Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Janus »

Co to za herezje? Jest na stole, ale ukryty. Pije na początku tury, ujawnia się np w cc phase.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Też wg mnie nie może.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Janus pisze:Co to za herezje? Jest na stole, ale ukryty. Pije na początku tury, ujawnia się np w cc phase.
bylo to kiedys w uscisleniach
deklaracja jest na poczatku tury, kiedy nie ma modelu nas stole
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Ile miejsc zwyklych figurkiwych zajmuje dzwon?
on ma podstawke jak rydwan?

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Dzwoń zajmuje miejsce dla 15 modeli szeregowych a ma podstawkę 60x100
Obrazek

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Bardzo dziekuje

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Jeszcze żeby mieć 100% pewnosci, dzwon i 2modele w 1szeregu licza sie jako 5?
i mam steadfast?

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

po co ci steadfast skoro masz unbrekable :) ale tak miałbyś steadfast oczywiście walcząc z odziałem który ma mniej rzędów w tym wypadku z 4 modelami

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Jakieś to skomplikowane :p mam dzwon i 40verminow. Jak ustawic oddzial żebym mial premie za szeregi? Oraz czy mr dzwonka dziala tylko na dzwonek czy caly unit?

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

dzwon ma jest za 3 w szeregu więc dzwonek po środku i po 1 hipku po bokach masz 5, tzn bonus za szeregi.
MR działą na cały unit

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Lol extra!
ostateczne pytanie, nigdzie, ale to nigdzie nie mogę znaleźć w army bloku co daje slinger?
mizna to kupić za 1pkt w gutter rinnerach, a nigdzie nie ma wyjasnienia..

i jak dzialaja throwing stars? Tego tez nie ma...
i są zatryte jak wykupoe opcją? Czy tylko w walce są poisony?
matko ile niejasności!!

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Mateo pisze: ostateczne pytanie, nigdzie, ale to nigdzie nie mogę znaleźć w army bloku co daje slinger?
mizna to kupić za 1pkt w gutter rinnerach, a nigdzie nie ma wyjasnienia..
Sling to proca, 18 cali zasięgu, siła 3 i multiple shots (2) - zasady są podane w rulebooku :)
Zasady throwing stars też są w rulebooku, jak wykupisz gutterom poisony to działają one przy użyciu procy, gwiazdek do rzucania a nawet w walce wręcz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Nie nie nie, to nie tak.
Po pierwsze 7 to słaby przykład, ale to nieważne :P
Strzelasz 3ma błyskawicami. 3 autohitują. 3 ranisz, 3 nie zdane wardy. Czyli 3 modele spadają. d6 to mutiplikacja ran na jednym modelu. Czyli np jak strzelasz w unit ogrów - wszystko ranisz, brak wardów. i na mutiplikacje rzucasz powiedzmy 3 5 1. Nie zadajesz wtedy 9 ran, tylko 7. Otóż: ranisz, savy nie wchodzą i mutiplikacja. Pierwszy ogr dostaje 3 rany - styka, żeby umarł. Drugi rzut na multiplikację to 5 - ale ogr ma tylko 3 rany, więc dostaje 3 i umiera. Trzeci rzut to 1 więc tylko 1 rana.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem.

Edit: Pytanie ode mnie: ktoś mi powie jak Fellblade jest zwany w polskim tłumaczeniu?

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Upadłe ostrze

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Leci w zwyklaków. Jak jest więcej trafień niż modeli w oddziale to przeciwnik wybiera w co lecą dodatkowe. Tzn heros dostanie dopiero jak będzie razem z nim 3ch typów w oddziale. Jak będzie dwóch to zwyklak i heros dostają po jednym i przeciwnik wybiera w kogo ten trzeci. Jak jest jeden gostek tylko to wszystko jasne.

Awatar użytkownika
Miscatonic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: Miscatonic »

A czego dotyczy zapis: "rzuć za każdy pocisk oddzielnie" ? Chodzi o rzut na trafienie? I czy autochit z powyższego przykładu wynika z siły strzału 7?

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Rzucasz za każdą błyskawice oddzielnie bo oddzielnie mierzysz zasięg. Każda z nich wali do najbliższego modelu. Jeżeli 10 cali od kółka stoi działo ogrów a 15 oddział irongutów to nie rzucasz wszystkich trzech błyskawic w działo. Może być tak, że pierwszą zabijesz działo a pozostałe dwie polecą w oddział ogrów bo wtedy on będzie najbliższym celem.

Hoax nie jestem pewny czy masz rację bo nie mam podręcznika pod ręką ale w zależności od tego czy w opisie stoi model czy unit, bohater nie mający losa w oddziale a będący najbliższym celem mógłby oberwać piorunem.

Od błyskawic jest ar a nie tylko ws czy regena.
Obrazek

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Bonebreaker jaki ma troop type i jaką ma podstawkę?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

@Deus
Monstrous Infantry, 40x40[mm] - jest w booku.

@Voodoo
Jest napisane nearest unit - sprawa jasna.
Mam zatem inne pytanie.
Jest napisane, że jeśli pierwszy wybrany unit zginie to strzlamy do kolejnego i tak dalej. A jeśli w wyniku zdjęcia modelu z najbliższego unitu przestanie być on najbliższy to zmieniamy cel na nowy najbliższy? Czy może strzelamy dalej do tego samego, bo zmiana celu miała nastąpić gdy pierwszy cel zginie?

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

To chwila, jak Warlord jedzie na bonebreakerze, to jest to kawaleria potworów jak jurki czy gostek jeżdżący na monsterze?
Obrazek

ODPOWIEDZ