Rozpiski Szczurze

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpiski Szczurze

Post autor: Hoax »

Jest zakaz lordów, więc warlord wypada. Nie jestem przekonany co do tych gutterów na te punkty. Mogą zrobić robotę, ale równie dobrze mogą spłynąć od bound spellowego fireballa czy innego byle czego. BSB to lepiej z halabardą, chociaż coś uderzy, bo jak ktoś będzie chciał go zabić to i tak zabije. No i ja bym przemyślał te cory. 26 stormów się nie bije, 20 clanratów też. Ja bym spróbował wziąć monki nawet bez furmany. T4, po 3 ataki i hate to dalej jest coś i piechotę mogą nieźle przeorać. Ewentualnie zamiast lorda, elektryka i czegoś jeszcze (weapon team na przykład) możesz mimo wszystko wziąć tę furmanę.

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Witam,
Czy poniższa rozpa na 3000 Pts w 9th ma rację bytu? Co sugerujecie ewentualnie zmodyfikować?

Tyrant General 426 Pts
Heavy Armour, Monstrous Rat, Lucky Shield, Flaming Lance

Chief BSB 264 Pts
Banner of Discipline, Ring of Fire

Magister 480 Pts
Wizard Master, 4 Spells, Book of Arcane Power, path: Thaumaturgy

15 x Vermin Guard 290 Pts
Veteran+The Lightning Rod

25 Slaves 90 Pts

25 Slaves 90 Pts

10 Footpads 180 Pts
Musician, Vanguard

10 Footpads 180 Pts
Musician, Vanguard

Meat Grinder 140 Pts

Rotary Gun 140 Pts

Rotary Gun 140 Pts

2 x Thunder Hulks 355 Pts

10 Grenadiers 224 Pts

2999/3000 Pts

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Wygląda spoko, ale mam jedną uwagę.
Lightning Rod czasami nie spłaca się nawet na 4500, tutaj w większości gier będzie praktycznie bezużyteczny. Polecam zamienić Verminy na 2x Rats-at-Armsów dla większej ilości scoringów.

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Myślę, że to słuszna uwaga-dzięki:) zdejmę zatem Verminow i dwóch Grenadierów w zamian dam 2 x 20 Rats-at-Arms. Właśnie zauważyłem że Banner of Discipline kosztuje obecnie 35 pkt.:p Zostaje mi zatem 30 pkt. wolnych - jakieś sugestie? Myślałem o pistolecie dla Tyrana i Razor Blade dla Chiefa lub zakupu lepszej broni albo pancerza dla Tyrana - które i co byście radzili?

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Moim ulubionym "konikiem" w szczurkach jest zestaw dodatkowa broń ręczna i uzbrojony ogon + talisman siły.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ale wiesz że obecnie banner dyscypliny nie daje +1 do liderki? Jest sens go brać?

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Ten z podwajaniem siły? I sprawdza się? Zamiast Flaming Lance - tylko musiałbym znaleźć jeszcze pkt na na broń i zmieścić się w limicie 1200 za kadrę:)

Stan wiem, że nie daje:) ale Chief sobie bedIe spacerowal samotnie z tyłu gdzieś za oddzialami, rozdawał przerzuty, odpalal pierścionek, a jakby co to ucieknierzy go nie spanikuja:) taka koncepcja:) dziurawa?

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Tak, ten...
Moje złożenie:
Tyrant + Mithril Mail + Armlet of Power + PairedW&T = 300pkt i biegał w Rats-at-arms'ach razem z Rakachitem i jak mag nie wysadzał całej grupy w kosmos to wygrywał mi bitwy na turniejach na małe punkty - 6A z S8 robi swoje...:D

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Huss pisze:
Stan wiem, że nie daje:) ale Chief sobie bedIe spacerowal samotnie z tyłu gdzieś za oddzialami, rozdawał przerzuty, odpalal pierścionek, a jakby co to ucieknierzy go nie spanikuja:) taka koncepcja:) dziurawa?

