9th Age

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
PSz
Falubaz
Posty: 1419

9th Age

Post autor: PSz »

Pojawiły się kolejne wersje dla rb, magii i armii.
Generalnie zmian dużych nie ma choć u OG dość znacznie poprawili.
Można będzie próbować złożyć armie na gobasach.
Zdecydowanie taniej ogarnąć animozje, choć czekam aż wywalą tą zasade w całości.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Armia na gotowych nie ma quella patrz dyskusja u mnie xD
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Pojawiła się wersja 6.0 TAC-a. Mamy zmiany. Teraz rulera mają BO również herosi (65) oraz jest zbroja co daje rulera i +1T. Czyli idealna dla gobosa generała.
Banner nocników daje też +1 Ld czyli z dyscypliną na bsb jest lepiej.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2015, o 13:36 przez PSz, łącznie zmieniany 1 raz.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To pdorzuc link. Mnie chodzi o to, ze orki nie moga wchodzic do goblinskich unitow i to jest problem

Ale jak jest goblinska zbroja dajaca mu z dyscypina na nocnikach 10 LD to jest duzo lepiej :)

no LD to ona nie daje, ale jest megasna. Gobbo friendly niestety nie jest zasada max 4 hero, bo co jak wezme 3 kowobjow na pajonkach i bsb to juz nic nie zrobie dalej i bede musial brac lordow :D ?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

http://www.the-ninth-age.com/index.php?simple-page/

Kolego Qc mangler daje d6 hitów za każdy atak w profilu czylk dalej 2d6.

Kolega Ślivek sprostował Ci że możesz mieć w sumie 9 gobo chiefów

Zdecydowanie poprawili możliwości.
Szkoda że duże waagh jest pomijalnie mało poprawione.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

NO jak zmiany sa na bieżąco - to co ja moge ;) wszystkie komentarze sprzed dnia i dowch sie zdeaktualizowaly, ale za duzo pisze zeby je teraz edytowac :P

Teraz jest git. I manglery sa w dobrej cenie. Zrobi sie fajny rooster, tylko na tym co zawsze czyli trollsach raczej
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Zapewne wiecie, że można się zgłaszać na pozycje Army Support oraz Army Book Committee.
Ktoś może jest chętny się zgłosić do zielonych? http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... er-wanted/
Było by fajnie jeśli byśmy mieli jakiegoś ludka w strukturach. Problem jest taki, że to wymaga czasu naturalnie.
Na Army Support pewnie ASAP a na Armybook do 23.09 przyjmują zgłoszenia.
Obrazek

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

Nie sprawdzałem innych booków, ale ten orkowy jest w miarę OK.

1. common gobliny z 7/8(hero)/9(warboss) lidery? mocne, chyba, ze to błąd
- zwalnia się potrzeba BSB z dysc., a jeszcze można dodać oddział z bannerem za 25 (mark of da boss, 10 Ld?)
- kowboje goblinscy maja 8 Ld z bazy

2. savage big'uni mają sztandar za 25pkt, za 50 jeśli da się maga generala, albo warbossa (Mark of da Boss)

3. można wsadzić quella na dowolnego bohatera, choć drogo. pewnie bym olał

4. za 140 pkt jest 2lvl NG z grzybami i lightem (!) albo czym tam chcecie. ja chce z lightem.

5. nie kumam atrybutu małego łaa, nie uważam też, że gracz decyduje czy je grzyba. moim zdaniem jest jak dotychczas - kupujesz=jesz

6. fast za 45 pkt :D

7. goblin na srednim pajaku nie ma juz +2ASv... ale koszt jest smieszny - za 65 pkt bazowo!

8. 42 za trolle to wysoka cena - 8 za 336. 7 stone trolli za 329? 40 squigow za 320 pkt to tez niegłupia opcja, choc spadają błyskawicznie...

obawiam sie, ze punkty beda przenoszone na bohaterów, czyli Core 25%, Hero + Lord 50%, czy jak to tam teraz wygląda

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

w 9ed zrobili, że atrybuty to po prostu czary nierozpraszalne automatycznie rzucane po udanym rzuceniu zaklęcia ze "ścieżki" magii.
Ld na tę chwilę to nie błąd.
punkty na banner z mark of da boss nie kumuluje się - wciąż do 25pkt.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

squigow starczy czy 30 za 240 i wtedy jest dopeiro eco w opor

Super - 65 za 4+ save, a wczesniej 75 za 3+ - ja jednak wole poprzednia opcje, Zal 600 zostal zrobiony jak to tak dziala

Goblin z rulerem i 10 ld z bannerem na goblinach skarbonce = hit

Im odalej najlepsze bede trolle, co z tego ze drogawe, jak masz niewyciagalne ld 10 z rerollem na generale + bsb z czyms pozytecznym i duzo slabszego deatha?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Przecież goły goblin na średnim pająku wciąż ma 3+ save: +1 za la, +1 za sh, +1 za mount's protection i +1 za natural armour.
A jest tańszy i może mieć 8ld więc jest lepszy :P , tylko się cieszyć.

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

mount's protection dziala tylko dla jezdzcow na war beastach a nie monstrous beastach

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Zobacz najnowszą wersję (nie tą z linków karliego tylko z ich stronki). Już działa na mountrous beasty.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

paulinka17 pisze:mount's protection dziala tylko dla jezdzcow na war beastach a nie monstrous beastach
to teraz orczy kowobj na wywce ma 2+ znowu :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

chyba to babol bo na stronie 50 jest wyraźnie napisane że bonusu nie dają monstrus beast i monsters +1 daje Chariot.

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

muszą się trochę uleżeć te zasady.

wywka spoko. już wcześniej można było złożyć fajną eco. teraz będzie jeszcze łatwiej. szkoda, że lata 16 cali. to trochę lipa.

niezły jest też ten miecz +d6+d6.

nabralem troche za duzo roboty, bo bym sie tam zglosil, ale może śliwek albo qc by poszedł? wsparcie dostaniesz, gdy się jakieś wątpliwości pojawią.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

ślivka popieram, ja czasu nie mam :) + on tam juz sie chyba w ingliszu udzie;a
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

No ślivek by się nadał najlepiej.

Tylko musiałby chcieć, a co więcej musieliby go przyjąć.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Proponuje zeby przypisac mu wyniki masterowe Golonki, nikt sie nie zorientuje a fame wzrosnie :D Golonek na pewno się zgodzi ^^
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

-Qc- pisze:Proponuje zeby przypisac mu wyniki masterowe Golonki, nikt sie nie zorientuje a fame wzrosnie :D Golonek na pewno się zgodzi ^^
To może dam mu dostęp do mojego konta na TWF? :P
3x na ETC orkami grałem i mam to w podpisie :mrgreen:

ODPOWIEDZ