Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: Stan »

Nie, wybierasz jednostkę przeciwnika (jedną w zasięgu 18") i to ona jest hejtowana przez wszystkich.

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Garść pytań z 9ed, nazwewnictwo stare, bo się do niego przyzwyczaiłem

1. Goblina szamana na arachnaroku nie można w żaden sposób ściągnąć i spada razem z modelem arachnaroka?
2a. Gobliny strzelcy na pająku mogą strzelać po jego marszu?
2b. Katapa na arachnaroku może strzelać po jego marszu?
3. Orkowe Waaargh! działa na arachnaroka?
4. -1 ld liczy się po czy przed generalskim LD? (Przykładowo hero czarnych orków rozdaje ld8 na gobliny które mają ld5, więc ich ostateczna liderka będzie wynosiła 8 czy 7?)

Edit:

5.Czy black orc generał może siedzieć w oddziale savage?
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

1 tak
2a nie
2b nie
3 nie (zmieniamy to na tak w następnym releasie)
4 odejmowanie, dodawanie jest po pożyczaniu. 7 w tym przykładzie.
5 tak
Obrazek

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Dziękuję bardzo:)
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

ślivek pisze:3 nie (zmieniamy to na tak w następnym releasie)
Opowiedz coś więcej. I kiedy się spodziewać.
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Moze zmien wording minonoka, zeby tylko w basecontacie zbannerem wylaczal itemy? to sie bedzie tam dalo magow trzymac :D Albo cos porobic, zeby swoich nie wylaczal, albo zeby wylaczal tylko pancerze, bronie talizmany, cos pokrecic z tym bo ciekawe by mial zostoswania ale bieduje troche
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Czy lorda na pająku można wyzwać na pojedynek i czy wtedy pajak z obsluga wali w pojedynek czy jest liczony jako ridden monster i nie można?
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Cooo xD?
Można, wtedy wszystko w pojedynek idzie, stompy impacty itd.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

-Qc- pisze:Moze zmien wording minonoka, zeby tylko w basecontacie zbannerem wylaczal itemy? to sie bedzie tam dalo magow trzymac :D Albo cos porobic, zeby swoich nie wylaczal, albo zeby wylaczal tylko pancerze, bronie talizmany, cos pokrecic z tym bo ciekawe by mial zostoswania ale bieduje troche
QC nawet nie wiesz co chcesz zepsuć XD sam sobie chcesz udupić armię - spytaj trubka, to wytłumaczy
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Spoko Janus, nic się poważnego w zasadach nie zmieni poza GGI.
Obrazek

Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Janus pisze:
-Qc- pisze:Moze zmien wording minonoka, zeby tylko w basecontacie zbannerem wylaczal itemy? to sie bedzie tam dalo magow trzymac :D Albo cos porobic, zeby swoich nie wylaczal, albo zeby wylaczal tylko pancerze, bronie talizmany, cos pokrecic z tym bo ciekawe by mial zostoswania ale bieduje troche
QC nawet nie wiesz co chcesz zepsuć XD sam sobie chcesz udupić armię - spytaj trubka, to wytłumaczy
Qc to trochę jak Ci profesjonaliści z forum 9th age. Ostatnio urzekły mnie te raporty "level expert"
I have been playing Orcs and Goblins since third edition and loved this game. It was a lot of fun. Even though I lost the game i could have easily won. I am taking this army to a tourney this weekend and don't care how it does because it is so fun to run.

both players are expert and have played many tournaments in the states.
game was 2400

my list
Feral orc lord--fencer blades, glittering cuirass and crystal ball.
Cave Goblin Army Standard--banner of courage, pan protective stealin and strength potion
Feral Ocr shaman on a boar
feral orc shaman with upgrade to level two
Cave goblin shaman with dispel scroll

23 Feral orcs--extra hand weapon, big stabba, full command banner of discipline
23 cave goblins--2 mad gits and netters full command
9 feral orc boar boyz--musician and standard
herd-20 models
9 dashers
5 trolls
goblin skewer and another goblin skewer
goblin chariot and another goblin chariot (two units)
scrap wagon--upgrade to strength 5
scrap wagon--upgrade to strength 5
giant
Wrecking team
splatter

Empire (not sure of this list completely)
engeenier
second level mage
second level mage
Knight commander with runefang
10 upgraded knights
big unit of spearmen
unit of ten gunners with long rifle
10 reiter gunners on horse
5 reiter gunners on horse
cannon
another cannon
steam tank

First the crazeness--
the unit of 5 reiter charged the dashers--killed three and then were massacured. On my turn the giant charged the tank and the dashers also got into the side. The dashers failed to wound and the tank finished them off. Then the fun started; my giant kept smashing the tank for "four" combat rounds keeping it in place without attacks back.

