Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: szeregowiec ryan »

Rownie dobrze moglby miec 3, skoro automatycznie ma -2 a i zasieg przewaznie daleki... Na szczescie statystycznie jeden bolec trafia, a przy sile 7-8 AP6 i D3 Woundach jest to dośc syte

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Ma też karę za daleki zasięg - czyli przeważnie trafia na 5+, chyba że strzelasz pojedynczą strzałką. Chyba nie dość syte. :(

Awatar użytkownika
gajowy21
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gajowy21 »

Uszanowanko Panowie i Panie.
Udało mi się odkopać duże ilości szczurów w zakamarkach domu - warto się tematem pod 9th age zainteresować ?
Obrazek

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Warto! Podręczniki są darmowe w sieci, jeżeli masz modele, to nic, tylko grać :]
Obecnie szczury przedstawiają się jak ogródek warzywny ciotki Baśki, jednak obserwując fora innych armii, to chyba wszyscy łkają z tych samych powodów, więc tragedii chyba nie ma.

Awatar użytkownika
gajowy21
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gajowy21 »

Mam garstkę Herosów, 20 (28 z fillerem [-X ) Stormów, sporo Klanratów, Abomkę, Dzwonek/Furmankę i 3 Stormfiendy.
Rzuciłem okiem na rozpiski i brakowałoby mi w sumie monków (średnio mi się modele podobają), Jezzaili (do zrobienia) i weapon teamów - w sumie dało by się jakoś z tym temat ugryźć ?
Obrazek

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Jest abomka, jest impreza :]
Z tego co piszesz, to materiał na rozpiskę masz w ręku - weapon teamy moim zdaniem są zbyt drogie obecnie, już stormfiendy wydają się lepsze. Dzwonek mają naprawić, ale póki co jest słaby. Piechotę masz :]
Ja monków nie lubię i uważam, ze są gorsi niż stormverminy, a w rozpie nie ma miejsca na oba oddziały. Jezzail obecnie to jedyny oddział na niezabijalnych kowbojów smoki etc więc wydają siękoniecznie w liczbie jak największej. Pomyśl też o katapulcie - obecnie wydaje się być solidniejszym wyborem niż działo.

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Mam pytanie o wierzchowca Monstrous Rat: czy są dostępne inne "rozwiązania" poza Brood Horrorem i lepieniem z zielonej masy?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Można kupić gumowego w sklepie z zabawkami ;)
I mówię całkiem serio, niektóre gumowe smoki wyglądają lepiej niż te gw.

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Nie tak dawno myślałem o konwersji z takiej myszy :D

Awatar użytkownika
gajowy21
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gajowy21 »

Noob question - czy Doomflayera stawiać na podstawce 40x40 czy raczej 25x50?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Zależy w co grasz. Jak w AoS to możesz postawić nawet i na zakrętce od butelki, a jak WFB to 25x50.

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

9th age ma obecnie 40x40, ale na twoim miejscu poczekałbym na następnego patcha (ma być w kwietniu, więc zaraz) bo a nuż się to zmieni.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

A to ciekawe... Dzięki za poprawienie mnie.

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Należy dodać, że Meat Grinder może dołączyć tylko do oddziału Rat at Arms na zasadach War Platform - czytaj musi stać możliwie najbardziej na środku w pierwszym szeregu (tak, w połączeniu z savem na 3+ i wardem 4+ i FCG daje całkiem nie głupią ochronę kadrze). Może być też tylko jeden w oddziale (na forum 9th umotywowano to zasadą War Platform - musi być możliwie najbardziej na środku, a tylko jeden model może spełnić ten warunek).

Nie powinno się to zmienić, długo szukali zastosowania dla grinderów, a nie wydaje się to OP.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Możliwie jak najbliżej środka nie znaczy, że może być tylko jeden, bo tylko jeden może stać dokładnie na środku (albo 20mm od środka). Intencje rozumiem, ale z logiką to ma niestety niewiele wspólnego :P

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Zgadzam się. Na forum 9 th też to ludziska pisali, ale cóż, prośby o sprostowanie zapisów zasad nie pomogły póki co. Choć z drugiej strony trzeba ich zrozumieć. Oddział 20-30 szczurów z trzema grinderami na czole miałby zbyt ładnego kopa :mrgreen:

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Przecież w rulebooku jest:

This means that a War Platform can never join a unit with Mismatching bases and that only a single War Platform can ever be in the same unit . Models with this rule lose
Swiftstride.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
gajowy21
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gajowy21 »

Czyli sugerujecie żeby wrzucić na 40x40
Obrazek

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Ja sugeruję nie robić nic, dopóki nie skończą ustalać zasad :) Grać tym co się ma, albo grać na proxach. Ja stosuję to drugie. Za weapon teamy robią mi rat ogry :)
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

A za Rat ogry? :D
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

ODPOWIEDZ