Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Mateo »

czy modele clanbraci moga robic za slavow?

Awatar użytkownika
Piwek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Piwek »

W paczce Clan Ratów połowa z nich jest lepiej uzbrojona a druga połowa ma szmatki, jakieś łańcuchy na nogach etc. Względnie robisz wszystkich w obdartych szmatach, a zbroje tak zardzewiałe, jak to tylko możliwe :) No i nie przyklejasz im tarcz.
Clan raty z iob mają już wtopione tarcze i nic z nimi nie zrobisz.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Ale i tak mało gdzie respektowany jest wyswig, więc mogą mieć tarcze. Ja mam slavy z IoB i nikt nigdy nic do tego nie miał, pomimo, że slavy z tarczami w życiu się w mojej rozpie nie pojawiły. Jedyne rozróżnienie jakie zastosowałem to szczury które mają na sobie kompletny pancerz stały się clanratami, a pozostałe w jakichś szmatach czy z kawałkami pancerza - slavami. Na stole się odróżniają. Co do broni to jest wszystko wymieszane - włócznie i hw. Część tylko włóczni przerobiłem żeby wyglądały na bardziej zdezelowane i poniszczone - dla slavów.

Awatar użytkownika
Piwek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Piwek »

no to jaq robię tak, że w pierwszym rzędzie i w lewym daje typków bez tarcz i szat. resztę mocno mieszam i jest git.

Miki_88
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Miki_88 »

A fellblade na bonebreakerze to jest grywalna opcja, a jak nie to co najlepiej zabrać jeżeli chcę z bonebreakerem polatać ?

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Powiedzmy, że jest mocno sytuacyjny ;) A na np. VC sprawdza się świetnie 8)
Let the River of Blood flow...

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Jaką podstawkę ma mieć Queek?

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

20x20? :P

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Właśnie kupiłem teraz używkę i ma większą (25). Wydało mi się to dziwne, dlatego też chciałem się upewnić;)

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Nasza sztormówa też nie daje kar do to hita, leśniakowym trueflightom, nie?

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Nie daje. Sztormówa daje minus do hita. Na leśniaków nie działają minusy do hita. Legit.
Żeby zaszkodzić trueflightom trzeba by im zbić BSa. Czekam na to w nowej odsłonie szczurzego army booka :P

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

A jeszcze jedno, Billowing Death furmanki, jest shooting atackiem, czy akcją wykonywaną w fazie shooting? W sensie, mogę użyć po marszu i czy działa na to sztormówa?

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Shooting Attack, nie używa BS-a, więc przy działającej sztormówie na 4+ i nie można po marszu.
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Miscatonic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: Miscatonic »

W ArmyBuilder Nie mogę dodać żadnego ekwipunku Chieftainowi. Zawsze pojawia się czerwony wykrzyknik w oknie wyboru cokolwiek nie dodam , czy to magic banner czy jakiś inny sprzęt. O co może chodzić? Wersja programu to v2.2.

bennymistrz
Plankton
Posty: 2

Post autor: bennymistrz »

Mógłby ktoś mi podać link albo podpowiedzieć gdzie mogę znaleźć statystyki jednostek z Island of Blood? Clanraci są w armybooku i tam jeszcze coś, ale nie wszystko. Chcę zacząć zbierać Skavenów, a nie mogę znaleźć statów do modeli...

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

bennymistrz pisze:Mógłby ktoś mi podać link albo podpowiedzieć gdzie mogę znaleźć statystyki jednostek z Island of Blood? Clanraci są w armybooku i tam jeszcze coś, ale nie wszystko. Chcę zacząć zbierać Skavenów, a nie mogę znaleźć statów do modeli...
Wszystkie statystyki znajdziesz w Armybooku Skavenów :)
Obrazek

bennymistrz
Plankton
Posty: 2

Post autor: bennymistrz »

Rzeczywiście, te modele których nie widziałem okazały się być weapon teamami do clanratów.

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Czesc, mam pytanie, czy na male pkt jakieś 1200-1500 warto wrzucać do rozpy te kloce slavow?
myslalem żeby córy zapchać stormverminami i styknie.

czy czarodziej może siedziec w oddziale globadierow?

w rarach na te pkt abomka czy 2 tańsze rzeczy?
jak wam sie sprawdza?

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Ja myslalem nad rozpa typu kloc verminow z bsb, duży mag w globadierach, inżynier z orbem, 2x5 scouci i jakieś rady . Tylko nie wiem czy to bd grali..

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Generalnie slavy są najlepszą jednostką tej armii. To co czasami wyczyniają nie mieści się w głowie. Nie rezygnuj z nich tak łatwo.
Generał w oddziale bez szeregów to strzał w stopę. Jakąkolwiek panikę (np. od głupiej 5 ratów) zdajesz na podstawowej liderce (6 lub 7), zamiast jak w klocku, spokojnie na 9 -10.

ODPOWIEDZ