Jaką wolicie wojnę? Zieloną falą? Czy z sojusznikami?

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kasquit Skryre
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Skavenblight, Piekło-Otchłań, Norska, Pustkowia Chaosu

Jaką wolicie wojnę? Zieloną falą? Czy z sojusznikami?

Post autor: Kasquit Skryre »

Wolicie, jak wszyscy zieloni są wielkimi wrogami chaosu, jak podczas Burzy Chaosu?
Czy może wolicie, jak część (lub większość) zielonych są pomagierami chaosu, jak podczas Wielkiej Wojny z Chaosem, czy w Warhammer Online: Age of Reckoning?
Ja zdecydowanie wolę to drugie.
Fajnie, jak chaos (czy skaveni) ma zielonych sprzymierzeńców. Jest to zdecydowanie ciekawsze. Z ich pomocą zieloni mogą być wstanie np. zdobyć Karaz-a-Karak, bo albo będzie wielka magia chaosu i piekielne działa, albo szczury się podkopią i zrobią sabotaż czy otworzą bramę (a nawet i to, i to, potrójny sojusz wiele daje). Zieloni sami mało mogą osiągnąć.
Szkoda, że Archaon nie pomyślał i nie zachęcił żadnych zielonych do tej jatki. Mógł choćby zwerbować ich od krasnoludów chaosu. :)
Jego armia znacznie bardziej rosłaby w siłę i byłaby znacznie potężniejsza. :D
Jeszcze jedno pytanie. Czy gra planszowa Chaos Marauders jest do I edycji, czy do II? Czy może są wydane jakieś 2 wersje tej gry, i do I i do II edycji?
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

JA wole wojne z Chaosem, a potem z całą reszta - Orki powinny bić najomniejszego w danej chwili gracza!
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kasquit Skryre
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Skavenblight, Piekło-Otchłań, Norska, Pustkowia Chaosu

Post autor: Kasquit Skryre »

-Qc- pisze:JA wole wojne z Chaosem, a potem z całą reszta - Orki powinny bić najomniejszego w danej chwili gracza!
Ale w sensie z chaosem być w sojuszu, czy walczyć z chaosem?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

no skoro potem z cal reszta to raczej nie sojusz :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kasquit Skryre
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Skavenblight, Piekło-Otchłań, Norska, Pustkowia Chaosu

Post autor: Kasquit Skryre »

-Qc- pisze:no skoro potem z cal reszta to raczej nie sojusz :)
To w ten sposób zieloni nie są w stanie nic osiągnąć. Pokurcze zamkną się w swoich dołach i nie będzie jak ich atakować. :)
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Qc
po co karmisz trola ;)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Kasquit Skryre
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Skavenblight, Piekło-Otchłań, Norska, Pustkowia Chaosu

Post autor: Kasquit Skryre »

misha pisze:Qc
po co karmisz trola ;)
Oj przestań, jestem chory na autyzm.
Chcę tylko się popytać. :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Obrazek
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kasquit Skryre
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Skavenblight, Piekło-Otchłań, Norska, Pustkowia Chaosu

Post autor: Kasquit Skryre »

-Qc- pisze:Obrazek
No dobra, jak chcesz. :)
Czyli tych zielonych, co są po stronie chaośniaków też należy zgnieść?
I pamiętajcie, mam problemy z komunikacją, a nie jestem trollem. :wink:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Po stronie chaosu są którzy zieloni?

Tylko nieorki chcą sojuszu z kimkolwiek, prawdziwy ork niszczy wszystkich i wszystko! Nawet siebie man nawet siebie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kasquit Skryre
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Skavenblight, Piekło-Otchłań, Norska, Pustkowia Chaosu

Post autor: Kasquit Skryre »

-Qc- pisze:Po stronie chaosu są którzy zieloni?

