Clan Moulder

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Re: Clan Moulder

Post autor: Pacek »

mi się zdarzało grać na rozpie z ogrami. Dla funu z kumplami. W sumie jednostka jak na szcuzry fajna, czasami udało im się pogonić jakiś oddział i narobić nieco szkody :)
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Na razie testuje dwa klocki stormverminów i 3 warpfire thowery z dwoma kołkami. Po testach, zaczynam testowac kolejna rozpiske na full ofensie z war lordem, a w specialach 2x4 rat ogry.
Ogólnie jednostka mi się spisywała super, zwłaszcza z VC, no i może z demonami. te 4 ataki za model z siłą 5 nie jest słabe, a i ściągną na siebie ostrzał, więc tym lepiej dla censerów.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Pytanie odnośnie Skweel'a Gnawtooth'a.... grał już ktoś tym panem? zamierzam go wrzucić do mojego dużego klocka gratów i ciekaw jestem jak sobie radzi. Mutations chart daje sporego kopa takim gratkom. Regenka, poisony albo +1A fajna sprawa ;) Warp lash też może fajnie łoić ;)

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Kefas pisze:Pytanie odnośnie Skweel'a Gnawtooth'a.... grał już ktoś tym panem? zamierzam go wrzucić do mojego dużego klocka gratów i ciekaw jestem jak sobie radzi. Mutations chart daje sporego kopa takim gratkom. Regenka, poisony albo +1A fajna sprawa ;) Warp lash też może fajnie łoić ;)
poważnie nikt nim nie grał? :( no to chociaż jak gracie gratami? oczywiście jeśli ktoś go przetestuje to proszę o relację ;)

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Uwielbiam giant raty. Jeżeli borę seera albo co najmniej dwóch elektryków to jeden średniej wielkości klocek (zwykle 18+3) zawsze się znajdzie. Niemniej dla tego pana klecek musiałby być naprawdę spory, bo on sam praktycznie podwaja wartość swojego oddziału, ale jeżeli uda ci się przepiąć potem death frenzy na nich to nie ma zmiłuj. Masz albo 45 zwykłych ataków i regenkę, 60 zwykłych ataków albo 45 ataków z posionem. Do tego 4 ataki bijące bez save i mnożące rany. Byle tylko nie trafić na jakieś elfy z asf.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Ja gram na 3-4x5+1 gratów i jednym oddziale 21+4. Daje mi to pełne szeregi na dłużej no i komfort, że packmasterzy nie zginą jakoś szybko od ostrzału. Idealny oddział na flankę moim zdaniem.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Hobbit pisze:Uwielbiam giant raty. Jeżeli borę seera albo co najmniej dwóch elektryków to jeden średniej wielkości klocek (zwykle 18+3) zawsze się znajdzie. Niemniej dla tego pana klecek musiałby być naprawdę spory, bo on sam praktycznie podwaja wartość swojego oddziału, ale jeżeli uda ci się przepiąć potem death frenzy na nich to nie ma zmiłuj. Masz albo 45 zwykłych ataków i regenkę, 60 zwykłych ataków albo 45 ataków z posionem. Do tego 4 ataki bijące bez save i mnożące rany. Byle tylko nie trafić na jakieś elfy z asf.
zajebista opcja na flankę, szybka, mobilna i naprawdę groźna... z liderką 9 ;) a przy odrobinie szczęścia z death frenzy kroi bardzo ładnie :> no i sam Skweel jest wart swoich punktów imo, dlatego zamiar sprawdzić wartość bojową takiego oddziału:
36gratów, 5 packmasterów i sam Skweel = 256 punktów ;) szkoda że nie można korzystać z itemów z scavenge pile bo bym mu dał warpmusketa dla jaj ;)

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Uhm.. Bratu udało się zdublować dla mnie jedną figurkę:) Dostałem 2giego skweela gnawtootha. Ładna figurka ale niestedy niepowtarzalna, zatem pewnie domyślacie się o co zapytam. Napewno go nie oddam ani nie sprzedam, ale poradźccie mi co z nim zrobić :idea: . W sumie jest taka jednostka jak dowódca packmasterów... master moulder czy coś. Planuje jakoś skweela skonwertować ale jak? No i jest jeszcze jakiś hero (Trech cośtam) który nie wyszedł. Powiedzccie o sposobach na konwersję, co uciąć co dodać. Może zrobie z niego poprostu jakiegoś Chierfaina z konkretnym eq? BSB już mam zresztą i tak było by ciężko:P POMOCY!!

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Skweela łatwo można przekonwertować ;) zamiast biczyka dajesz mu sztandar albo jakąś broń i git. Sztandarowiec mógłby być z niego fajny ale master moulder tym bardziej...

