Ranking grywalności jednostek OG

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Ranking grywalności jednostek OG

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Hej,

chciałbym zwrócić sie do Was, graczy OG, o ocenę jednostek z Waszej armii.
Jest to ankieta, która będzie mi pomocna przy tworzeniu systemu premiowania graczy za wystawienia niepopularnych i niegrywalnych jednostek, na małe i srednie punkty (1000-1600 bez lordów i z typowymi ograniczeniami)
Proszę, abyście obok każdej jednostki z listy wpisali odpowiednią cyfrę, mając na uwadze w/w przedział punktowy:

0- jednostka grywalna, często wybierana do rozpiski
1- jednostka srednio lub niegrywalna, byłaby często wybierana, ale przegrywa konkurencję z innymi jednostkami z podręcznika
2- jednostka srednio lub niegrywalna ze względu na swój potencjał (zbyt słaba lub nieco zbyt droga)
3- jednostka niegrywalna, o bardzo niskim potencjale (bardzo słabe zasady, mocno przesadzony koszt)

Orc Big Boss
Savage Orc Big Boss
Black Orc Big Boss
Goblin Big Boss
Night Goblin Big Boss
Orc Shaman
Savage Orc Shaman
Goblin Shaman
Night Goblin Shaman
Orc Boyz
Orc Big 'uns
Orc Arrer Boyz
Savage Orcs
Savage Orc Big 'uns
Goblins
Wolf Riders
Night Goblins
Spider Riders
Black Orcs
Orc Boar Boyz (+big uns)
Savage Orc Boar Boyz (+ big uns)
Boar Chariot
Wolf Chariot
Spear Chukka
Squig Hoppers
Squig Herd
Snotlings
Trolls
Rock Lobber
Doom Diver
Pump Wagon
Arachnarok Spider
Mangler Squigs
Stone Trolls
River Trolls
Giant

Dzięki!
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 693
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Już był ten temat. Może skala nieco inna ale zamysł identyczny, nawet z szerokim opisem co poniektórych jednostek.
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

Awatar użytkownika
Misiek_LF
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Post autor: Misiek_LF »

Ja tylko mam pytanie - czy nie spodziewasz się, że gracze poszczególnych armii będą głosować tendencyjnie, aby potem dostawać punkty za wystawianie jednostek, które sami ocenili jako słabe, a tak naprawdę są mocne?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ludzie ogólnie kłamią i są z natury źli i kombinują, żeby zyskać coś tylko dla siebie kosztem innych :) tak tak spisek mode on
dajesz - napisz, że Doom Diver jest niewystawialny (3), żeby dostać za niego dodatkowe tajemnicze "coś"

u mnie w grach na małe ptk to by wyglądało jak poniżej :)

Orc Big Boss 0
Savage Orc Big Boss 0
Black Orc Big Boss 0
Goblin Big Boss 0
Night Goblin Big Boss 2
Orc Shaman 1
Savage Orc Shaman 0
Goblin Shaman 2
Night Goblin Shaman 0
Orc Boyz 2
Orc Big 'uns 2
Orc Arrer Boyz 2
Savage Orcs 1
Savage Orc Big 'uns 0
Goblins 3
Wolf Riders 0
Night Goblins 0
Spider Riders 2
Black Orcs 2
Orc Boar Boyz (+big uns) 2
Savage Orc Boar Boyz (+ big uns) 2
Boar Chariot 1
Wolf Chariot 1
Spear Chukka 1
Squig Hoppers 3
Squig Herd 2
Snotlings 3
Trolls 0
Rock Lobber 0
Doom Diver 0
Pump Wagon 2
Arachnarok Spider 2
Mangler Squigs 0
Stone Trolls 2
River Trolls 2
Giant 3
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
yrsen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: yrsen »

Moje typy na małe punkty.

Orc Big Boss 0
Savage Orc Big Boss 0
Black Orc Big Boss 1
Goblin Big Boss 2
Night Goblin Big Boss 1
Orc Shaman 1
Savage Orc Shaman 0
Goblin Shaman 1
Night Goblin Shaman 0
Orc Boyz 3
Orc Big 'uns 2
Orc Arrer Boyz 3
Savage Orcs 1
Savage Orc Big 'uns 0
Goblins 3
Wolf Riders 0
Night Goblins 0
Spider Riders 2
Black Orcs 2
Orc Boar Boyz (+big uns) 3
Savage Orc Boar Boyz (+ big uns) 3
Boar Chariot 1
Wolf Chariot 1
Spear Chukka 1
Squig Hoppers 3
Squig Herd 1
Snotlings 3
Trolls 0
Rock Lobber 0
Doom Diver 0
Pump Wagon 2
Arachnarok Spider 2
Mangler Squigs 0
Stone Trolls 2
River Trolls 2
Giant 3

Awatar użytkownika
Raqq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Raqq »

Mod i tak Ci to pewnie zje bo temat był, ale z racji że mi się nudzi to proszę :wink:

Orc Big Boss 0
Savage Orc Big Boss 0
Black Orc Big Boss 0
Goblin Big Boss 0
Night Goblin Big Boss 1
Orc Shaman 1
Savage Orc Shaman 0
Goblin Shaman 3
Night Goblin Shaman 0
Orc Boyz 1
Orc Big 'uns 0
Orc Arrer Boyz 2
Savage Orcs 1
Savage Orc Big 'uns 0
Goblins 2
Wolf Riders 0
Night Goblins 0
Spider Riders 1
Black Orcs 2
Orc Boar Boyz (+big uns) 2
Savage Orc Boar Boyz (+ big uns) 3
Boar Chariot 1
Wolf Chariot 1
Spear Chukka 1
Squig Hoppers 2
Squig Herd 0
Snotlings 3
Trolls 0
Rock Lobber 0
Doom Diver 0
Pump Wagon 0
Arachnarok Spider - niewystawialny na mniej niż 1200 z uwagi na koszt, a tak to 2
Mangler Squigs 0
Stone Trolls 1
River Trolls 1
Giant 3

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Orc Big Boss 0
Savage Orc Big Boss 0
Black Orc Big Boss 1
Goblin Big Boss 1
Night Goblin Big Boss 1
Orc Shaman 1
Savage Orc Shaman 0
Goblin Shaman 1
Night Goblin Shaman 0
Orc Boyz 2
Orc Big 'uns 1
Orc Arrer Boyz 2
Savage Orcs 1
Savage Orc Big 'uns 0
Goblins 1
Wolf Riders 0
Night Goblins 0
Spider Riders 1
Black Orcs 1
Orc Boar Boyz (+big uns) 2 (3)
Savage Orc Boar Boyz (+ big uns) 2 (3)
Boar Chariot 1
Wolf Chariot 1
Spear Chukka 1
Squig Hoppers 3
Squig Herd 1
Snotlings 3
Trolls 0
Rock Lobber 0
Doom Diver 0
Pump Wagon 1
Arachnarok Spider 2
Mangler Squigs 0
Stone Trolls 2
River Trolls 1
Giant 3

Zauważyłem Bearded że powtarza Ci się w wielu armiach to, że herosi zostający generałami dostają wysokie noty bardzo. Sugeruję rozdzielić i dawać dodatkowe punkty za posiadanie jakiegoś jeszcze kolesia poza generałem. Tacy kowboje już niekoniecznie są równie grywalni co ten jeden generał co i tak będzie. Czasem bardziej czasem słabiej i to też możesz uwzględnić w takiej analizie. Dla przykładu - orc big boss jeśli nie jest generałem lub bsb to dostaje ode mnie 2. Black Orc Big Boss za to wciąż imho ma 1 czy ma funkcję czy nie.
Poza tym sugeruję pomyśleć o punktowaniu pewnych rozwiązań dla całej armii stosowanych zamiast jeno premiowania niepopularnych i niegrywalnych jednostek. O ile Savage są grywalne o tyle gra na samych takich już niekoniecznie jest łatwa a na pewno przedstawia jakiś klimat. W skavenach trzymanie się jednego klanu też ogranicza możliwości i nawet wybierając z samych jednostek z 0 nawet jest się dużo bardziej ograniczonym niż ktoś kto bierze czasem 0 a czasem 1 czy 2 ale z całego armybooka. Taka delikatna sugestia że takie coś też można by jakoś liczyć gdyż urozmaicamy nawet jeśli nie rodzaje jednostek to schemat budowy armii.

Bardzo liczę że jak zrobisz jakieś podsumowanie to się podzielisz i w ogóle super pomysł! Dawno temu myślałem o podobnym czymś ale nie chciało się, czasu brakło i w ogóle ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Jesli jakis heros trafia do rozpisek, bo jest dobrym generałem, to znaczy ze jest grywalny. Proste :)

jak dopracuję mój comp-score, to dam znać. ;)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Jasne z jednej strony jak najbardziej masz rację. Z drugiej jednak jak rozdzielasz zwykłych orków i BigUnów to tak samo rozdzielał bym bossa generała i niegenerała. w praktyce przecież to się niczym nie różni - masz jednostkę której dajesz pewnego upgrada. Możesz dać tylko jednego. Jak porównasz z dawaniem BSB to nawet płacić dodatkowe punkty też musisz.

To nie tak że to źle jest bardzo ale jakby to zrobić konsekwentniej czyli wyróżniać wszystkie oddziały z dużym upgradem oraz bez (nie liczyć takich rzeczy jak np danie tarcz bo to dość mało zmienia - wiem że niby BigUn też nie zmienia dużo ale można mieć taki jeden tylko oddział i to już większa różnica jest) to trzeba by też doceniać jakoś punktami ludków wystawiających bossów nie bsb ani nie generałów tak samo jak teraz doceniasz ludzi wystawiających zwykłych orków nie bigunów.

Mam nadzieję, że wliczasz w swoim comp-scorze koszt punktowy? Coś bardzo taniego nie powinno dawać dużej ilości punktów aby ludzie nie brali tego po same punkty ;) Zwłaszcza jak coś jeszcze się okaże że o ile jest bardzo do bani to potrafi w jakiś sposób swoje punkty trzymać. Ale co ja ci głowę zawracam przecież ogarnięty jesteś i pewnie słyszałeś to parokrotnie to co w tym akapicie napisałem.
Obrazek

ODPOWIEDZ