Zbliża się nowy book?

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Zbliża się nowy book?

Post autor: QQrydza »

Janus pisze:
Janus pisze:Wstawi ktoś linka z zasadami do verminlordow?
wejdx na forum underempire odpowiedni temat jest niemal na wierzchu.

Dębek - napisałem takiego posta, a potem go skasowałem :D Może Twój autorytet zrobi robotę :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

A może jakbyś go nie skasował, tylko zostawił tłumaczenie:
Dębek pisze: ROLL TO HIT = Roll a D6 for each attack

Skoro zamiast "Roll a D6 for each attack" model dostaje d3 autohit, to znaczy, że te d3 autohity zastępują mu wszystkie ataki. Roll to hit zgodnie z tym co sam napisałeś to jedno zdarzenie, podczas którego model rzuca tyloma k6stkami ile ma ataków w profilu.
to by dalszych wątpliwości nie było. I niepotrzebny tu autorytet. Mi rozwiało je od razu wszystkie, bo, nie wiem jak *raat*, ale ja przyznaję się, źle przeczytałem wcześniej w RB. Jasne moja wina, bo źle poznałem zasady (o co chyba w tej grze nie jest ciężko), ale tylko tyle chciałem się w tym temacie dowiedzieć (a nie argumenty o trollowaniu, przegiętości i "bo tak i koniec tematu").
A tak w ogóle, to fajnie, że o trollowaniu pisałeś, a odpowiedź na całe to zagadnienie skasowałeś...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To nie peirwsza dyskusja na forum, która nie ma sensu a szybciej i przyjemniej rozstrzyga ją sędzia przy stole
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

No tak, dlatego ludzie pytają tu, żeby się dowiedzieć od sędziego przy stole. Ehh.... Mniejsza już.... Ważne, że dla mnie się skończyła;)
I jak dla mnie miała sens, przynajmniej finał, bo już to rozumiem co, jak i czemu.

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Dębek pisze: Sam zresztą potwierdziłeś, że się mylisz pisząc w oparciu o RB:
ROLL TO HIT = Roll a D6 for each attack

Skoro zamiast "Roll a D6 for each attack" model dostaje d3 autohit, to znaczy, że te d3 autohity zastępują mu wszystkie ataki. Roll to hit zgodnie z tym co sam napisałeś to jedno zdarzenie, podczas którego model rzuca tyloma k6stkami ile ma ataków w profilu.
Pierwsza sensowna odpowiedź na problem :) dzięki
ajt pisze: I jak dla mnie miała sens, przynajmniej finał, bo już to rozumiem co, jak i czemu.
Znalazł się w końcu ktoś, kto ogarnął temat, po 2 stronach flejmu, to i finał dobry, przyznaję :) Zawsze warto się czegoś nowego nauczyć.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Zerzygam sie od tego czytania przez 3 strony o 1D3 czy 4D3. To nudniejsze niz flame pomasterowy.

Lepiej dalcie znac jaka jest najnowsza plota odnosnie nowego kodexu, bo pamietam ze kiedys czytalem ze byl planowany na pierwszy kwartal 2015. Jakis update tej ploty? Anyone?
Battle na trzezwo bylby nudny...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Na razie zastanawiamy sie kiedy bedzie nowa edycja Cosmaty. Podobno do sierpnia bedzie 9 i w tedy sie zobaczy
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Bylem wlasnie w sklepie kupic ten secik z nowymi zasadami EoT myszolakow i podpytalem goscia przy okazji.

Nastepna w kolejnosci wychodzi Blood of Sigmar gdzies marzec/kwiecien.

2 i 9 maja pracownicy GW maja zakaz brania urlopow. A takie precasty maja tylko w wyjatkowych sytuacjach, kiedy wychodzi cos naprawde duzego. Gosc mowi ze ma zakaz mowienia ale spodziewalby sie nowej edycji.

Nasz kodeks wydzie prawdopodobnie w nowej edycji dopiero.

Tyle z ciekawostek.
Battle na trzezwo bylby nudny...

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Mógłby ktoś mi podesłać linka do screena z zasadami nowych Vermin lordów? Był już?

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Zasady do VL były już dawno. Nie wiem czy screen czy ktoś przepisał. Poszukaj.

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

wrzuciłem zasady, które się pojawiły w temacie do pierwszego posta

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Znając życie to opcja wykopująca będzie miała sens. Te strzelające zabawki są fajne, ale jako, ze to rare zostaną ściągnięte przez inne rzeczy z innych armii. Swoją drogą co powiecie na konwersję z Orków w mega armorach? Dorabiasz ogon, łebek, może nawet to wygladać :D

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Morrok pisze:Znając życie to opcja wykopująca będzie miała sens. Te strzelające zabawki są fajne, ale jako, ze to rare zostaną ściągnięte przez inne rzeczy z innych armii. Swoją drogą co powiecie na konwersję z Orków w mega armorach? Dorabiasz ogon, łebek, może nawet to wygladać :D
Opcja wykopująca jak najbardziej ma sens. Do niej albo 2x broń +2S i impacty albo +1S i k3 stompy (obie są sytuacyjne, jak wykopiemy się pod przeciwnikiem, to pierwsza nie daje impaktów, za to druga działa zawsze, ale bonusowe hity są w ASL i siła o 1 mniejsza).

Z opcji strzelających osobiście uważam, że 2x stone thrower + 1x fire thrower wydaje się najfajniejsze (stand and shoot z templetki łazkowej + 2 templety raniące na 4+ co tura). Ratlingi po głębszej analizie nie wydają się takie super. BS3 bez kar za ruch i multiple, to nadal trafienia na 6/7+ w soft/hard coverze na dalekim zasięgu (a przy zaledwie 18 calach zasięgu, w większości sytaucji to będzie daleki). Jeśli udałoby się złapać coś sensownego bez covera to 9k6 ataków na 5+ wydaje się super, ale to trochę sytuacyjne.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

@raat

Ratlingi nie mają kar za strzelanie na daleki zasięg (zasada Hot Warplead). :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

to mają za ruch wtedy, w zasadzie pamiętałem, że z trzech standardowych kar mają dwie ;) Dobre defensywne strzelanie, jak coś wejdzie samo w range (na naporowe rozpy). Nadal covery je karcą mocno :/
Ale i tak bym te fiendy widział najbardziej ze stone throwerami - z działami wtedy robi się park maszynowo-robotowy :D z euro choiców już w zasadzie nic więcej nie potrzeba :)

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

raat pisze:to mają za ruch wtedy, w zasadzie pamiętałem, że z trzech standardowych kar mają dwie ;) Dobre defensywne strzelanie, jak coś wejdzie samo w range (na naporowe rozpy). Nadal covery je karcą mocno :/
Ale i tak bym te fiendy widział najbardziej ze stone throwerami - z działami wtedy robi się park maszynowo-robotowy :D z euro choiców już w zasadzie nic więcej nie potrzeba :)
Pudło.

Z zasady Hot Warplead nie mają kar za strzelanie na daleki zasięg i multiple shots, a z zasady Quick to Fire nie mają kary za strzał po ruchu. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Muszę zrewidować swoje zdanie - są fajniejsze niż myślałem :D

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

na jakich podstawkach pełzają stromfiendy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

40x40;D
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Janus pisze:40x40;D
Dalej nie chce mu sie wejsc na strone GW :D ?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