Tylko nieorki chcą sojuszu z kimkolwiek, prawdziwy ork niszczy wszystkich i wszystko! Nawet siebie man nawet siebie
No dobra, nie chcę się z tobą już sprzeczać, bo dojdzie do niepotrzebnej kłótni, czekam na inne odpowiedzi. :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie będzie innych, wyrażam wolę zielonej braci, WE ARE THE BORG!!!
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kasquit Skryre
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Skavenblight, Piekło-Otchłań, Norska, Pustkowia Chaosu

Post autor: Kasquit Skryre »

-Qc- pisze:Nie będzie innych, wyrażam wolę zielonej braci, WE ARE THE BORG!!!
To co myślisz o tym, że w Mark of Chaos można było rekrutować zielonych jako najemników dla chaosu i skavenów?

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

ORK NIE MYŚLI, ORK PRZYLUTUJE CI W MORDEM Z REMBAKA I BENDZIE SKAKAU PO TYM CO ZOSTANIE! Waaagh!

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Bić tego kto najsilniejszy a najsłabszego rykoszetem przy okazji jak się nadarzy. Po co komu sojusze. Tylko Greeeeeeeen Poweeeer!
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Trochę racja.
Mentalność zielonych jest przedstawiana tak a nie inaczej i użycie słowa "sojusznik" jest trochę nie na miejscu.
Orki i gobliny to dość wyjątkowa nacja pod kątem agresywności oraz uwielbienia dla walki.
Nie ma dla nich większego znaczenia z kim się biją. Niektórych przeciwników wolą od innych - zwłaszcza takich którzy w jakiś sposób zaleźli im za skórę ale nie mają np. zasady armijnej hatred nie bez powodu - po prostu to nie jest nic osobistego, że się biją - to jest ich natura :)
Czasem wypadało tak a nie inaczej, że akurat zobaczyli dużą walkę w tym a nie innym miejscu i zaczęli się bić i niemalże przypadkiem stawali po jednej stronie a nie drugiej.
Wyjątek stanowiła kwestia Drachnefela. Koleś był na tyle pokręcony i miał tyle mocy, że po prostu przyciągał na swoją stronę "złe istoty" i miał też orków na usługach dzięki temu. Ponadto chaos oraz nieumarłych co sumarycznie pozostawiło pewien obraz względnej współpracy.
Ponadto świat warhammera był wtedy przedstawiany inaczej. Sporo elementów fabularnych które były wtedy na porządku dziennym są teraz mocno zmienione.

Przy rozmawianiu o sojusznikach dla orków i goblinów warto pamiętać, że najwięcej walk prowadzą oni między sobą na co dzień :D Sprzymierzają się jedynie pod wodzą silniejszego który może zapewnić im większe bitwy zbierając pod dowództwem większe siły. Bo nic tak nie zachęca do kolejnej bitwy jak wygrana bitwa a łatwiej wygrać jak ma się więcej sił po swojej stronie.

Przez taki światopogląd, różniący się od wszystkich innych ras, nie zdarza się by zieloni walczyli pod wodzą nie-zielonego albo by inteligentne rasy walczyły pod wodzą orków. Tutaj wyjątek stanowi to co jest większe od dużego orka - troll, ogr czy gigant. Naturalnie także tylko jeśli okazuje się odpowiednio przydatny w walce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasquit Skryre
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Skavenblight, Piekło-Otchłań, Norska, Pustkowia Chaosu

Post autor: Kasquit Skryre »

Ktoś mi napisał, że podczas Wielkiej Wojny z Chaosem większość zielonych bardzo się ucieszyła, gdy przez ich ziemię szli chaosacy na Karaz-a-Karak, wyczytałem w necie, że pokurcze byli pod oblężeniem sił chaosu i zielonych.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

A grimgor zabiła Archaona!
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kasquit Skryre
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Skavenblight, Piekło-Otchłań, Norska, Pustkowia Chaosu

Post autor: Kasquit Skryre »

Czyli, jak rozumiem, większość z was, zielonych graczy, nie jest zadowolona z fabuły Warhammer Online: Age of Reckoning, z powodu sojuszu z chaośniakami i mrocznymi elfami?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

jest tylko jedna gra komputerowa, Skyrim, i tam orki nie cierpia mrocznych elfów i zabijają smoki!
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Zablokowany