Wybieranie czarów dla grey seera

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jaku
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Wybieranie czarów dla grey seera

Post autor: jaku »

Z tego co zrozumiałem na podstawie tego tekstu z FAQu ETC 2015 Q: Does Grey Seer and Vermin Lord need to choose lore(s) in the armylist?
A: No. You may choose any combination of Ruin, Plague and/or Undeath even 0/0/4, before rolling for spells. You can swap any spell to Skitterleap, but only an Undeath spell can be swapped to Undeath signature. oznacza to, że nigdy nie muszę wpisywać jaką lorę i ile czarów z danej lory będzie miał mój seer na poziomie rozpiski i, że mogę wybrać sobie czary i lory nawet przed bitwą na turnieju jak np: DMP. Jeśli się mylę proszę o poprawienie mnie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Wybierasz albo dowolną mieszankę Plague/Ruin, albo Undeath.

Awatar użytkownika
jaku
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: jaku »

tylko chodzi mi o to czy jadąc na turniej muszę mieć wpisane na poziomie rozpiski jakie czary i z jakiej lory mam czy mogę sobie wybrać przed bitwą
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

No to mówię... Albo wpisujesz w rozpę Undeath i używasz tylko Undeath, albo wpisujesz Plague/Ruin (obydwie na raz) i wybierasz sobie przed każdą bitwą czy grasz plagą, ruiną, czy mieszanką obydwu o dowolnych proporcjach.

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

Ja rozumiem ten zapis jednoznacznie jednak inaczej niż przedmówca. Dla mnie jest jasno napisane wybierasz ile czarów z której domeny bierzesz i możesz wziąć dowolny zestaw. "Nawet same czary undeath". Nie jest napisane insteed of plague/ruin tylko and/or..
Dlatego widzę to jako brak wpisu do rostera tylko deklarację ilości czarów jak dotychczas. Podkreślam ze mowie to tylko na podstawie tego cytatu i znajomości działania szaraka, wiec mogę czegoś nie wiedzieć.

Awatar użytkownika
jaku
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: jaku »

ok teraz rozumiem wielkie dzięki
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Była już na ten temat dyskusja. Albo korzystasz z podręcznikowych lorów w podręcznikowy sposób, czy dowolna mieszanina i 1 z ruiny oraz 13 jako zerówki, albo korzystasz z undeath z undeathową zerówką.

ODPOWIEDZ