The wrecking team went through the knights killing four and one of the scrap wagons made contact killing two more from impact hits. it had the wilderness spell on it and with strength five killed two more. they failed their break test and were run down. of course the next turn the wrecking team turned around and ran straight through a chariot--splat and was in my face. Both fanatics were released at his general unit and both came 1" short. However, he charged through tem at my general's unit, but only took three hits killing one model.

In the middle of the board my general and the feral orcs faced the imperial knights with General and BSB. First mistake I made was not declaring a Waagh and charging. He got the charge off. Lost combat by one but stayed. Charged him in the flank with trolls killing four of him. He won combat but refused to run. On the third combat he killed my general as both were in a challenge.

While this was going on he cast comet behind my feral orcs and it refused to go off for "four" rounds. when it did he only had his general and BSB left in the middle both down to one wound. skewer finished off the general. The tank finnally killed the giant but was taken to half wounds.

There really was not any unit I though was usless. Each did what they needed and as I intended. it was nice not having anomsity hurting my units. Unruly was O'k because i wanted to attack anyway. After all were Orcs!!!!
in regards to the Empire I though it was balanced and only the tank gave me some trouble, but it was fun watching the Giant smash it over and over and over. One wound at a time!!

I'll let you know how the weekend goes.
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

1a. Goblin riders na pająkach mogę wystawić jako skautów a później zrobić nimi vanguard?
1b. Tak samo z bohaterami na najmniejszym pająku?
2. Czy gigantowemu smash udało się uderzyć w model, model już atakował z racji większej inicjatywy i nie może w następnej turze atakować, w następnej turze walki też wypada smash ale skoro model nie może atakować to nie atakował i zasada tyczy się w tej turze aktualnej tury, a nie następnej, więc nie da się zablokować na stałe pojedynczego modelu gigantem?
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Janus pisze:
-Qc- pisze:Moze zmien wording minonoka, zeby tylko w basecontacie zbannerem wylaczal itemy? to sie bedzie tam dalo magow trzymac :D Albo cos porobic, zeby swoich nie wylaczal, albo zeby wylaczal tylko pancerze, bronie talizmany, cos pokrecic z tym bo ciekawe by mial zostoswania ale bieduje troche
QC nawet nie wiesz co chcesz zepsuć XD sam sobie chcesz udupić armię - spytaj trubka, to wytłumaczy
Ty sie mędrkuj gdzie indziej cwaniaczku :D Imo ropza Trubasa jest taka, ze bez skilla Sun Tzu z Napeoleonem wynikow nia nie ma :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
MarkusNord
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: MarkusNord »

Pytanko odnośnie 9'th age:

Jak można zwiększyć trollom liderkę przy testach na głupotę? Po przewertowaniu głównego podręcznika i armijnego jedyne co mi przyszło do głowy to dołączyć do klocka trolli jakiegoś bossa. Czy ta metoda jest słuszna i czy istnieją inne?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Trzymać w zasięgu generała.
Obrazek

Awatar użytkownika
MarkusNord
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: MarkusNord »

A gdzie znajdę zapis o tym? który podręcznik, która strona? Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
MarkusNord
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: MarkusNord »

Znalazłem. Podręcznik główny, rozdział o generale: "Inspiring Presence. A nonfleeing model with this rule gives its Leadership to all friendly units within 12”."

Dzięki za pomoc raz jeszcze.

Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Yamcha »

Ej ziomaczki zielone, doradzcie mi. Ja ostatnie poważne bitwy turniejowe grałem 15 lat temu, jak 6 edycja weszła.
Mentalnie siedzę w tamtym okresie wciąż i tamtych rozpiskach.
Teraz mam okazje kupić niedrogo 12 goblińskich chariotów metal. Kusi no bo wiadomo, że na początku wieku bitwy robiło się spamem chariotów z darmowymi goblin hero.
Opłaca się jeszcze grać na wiadrze chariotów wilczych? Bo 60 GBP za 12 rydwanów niemalowanych...

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Imho tak, choć nie jest to topka.
Zwróć też uwagę na to, że na jesieni i tak będzie jakiś drobny rebalans.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Sam mam 8 a wystawiam 0. Wystawialem 2x1 ale sa lepsze opcje za te punkty. Sredniawka bardzo mocno, 0 wyborow na ETC z 12 rozpisek

Ale modele fajne
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