Spoko rozpa, ale z tym sztandarem to nie solo ma biegać, tylko trzymaj go w oddziale verminów z dużym magiem. Taumaturgia ma taki minus, że często zabija dużo szczurów, łatwo jest sobie samemu zrobić panikę, a tego nie chcesz. Jak się skończą verminy, to mozesz przeskoczyć magiem i bsb do grenadierów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Kalesoner a jakaś propozycja na złożenie Tyranta?:) jak policzylem może kosztować 470 pts.

Może tak:

Tyrant General 466 Pts
Heavy Armour, Monstrous Rat, Lucky Shield, Razor Blade, Amulet of Power

Chief BSB 249 Pts
Banner of Discipline, Ring of Fire, shield

Magister 480 Pts
Wizard Master, 4 Spells, Book of Arcane Power, path: Thaumaturgy

15 Vermin Guard 310 Pts
musician, veteran + The Lightning Rod

25 Slaves 90 Pts

25 Slaves 90 Pts

10 Footpads 180 Pts
Musician, Vanguard

10 Footpads 180 Pts
Musician, Vanguard

Meat Grinder 140 Pts

Rotary Gun 140 Pts

Rotary Gun 140 Pts

2 Thunder Hulks 355 Pts

8 Grenadiers 180 Pts

3000/3000 Pts

Nie wiem tylko czy nie za dużo tych bound spell-i:/
Ewentualnie za Lucky Shield wrzucę Hardened

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Graj jak masz ochotę, tylko tak dojdziesz do zestawienia, któe daje ci frajdę. Armlet of power kombuje sie bardziej z gościem z wiekszą iloscią ataków, ten typ nawet z siłą 8 nic nie pokroi.

Proponowałbym dać goscia na noszach z koroną + ld i koniec za zaoszczędzone punkty dac wiecej punktow w szuting, jesli jeszcze masz wolne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Mam 815 pkt a zatem teoretycznie 85 wolnych do progu na strzelanie. Dodatkowy Stormfiend, jako 3? Punkty będę ciął na Core.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Rotary gun kosztuje 150 nie 140, wiec zostaje ci 65
jak gracie na małym stole to w sumie nosze niepotrzebne, bedziesz mial 145
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Patrzyłem na ostatni update 9th i weapon team 140 pkt kosztuje- każdy bo wybór i jednego z trzech jest za Free.

Potne cory i może nazbieram na abome. Choć pewnie wtedy lepiej by się sprawdzil patriarcha plagi z shamanismem.

Piecyk jest grywalny czy nie za bardzo?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

150
14 strona, po prawej stronie
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

True 140+10 za Rotary:)
Będę kombinowal:) dzięki za rady i uwagi.

A jak Plage Pendulum? Grywalne

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

W skavenach wszystko oprócz kilku wyjątków (dzwon, jezzile, doomwheele) jest fajne i grywalne. Niestety nie mozna patrzeć na to indywidualnie tylko bardziej holistycznie. Co z czym złapie synergię, co gdzie sie uzupełni. Do twojej oryginalnej rozpy za zaoszczędzone punkty wrzuciłbym po prostu drugiego meat grindera.
Obrazek

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Myślałem nad tym tylko ze on jest 0-2 per army. A na 3000 dziele ograniczenie na dwa i zaokraglam w górę wychodzi 1 na 3000 pkt chyba że znów mi coś umknęło.

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Czy jest jakieś ograniczenie w ilości elektryków?
W AB takowego brak, w RB nie odnalazłem zapisu, że nie mogę wziąć dla przykładu 6 elektryków, stąd pytanie.

Edit: I drugie pytanie - czy trafienie toksycznym atakiem jako niewypał traktowane jest jak trafienie w strzelaniu czy cc. Mam na myśli czy Chilling Howl z szamanizmu zwiększa o 1 wartość rzutu potrzebną na zranienie?

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Możesz mieć ile chcesz elektryków o ile mieścisz się w limicie hero.

Hmm, ciekawe pytanie, ale niestety nie znam odpowiedzi #-o . Konkretny zapis jest jedynie przy hicie z Doomblade'a (który jest traktowany jak cc). Na logikę, jeśli chodzi o jezzaile i gas globe, to jest to w sumie broń strzelecka, która rani na '1' posiadacza, więc powinno to być jako hit ze strzelania, ale jak już mówiłem zapis w booku nic nie mówi (najlepiej zapytać na forum 9th age).

ODPOWIEDZ