SWARM - czyli weekendowo-popołudniowe szczurów mazanie.

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: SWARM - czyli weekendowo-popołudniowe szczurów mazanie.

Post autor: QQrydza »

To musi porzadny blog byc, z raportami z bitew itd itp :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Jeśli do mnie te słowa były kierowane to powiem tak:
Ze wszystkich bitew na pewno nie, ale z turniejów zapewne relacje będę pisał. I tak z reguły je piszę, np właścicielowi figsów którymi akurat grałem (pozdro Lajkonik 8)), a warto byłoby czymś ewentualne luki wypełniać - prawdopodobnie jeśli wybiorę się w jakiś turniej to nie będę miał czasu należnej porcji zmalować. Nie mówiąc w ogóle o masterach, kiedy sprawa jest całkowicie pewna - wszak to cały weekend zakoszony :mrgreen:
Z "itd itp" to może czasem jakieś rozpiskowe przemyślenia będę zarzucał - ale tu bez przesady, bo jak prawdziwy szczur lubię trzymać swoje sztuczki dla siebie :P
Fluffowych opowiadań, raczej nie ma się co spodziewać, bo to trochę bardzo nie moja bajka ;)
Na ewentualne sugestie jestem otwarty :)

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Ach, zaiste, zdaje się że mam problem ze wzrokiem :mrgreen:

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Widzę skleiłeś moich stormów... nawet się nie pochwaliłeś :P
Fajni GR :P aż żałuje że swych mam metalowych :roll:
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Fuxiorr pisze:Fajni GR :P aż żałuje że swych mam metalowych :roll:
A chcesz się zamienić? :P

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

nikt wam nie broni zrobic sobie 30 gutersow metalowych i 60 nightrunerów i grac tylko eshinem w core :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Łatwo. Jednak mimo wszystko póki co styknie mi 20 NR, których potem wymienię na 20GR - więcej na ETC i tak nie wcisnę, to po co kombinować :P

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nieskavenskie nastawienie! Dwoch abominacji tez nie masz? dwóch furmanek nie planujesz? 24 censerów? to potem na 1600 nie pograsz :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Abomy dwie to muszą być, ale furmana raczej styknie jedna, bo biorąc dwie na jakieś ludzkie punkty można zapomnieć nawet o beesbeku...
A censerzy to już jakaś abstrakcja dla mnie w ogóle :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Lecimy dalej! Weekend No.3!
Dużo roboty związnej z nawarstwieniem się wielu wątków mojej pracy szkolnej, więc tym razem trochę delikaniej. Wydaje mi się jednak, że i tak jest na co rzucić okiem ;)
Chieftain oraz pierwsza przymiarka do przewalcowanej w tym topicu kwestii uklimatycznianiu armiii - zapraszam :D
>KLIK<

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Filerr bardzo mi sie podoba (tylko wrzuc tam jakiegoś małęgo górnika w kasku i z ogonem :D) ale chieftain - wybacz ale prosze opisz mi jaki kolor ma co w Twojej armii :D bo nie pasuje mi chłop do sztormów :D (i zółty z zielonym wygląda tak se imo)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

-Qc- pisze:tylko wrzuc tam jakiegoś małęgo górnika w kasku i z ogonem
Ciekawe skąd takiego wezmę :P

Co do kolorów chieftaina: może właśnie przez to zestawienie kolorów taki niedosyt. Istotnie dosyć średnie... :/
Natomiast wybór taki bo nie chcę żeby się wtapiali. Herosi u mnie mają się kolorami wyróżniać. Aczkolwiek może trochę przegiąłem :P

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

moim zdaniem musisz miec jeden kolor spajający armie - spójność daje armii drugiego najważniejszego boom po podstawkach.

dla przykłądu, u mnie:

slaves - bordow ciuchy, zardzewiałę zbroje
clanrats - kremowe ciuchy, ciut lepsze zbroje
sztormverminy - kremowe zbroje bordowe ciuchy
chieftaini - kremowe szaty, niebieska (spaczeniowa) broń
monki - bordo kaptury, kremowy dół
skryre - bordo szaty, kremowe symbole skaveńskie, kremowe kaptury (jak są)
seerzy - kremowe szaty, spaczeniowe symbole

jak widać każdy inny ale spójność zachowana :D

Co do górnika:

http://www.manticgames.com/mantic-shop/ ... gures.html

imo taki model byłby ciekawy. Jakby co mogę Ci podrzucić kilka w promocyjnych cenach kilku garści spaczenia :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

W kopalni muszą zasuwać slavy, a nie skryre. Imo kolesie za dobrze wyposażeni jak na takich zwykłych roboli :P
Co do kolorów - wszystko jest z grubsza niebieskie, ale lubię gdzieś czasem trzasnąć jakiś oczojebny akcent. Nie jest to pierwszy taki przypadek w mojej armii aczkolwiek tu (i na elektryku z brass orbem) możliwe że trochę za daleko zawędrowałem, nie przeczę :P

ZielonySkaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102

Post autor: ZielonySkaven »

Panowie, moim zdaniem właśnie skaveńska horda powinna być różnorodna, ja wychodzę z założenia że każdy klocek powinien mieć swoje barwy..

