Jak Skaveni sobie radzą w nowej edycji i jak złożyć armię?

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Szubert
Plewa
Posty: 6

Jak Skaveni sobie radzą w nowej edycji i jak złożyć armię?

Post autor: Szubert »

Witam wszystkich.

Po kilku latach gry kółkami zastanawiam się nad rozpoczęciem zbierania kwadracików. I w związku z tym mam pytanie, czy Skaveni są sensowną armią do WFB? Chodzi mi nie o totalną przegiętość czy powergaming, tylko o armię w której sprawdza się coś więcej niż 3 utarte wzory rozpisek a reszta to tylko opcja dla graczy z doświadczeniem 10+lat.

Druga sprawa o którą chciałbym zapytać to jednostki które są absolutnym must have do tej armii. Jakie to jednostki i ile wypada ich mieć by móc sensownie zagrać? I na jakie punkty? Jakie są standardowe punkty potyczek? Max to 2500 tak? A ilość średnia i mała?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Witamy na forum,

Jeśli idzie o nasze szczurki, to ewidentnie jest to dobry wybór na armię na długie lata. Jeśli tylko lubisz klimat ciągłych intryg, schizofrenii i śmierdzących hord, to skaveni są armią dla Ciebie :-) Ważne jest tylko żeby pamiętać, że w tej armii nie ma kawalerii, sama piechota i bardzo dziwne jednostki. Za to to uczucie gdy przeciwnik ze strachem w oczach patrzy na gotową do bitwy armię skaveńską, która przewyższa go liczebnie nawet 2-3 razy jest jednym z najlepszych ;-)

W obecnej edycji progi punktowe poszły w górę, 2500 to już wcale nie max, a taki raczej średni format użyty ze względu na braki w figurkach u graczy turniejowych.

Nie wiem na ile znasz armię, poniższe piszę mając nadzieję, że chociaż przewertowałeś podręcznik armijny. Absolutnym must have w tej armii są slaves, tanie mięso armatnie robiące za żywą tarczę dla reszty hordy. Ja na 2500 punktów wystawiam 4x50 slaves. Na pewno przydadzą się też clanrats jako chociażby oddział pchający do walki dzwon z grey seerem. Do tego nie spotkałem gracza, który nie chciałby mieć w armii chociaż jednego oddziału gutter runners do zadań specjalnych. Z herosów koniecznością jest bsb, ważni są warlock engineers i jakiś lord (tutaj ważne jest, że seer kosztuje więcej punktów, czyli szybciej zjada ich limit, ale dzięki temu możesz grać większe bitwy mniejszą ilością figurek).

Drogna uwaga jest taka, że podobne tematy już wiszą na tym forum, na przyszłość przejrzyj je zanim założysz kolejny.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Ja również witam na forum
Myth pisze:(tutaj ważne jest, że seer kosztuje więcej punktów, czyli szybciej zjada ich limit, ale dzięki temu możesz grać większe bitwy mniejszą ilością figurek).
Przy okazji Grey Seer na dzwonku jest bardzo ładną figurką i naprawdę przydatną.
Po więcej informacji zapraszam do działu o Skavenach, w szególności do tematu początkujący generał.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Szczury są bardzo solidną armią i można nią wygrać z każdym (z HE jeszcze muszę przetestować). Niemniej trzeba się przygotować na morze figurek do pomalowania.

Co do oceny jednostek to zapraszam tutaj ;]
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Szubert
Plewa
Posty: 6

Post autor: Szubert »

Dzięki za porady Panowie!

radio
Warzywo
Posty: 11

Post autor: radio »

witam jestem nowy na forum i wlasnie zaczolem grac w warhamera . Wcezsniej gralem w LOTRa wiec bede sie musial troche poduczyc zasad . Postanowilem ze bende gral skavenami bo slyszalem od kolegi ze sa bardzo dobre ,bo wystawia sie je masowka a ja lubie takie klimaty . Co mam kupic do tej armi ?? po przeczytaniu paru tekstow mocno sie zatanawiem nad batalionem .Co to sa SLAVES ? prosze o odpowiesz

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Slaves to niewolnicy, gorsza odmiana clanratów(podstawowej piechoty) są jednym z najtańszych oddziałów w grze(razem z gnoblarami) i występują w większości rozpisek. Figurki mają te same co clanraty, tylko w celu odróżnienia, zbroje maluje się na brązowo, i gorzej ekwipunkuje.

Batalion nie jest zły, ale można też kupić starter (Island of Blood) gdzie mamay zasady, miarki kostki itp. oraz 2 armie: skavenów i HE, elfy można sprzedać.
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod850019a

radio
Warzywo
Posty: 11

Post autor: radio »

czyli slaves to sa clanratsy ?? tylko ze inaczej pomalowane

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Patrząc na modele- tak, jednak jest to inna jednostka jeśli chodzi o grę.

radio
Warzywo
Posty: 11

Post autor: radio »

dzieki , mam jeszcze jedno pytanie czy dobra jednosta jest doomwheel??

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Raczej dobra, skaveni mają mało słabych jednostek.

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

co do doomwheela jest to dosyć mocna maszynka jednak troszke losowa więc jak lubisz klimat że ze strachem patrzysz co wyturlasz to kólko zagości u ciebie w rozpie
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

radio
Warzywo
Posty: 11

Post autor: radio »

ok dzieki za pomoc
czy mam cos jeszcze kupic oprocz batalionu i doomwheela ??

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

No na pewno postać. I można grać.

radio
Warzywo
Posty: 11

Post autor: radio »

no mam tego lepszego assasyna i elektryka

radio
Warzywo
Posty: 11

Post autor: radio »

deathmaster ten assasyn

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

wiec jak chcesz przetrzymac slavy zeby nie uciekły od 1 lepszej paniki to 3 elektryków to mus w 8 ed. osobiscie uzywam 4-6 (elektryk za 15 pkt to chyba jedno z ciekawszych rzeczy skavenów)

polecałbym ci jeszcze jakaś jednostke special:plague monki, gutterów

i do rarów warp lighting cannon lub zrobic sobie samemu plague claw catapult ( która na armie które maja mało T całkiem fajnie sciaga klocki)
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

radio
Warzywo
Posty: 11

Post autor: radio »

a te slavy to sie robi z tych clanratow ?? tylkoz eich onaczej pomalowac ??

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

a) Inaczej pomalować;
b) W nowych clanratach jest 20, gdzie każdy ma inną pozę, 10 ma zbroję skórzaną, 10 lepszą, i z tych w skórzanych robimy niewolników a z reszty clanratów(ta opcja działa tylko, jeśli gramy na obu tych jednostkach), w batalionie masz 40, to akurat 20 niewolników i 20 clanratów, co jest trochę mało jak na 8 ed. Dlatego warto dokupić ich więcej, chociażby ze startera, chodżą po ok. 40 zł za 40 sztuk.
c) Niewolnikom nie dajemy tarcz( jest to nieopłacalne);

Chodzi o to aby ich odróżnić, i tyle. To są te same szczury, tylko, że na innym szczeblu w hierarchii wiec nie muszą dużo się różnić.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

radio pisze:czy mam cos jeszcze kupic oprocz batalionu i doomwheela ??
Podręcznik armi :wink:

Co do slavów- będzie potrzebował sporo tego ścierwa- 50 niewolników jest warte tyle co 5 elitarnych rycerzy Imperium :P
Obrazek

ODPOWIEDZ