Zbliża się nowy book?

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Zbliża się nowy book?

Post autor: raat »

Najnowsze modele z ET (zasady):

Verminlord Deceiver: http://www.belloflostsouls.net/2014/12/ ... atest.html

Stormfiends: http://forofreakfactory.mforos.com/1035 ... #106072692
They are absolutely brutal. 3 of them are for close combat, 3 of them are ranged. And all of them have a load of special rules. In addition, all of them reroll to wound, and the close combat ones give the rat using it a 4+ armor save instead of the normal 6+ they have. BTW, that save works in a funny way: basically, the 4+ guys are attacked first always.

Doom-Flayer Gauntlets: +2 S, impact hits (D3)
Windlaunchers: short range (6"-24") slow to fire stonethrower that launches poisoned vapours (4+ to wound, no armor saves).
Grinderfists: Gives the unit a special deployment method, which can even mean the unit starts in close combat with an enemy unit. It swaps the rat attacks for 1D3 automatic hits at S5.
Shock Gauntlets: +1S, ignore armour, stomps deal D3 hits instead of 1
Ratling cannons: ranged, 18", 3D6 shots that ignore most penalties at S5 AP.
Warpfire Projectors (Boneripper can have 2 of these, too): Move-or-fire Fire Throwers at S5 and D3 wounds.

All the ranged weapons have a negative effect against your own troops if you miss somehow, but they never hurt the unit of Stormfiends.
Thanquol:
Thanquol and Boneripper 650pts
M6 WS4 BS3 S6 T5 W8 I5 A5 Ld7 Monster (Special Character)

Magic: Level 4
Equpiment: Warpfire projectors, or Warpfire braziers
Large Target, Terror, Unbreakable, Blessing of the Horned Rat (4+ ward)

Warpstone Addiction: immune from suffering wounds from warpstone powers
Warpfire Projector: Boneripper may fire at two different targets each time resolved one at a time

Magic Items
Staff of the Horned Rat: +1 to casting rolls
Warp Amulet: 5+ each turn to regain 1 lost wound
Warpstone Tokens: D6+2 warpstone tokens

Warpfire Braziers
Combat, S+1, Flaming Attacks, Multiple Wounds(d3), Storm of Attacks(reroll failed to-wound rolls), Warp Fumes(all models in btb make T test or suffer a wound), Warpstone Weapon(magical)

Warpfire Projectors
S5 Flaming Attacks, Multiple wounds(d3), Move of fire, Quick to fire, Warpstone weapon(magical), Wildly off-target(hits friendlies within 12" on a misfire)
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, o 11:10 przez raat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Te modele Grey Seera mają kilka lat jeśli nie lepiej i od dawna były na amerykańskiej stronie GW więc nie sugerowałbym się. Co do Stormów to cóż, ta firma niczym mnie już nie zadziwi, a nieznajomość produkowanej przez nich gry jest też wiadoma od dawna. :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Stawiam na błąd.
Tomb Kings Casket of Souls wrzucili do special, a na cena szaraka to 0 zł/£ 8.20 (PL/UK).

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Osobiście uważam, że to błąd, ale szczerze powiem, że zimny pot oblewa mnie na myśl, że stormy zmieniają slot na special, a nie dochodzi żaden core ;) jak wyglądałyby wtedy rozpy? 120 slavów i 120 clanratów ;)

EDIT: czasy starego kodeksu możnaby nazywać "pre-9th ed.", a czasy po wydaniu takiego kodeksu "post-apocaliptic" :P

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Całkiem przyjemna ta nowa stronka ;)
Let the River of Blood flow...

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

wydaje sie byc bardziej przejzysta jedyne co mi sie nie podoba to to ze zrobili oddzielnie dzwonek i piec albo WLC i plague clawa bo to moze niejako wprowadzac w blad ze masz 2 rozne boxy :) a takto naprawde przyjemna
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

co do przejrzystości, to jest właśnie odwrotnie

teraz jak chcesz wybrać np.lordów skaveńskich, to musisz się naklikać, podczas gdy stronka się ładuje dłużej i po każdym zaznaczeniu opcji, menu z wyborami odświeża się i zmienia pozycję - dosyć irytujące

kolejna rzecz, to same opisy modeli, nie dość, że znajdują się bardzo nisko na stronie i trzeba przewijać kilometry białego tła, to jeszcze trzeba rozwijać opisy, żeby przeczytać całość