Teraz pytanie:co sądzicie na temat gratów w 8ed? czy ktoś ma zamiar korzystać z tej jednostki? jeśli tak to jakie kombinacje i zastosowania byłyby najlepsze dla nich na łonie nowej rzeczywistości? ;)
Ja np będę korzystał z mojego kombo unitu: 36 gratów + poganiacze w tym właśnie Skweel. O walorach takiej jednostki pisałem już wcześniej natomiast interesuje mnie Wasza opinia na ten temat.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

W grze domowej jak najbardziej można na nich grać, dobra jednostka dająca ciekawe możliwości taktyczne (łatwo o dużo szeregów, steadfast i sporo ataków), natomiast turniejowo nie widzę na tą chwilę dla nich miejsca w rozpisce, głównie dlatego, że nie wliczają się do limitu core, a to oznacza, że zjadają miejsce innych jednostek w armii. Oczywiście w dużej liczbie i ze skweelem tak jak napisałeś są w porządku, ale z kolei nie można używać bohaterów imiennych turniejowo (a w grach domowych przeciwnicy też niezbyt chętnie na to patrzą u nas w Bielsku).
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Myth pisze:turniejowo nie widzę na tą chwilę dla nich miejsca w rozpisce, głównie dlatego, że nie wliczają się do limitu core, a to oznacza, że zjadają miejsce innych jednostek w armii.
I to jest całe meritum obecnie. Kiedyś nie było to problemem bo zawsze wystawiało się jakieś clany czy slavy na zapchanie wymaganych slotów i można było coś powrzucać dodatkowo. Obecnie każdy punkt ponad 25% wymaganych corów jest cenny i najlepiej spożytkować je na speciale, rary i herosów. GR bardzo dużo straciły a szkoda bo mi zawsze się w jakiś sposób sprawdzały.
Obrazek

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Myth pisze:nie widzę na tą chwilę dla nich miejsca w rozpisce, głównie dlatego, że nie wliczają się do limitu core
A ja na to: Throt :D ? Ten pan nam torche załatwia sprawę:D Podobny trick można ze Skrolkiem pocisnąć:D Wiem że to dziwna opcja ale zawsze opcja:D

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

ja jednak będę rezygnował ze slotu spec czy rare w zamian za oddzialik gratów... klimaciarz jestem, a co! ;)

Szambonur Ponury
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Szambonur Ponury »

Graty sie swietnie spisuja w roli taniej jednostki atakujacej z flanki (20 gratow i 5 packmasterow w klocku 5 na 5, 20 atakow z frontu za jedyne 100 pkt).
Wieksze jednostki to raczej powyzej 3k pkt. A co do Skweela to moim zdaniem bardziej oplaca sie go brac do rat ogrow...

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

A jak dostaniesz bonus +1 atak a masz np 30-40 gratów:D?

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

... to musisz szybko polecieć do sklepu i kupić kilogram kostek na wagę.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Czy Skweel musi stać w pierwszym szeregu w jednostce ratów? A Throt?

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Obawiam się że niestety tak. Podobnie jak master-moulders. :/ Tylko na zdjęciach z GW mogą stać z tyłu. :P

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

i jak tam Wasze doświadczenia w 8 ed. z moulderem, ogry i giantraty się spisują?;]
ja próbowałem ale same ogry (6+3mastery) się odbijały od wszystiego...
-ze smokiem- zadały może 1-2W po tym jak same dostały parę W, zginęły
-HE bsb na orle (niski save, +rerole chyba?) wpadł i o 1 brejka wygrał i nie ustały
-ghule- jedną turę ustałem, w następnej zapoisonowały mi ogry
-chaos wariorów z boku pocisnęły, potem choseni je pokroili..
-z orkami też się nie sprawdziły ale nie pamiętam co je zżarło
to były turniejowe crashtesty, w grach domowych ładniej siekły- głównie vc w tym gg...
przydałyby się im jakieś rerole nietrafień z czaru jakiegoś :roll: rozważam też 8osobowe klocki, może lepiej wypadną. i pograć 2x6 albo może nawet 3x6...;] z tym że muszą mieć chyba wsparcie piechoty- żeby wróg nie walił z 8 modeli+supporty ale z 5+supporty. rozważam też wrzucenie do środka herosa jakiegoś.

co do gratów:
-z HE nie doszły z szarży 3 razy, wszystkie na flankę na oldegłości ok 10-13", każda z nich uratowałaby mi skórę
-z orkami savage okazały się za mocne ale to raczej z braku możliwości szarża skazana na porażkę...
-z chaosem powalczyły ale raczej jako CR niż nabijanie combatu (warshrine np.)
-z ghulami dostały deathfrenzy i pocisnęły, zostało parę z 30 z herosem... i się odrodziły w turę a że szczurków nie mogę dożywić to się skończyły:D
-inne HE- sam je zabiłem wybuchającym dzwonem..:P ale mogły odegrać sporą rolę
ogólnie ludzie je lekceważą a na flance w liczbie 40 w hordzie z MM (dla ld i 2A z gw) często znajdują się na boku lub walczą skutecznie z ciut mocniejszymi unitami. koszt ok 180p nie przeraża za 40A S3;] szczególnie mocne z frenzy czy poisonami (czy -1T na wrogach;]). ale ich największym minusem jest nie wliczanie w cory:/ więc większość ludzi ogranicza się do używania sóstek gratów do blokowania.

jakie macie doświadczenia z tymi unitami?;]

Władca Nie-śmierci
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Władca Nie-śmierci »

Chcę zrobić armie ogrów charakteryzowane na klan Moulder . Co zrobić by ogry wyglądały tak jakby miały układ z tym klanem ?

ODPOWIEDZ