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Moim zdaniem również. Z założenia, że nikt by się nie starał ich pięknie tak samo ubrać, to u mnie nawet każdy slave ma inną szmatkę. Inne klocki są, w swoim obrębie, jednolite.
No ale każdy swoją wizję tej gromadki ma;)

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

W kraju bieda to batwnik tylko jeden sczury mają. A bogatym kto zabroni, więc kolorowi :P
Taki schemat przyjąłem i moim zdaniem to kwestia gustu ;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Zalezy od fluffu za armią. Albo to jest ekipa zarządzana przez grey seera - wtedy różne klany moga pasować. Wiadomo, ze chłop dostaje kontyngenty i każdy klan chce się podlizać większym i sielniejszym graczom w skaveńskiej polityce. Z drugiej strony inaczej stroją się klany - które nabywają może i sprzęty od innych, ale przemalowują je by oznaczyć i uwidocznić swoją potęgę. Fluffowo wypada wspomnieć że chieftain z jakimś regimentem jednak musiałby się w armii pokrywać - jako że go przywiódł na miejsce zbiórki w wersji pierwszej.

Ale to tylko klimatycznie i moim zdaniem. Estetycznie można z kolorami mieszac, ale jeden kolor powinien się przewijać na każdym regimencie, inaczej jest poważne ryzyko że figurki będą sprawiały wrażenie zlepku naprędce dowiezionych na turniej modeli a nie armię. Po raz kolejny - to tylko moja opinia.

Co do kopalni - pamietaj, że slavy slavami, ale w kopalni niezbędni są fachowcy od strzałów i wydobycia :) np. gdyby każdy champion niewolników w Twojej armii był kolesiem z batem (np z zestawu slaneszowego rydwanu, albo zwykły poganiacz z moulderów), to byłby to imo strzał w dziesiątkę i dodatkowe punkty za WYSWIG. O. kolesiu montującym łądunek wybuchowy nie wspominając (nie pytaj skąd wziąć cos takiego :P może z jakis zabawek dla dzieci w klimacie westernu będzie stare dobre TNT)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

-Qc- pisze: Co do kopalni - pamietaj, że slavy slavami, ale w kopalni niezbędni są fachowcy od strzałów i wydobycia :) np. gdyby każdy champion niewolników w Twojej armii był kolesiem z batem (np z zestawu slaneszowego rydwanu, albo zwykły poganiacz z moulderów), to byłby to imo strzał w dziesiątkę i dodatkowe punkty za WYSWIG. O. kolesiu montującym łądunek wybuchowy nie wspominając (nie pytaj skąd wziąć cos takiego :P może z jakis zabawek dla dzieci w klimacie westernu będzie stare dobre TNT)
Ciekawe pomysły. Wyglądałoby to super.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

U mnie na pewno spajać będą wszystko na pewno podstawki :mrgreen:
Wg mnie klan to zwyklaki, a szefostwo wcale się z cieniasami nie identyfikuje i choć symbole nosi te same to strojem i uzbrojeniem chce pokazać swoją pozycję.
U mnie slavy to szaro-bure szaty i gdzieniegdzie niebieski dla spójności. Uzbrojenie w miarę możliwości słabe.
Clanraty to niebieskie szmaty i raczej te lepsze uzbrojenie z clanratowych boxów.
Stormy schemat wiadomy.
Herosi raczej chcą się przykozaczyć i wyróżniają, się kolorami, ale wbrew pozorom są drobiazgi, po których widać że armia jest spójna - podstawki, jednakowa karnacja, podobny styl wykańczania zbroi itd.
Imo całkiem kupy się to trzyma.

Co do stylu to będę nad tym pracował. Dużo bitsów w swoim warsztacie nie mam, więc muszę cały czas szukać, żeźbić, dokupować itd. Coś na pewno będę kombinował ;)

Edit: Zastanawiam się tylko jak takie np globy albo monki strzaskać. Eshin generalnie ciemny, bo taka ich dola, ale jak inne speciale pocisnąć, tak żeby spójność zachować, a jednocześnie nie wtopić ich w tłum to nie wiem...

ODPOWIEDZ