pozostaje liczyć, że poprawią to w przyszłości

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Hmm ja nie mam takich problemów, może masz jakąś małą rozdziałkę/mały monitor? jak dla mnie to nowa stronka jest dużo bardziej przyjazna niż ostatnia, fajnie można sobie wszystko wyfiltrować.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Zmieniła się strona GW, pojawiły się plotki o wycofywaniu AB skavenów ze sklepów, nadciąga wielkimi krokami 9 edycja. Na warseerze piszą, że w ciągu 1,5 roku dostaniemy nowego booka.
Na tą chwilę nic nie wiadomo, mamy więc otwarte pole do spekulacji.
Co zmieni się w zasadach? Co zmieni się w figurkach?
Sądzę, że mogą pojawić się nowe modele plastikowe nightrunnerów/ gutterrunerów i plague censer bearerów/globadierów. A co za tym idzie - wzmocnienie tych jednostek (albo obniżenie ich kosztu punktowego).
Trudno wymyślić jakąś zupełnie nową jednostkę - a jak wiadomo bez takich nie może się obejść przy nowej edycji. Mogłaby być to np. monstrualna kawaleria na jakichś słabszych bonebreakerach. Albo może jakaś większa maszyna - coś w stylu świdra wykopującego się z podziemi, wielkości doomwheela.
Zmiany w zasadach? Pewnie osłabią i uproszczą abominację (jednolite ataki, brak ożywania po śmierci). No i magia dopasowana do kanonu edycji.

a co wy prognozujecie?

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Dostęp do innych lorów magii. Save na RatOgrach. Plague Monki z poisonami. Poprawienie grywalności wszystkich Weapon Teamów. Jakaś kawaleria też by się przydała.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Kawalerii nie chcę. Jakby weapon teamy nie biegały wolno a były włączane do unitu to by było super. Ratogry regena. Monki poisony. PCB załączani do Monków jak detka w empire i zmniejszenie ich kosztu punktowego. Oby bez nerfa abomy (choć w sumie i tak nią nie gram), może więcej możliwości wykupywania dla niej dodatkowych bajerków.
I marzenie dla mnie no.1 - jednostka z której bonebreaker brałby losa. Deathstar idealny.
Poza tym jeszcze urealnienie magii, może jakieś ciekawe itemki. Pewnie będzie zmiana zasad na dzwonku i piecu.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Kawy też nie chcę, bo w końcu skaveny to, piechota. Ja bym chciał na weapon teamach move and shoot, ugrywalnienie jezzailów i ratogrów i jakichś fajnych zmian w lorach.
Obrazek

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Abomy w corach :)
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

I kawaleria 10M, fast, 1+save, uzbrojeni w fellblady - 30pkt/sztuka.
Do tego banner warda 3+ od wszystkiego, +3ataki dla każdego modelu, stubborn i itp - 50pkt

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

I ward na flaming - bo moga

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalk 4
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Pan Szeryf
Plewa
Posty: 5

Post autor: Pan Szeryf »

Skavenslave za 0.5 pkt :mrgreen:

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

No to sobie pomarzyliśmy... Myślę, że jest realna szansa na takie jednostki - ale dopiero w 16 edycji (skoro każdy następny book jest mocniejszy od poprzedniego...).

Tymczasem na warseerze ludzie spekulują, że w nowej edycji różne armie mogą być łączone w jednym booku (np. elfy, chaos). Skavenów łączy się z orkami, ogrami, beastmanami. Na pewno będzie łatwiejszy dostęp do jednostek z innych armii. Mogą użyć zasad podobnych do tych z Triumph & treachery - wtedy mielibyśmy dostęp do lepszej monstous cavalery.

Na pewno nowa edycja będzie dążyła do sprzedaży większej ilości figurek i uproszczenia zasad. To ostatnie może objąć dzwon i abominację.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Jeśli się to potwierdzi to straszna bieda...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Hoax pisze:I kawaleria 10M, fast, 1+save, uzbrojeni w fellblady - 30pkt/sztuka.
czyli 1/3 unitu zabija sie co ture, pytanie jakie beda mieli LD, ale pewnie niskie to częste paniki. do tego jeden, max dwa takai nawet z s10 i d6 woundow uderzaja tylko w durze cele ale ogarnia ich zwykly smietnik.

Slaby unit :)

Co do polaczenia, zobaczymy ale na razie w przeciagu kilku lat raczej nie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Przeciek... z nowym bookiem, w nadchodzącej serii, będzie rydwan dla seera! A dzięki potędze spaczenia, nowe jednostki, węże. Choć to już trochę dziwne, ale cóż...
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 2710_n.jpg

ODPOWIEDZ