Jak Skaveni sobie radzą w nowej edycji i jak złożyć armię?

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Re: Jak Skaveni sobie radzą w nowej edycji i jak złożyć armi

Post autor: gervaz »

Gdyby nie daj Boże jakieś bolce się pojawiły (w co wątpię - przeciwnik jest specyficzny i nie lubi używać ofensywnego strzelania i czarowania) - to nimi zajmą się gutterzy. Brass orb zniechęcił mnie do siebie w czasie ostatniej bitwy z ogrami. Wylądował centralnie na tyrancie, bsbku, zwykłym sztandarowcu i 3 zwykłych ograch (dawniej - bulls). Każdy jeden zdał inicjatywę :(

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

bez brass orba nie da sie grac - zmienia niesamowicie cala faze magii ustawiona pod blokowanie teleportów

w ograch rzucalbym na ironblastera, no ale nie zmienia to faktu ze brass orb wchodzi 1 raz na 3 i trzeba z tym zyc, jak wejdzie to premia

a bez niego nie masz szans na DF, TK, a na OK czy DE robi sie mega trudno
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Niestety elfy mnie rozniosły :(
Grey seer - 13tka wykończył około 15 WL - aż że była to ifka, zaraz po tym czarze, w pierwszej rundzie opuścił stół.
Abominacja - zaliczyła strzały od jakichś nowych łuczniczek - płonące i magiczne. Nie zrobiła nic :(
Kółko - smok był schowany za lasem, więc pojechało w bezpieczniejszą okolicę. Tam zostało rozebrane przez pozostałości WL i 13 SH.
Działo - jego jedyne ofiary to 5 WL. Poza tym każdy strzał albo nie trafiał - albo był niegroźnym misfire
PCB - byli zbyt daleko od rycerzy czy piechoty, by przeprowadzić sensowną szarżę. Zginęli w walce z elfim księciem i jego star dragonem.
Gutterzy - swymi procami wbili 3 rany SH, drugi oddział utrzymał przez 2 kolejki elfiego księcia na smoku w samym rogu planszy.
Night runnerzy - nawet się ładnie wykopali - ale nie zrobili nic sensownego
Plague claw - rozwaliła 7 SH - i to jej jedyne osiągnięcie.
Piechota (clanraci, slavy) - rozbili i zniszczyli cały oddział SH
Warlock z doomrocket - nie doleciała. Na 6 kostkach zasięgu było 15 :( !
Ogólnie - miałem mało szczęścia w tej bitwie (rzuty działa, katapulty, grey seera). Wielkim błędem było nie wzięcie storm bannera, który mógłby ocalić abominację. I być może faktycznie lepiej byłoby zamienić doomrakietę na brass orba.
Niestety rzadko gram - i dopiero będę się musiał nauczyć sobie radzić z HE. Wszystko wskazuje na to, że nauka będzie szła w bólach.

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

Ja osobiście czekam na turnieje na format PKS, euro za bardzo "usadziło" szczury

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Nom Euro, usadziło szczury dosyć mocno, a na PKS dopiero będzie można robić śmieszne rozpiski i unikać schematów, mi się osobiście podoba pomysł dwóch latarek. :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Oj tak... I jednej strzelającej do drugiej na misfire :)
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

wszystko możliwe ;)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Dlatego to będą 2 abominacje :)

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Czas pokaże, przynajmniej coś nowego.

Veta92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Veta92 »

Czy wiadomo cokolwiek o nowym booku dla szczurków? Czy można się czegoś spodziewać?

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Przecież mamy nowego booka przystosowanego do obecnej edycji z 2009 roku. Nie sądzę, żeby przed zmianą edycji planowaną na 2015 cokolwiek miało się zmienić, a nawet wtedy nie koniecznie będziemy pierwsi w kolejce.
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Jak to czego można sie spodziewać? Abomek i latarek w specialach ;)

Offtopowo: Necromanter jak tobie szło na DMP?
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Jutro gram sparing z krasiami na 800pkt, jest to moja pierwsza bitwa z tą armią więc niezbyt wiem czego mam się spodziewać :P Pomocy !

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Grałem krasiami, a teraz i skavenami. Na 800 pkt skaveni chyba nie wiele mogą złożyć...
Możesz spodziewać się 1-2 maszyn i solidnego klocka piechoty który trudno będzie zjeść. Weź jakiegoś mocno bijacego warlorda, ewentualnie elektryka z magią - brass orb może poważnie pokarcić krasie. Nie nastawiaj się na bicie warriorow bo od skavów mało co ich rozklepie.
Latarka, gutterzy, kółko, warlord/magik - na to licz.

Edit: poprawione literówki
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2013, o 19:23 przez Hoax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Gramy że tak ujmę total open więc mogę wziąć wszystkie przedmioty z RB(oprócz arcane ofc) i AB które chce (nie licząc skryre na warlocku itp.) i wyszedł mi tak potworek(ograniczenie na 1000p jednak) :

Warlord on Bonebreaker 235p
-Przeklęta tarcza 5p (+2AS)
-Kamień świtu (przerzuty na AS)
-Dwarfbane (+1S i przerzut na zranienie)
-Skalm (regena)

Wystarczy ??

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Całkiem sensownie. Ta tarcza kosztuje 10, a nie 5 pkt, chybaże mnie Army Builder aż tak oszukuje...

Edit: Staraj się używać angielkich nazw, bo gdybyś w nawiasach nie napisał co robią dene itemy nie wiedziałbym o co chodzi.

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

RB mam polski a AB angielski i po prostu nie wiem jak się to po angielsku nazywa. A tak ta tarcza 10p kosztuje moja pomyłka.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

oks, nikt nie wymaga, ale tak poprostu byłoby łatwiej czytającym :P
Ogarnij sobie Army Buildera - bardzo pomaga w składaniu rozpisek, choć nie wiem czemu niektórzy nim gardzą...

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Mam zeszyt i wolę to robić w nim :D Przez tydzień wakacji gdy nie miałem czego malować zapełniłem go jakoś w połowie, na kompie nie mam tyle czasu :P

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Ja wolę kompa, bo mam dostęp w zasadzie non stop, wszystko jest zebrane w kupie, posegregowane, program pilnuję by rozpiska była w pełni legalna - pełna wygoda i do tego szybciej się klika. Poza tym można wydrukować z wszystkimi tabelkami, statystykami itd.
Wiem niezłą reklamę zrobiłem, ale takie jest moje zdanie... :P

ODPOWIEDZ