Doomwhel

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Esencja szczurzej techniki jak dla mnie. Jeśli będzie w nowym AB to u mnie również będzie pozycją obowiązkową :)
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

muirfin pisze: czasami dadzą się złapać jakiemuś głupiemu kocurowi...
...albo jakiemuś sprytnemu szczurołapowi :wink:

A jak chodzi o doomwhela to chyba każdy już się na niego czai :D

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ja się nie czaje na niego :D jeżeli GW nie wyda nowego fajnego modelu Doomwhela, to nawet przy fajnych zasadach niebędzie obowiązkowym składnikem w moich rozpach. (choć pewnie spróbuje go sobie sam zbudować z jakiś śmieci :D )
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

Ostrzę na kółko szczurze ząbki ale z kupnem czekam do momentu wyjścia zasad, znając GW lightningi będą miały zasięg D6 a jeździć będzie scaterem :/
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Jak kółko sprawuje sie w ósmej edycji? jest jakiś sens go wystawiać?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

W sumie nie wiem bo jeszcze na nim nie grałem, ale oglądając bitwy skavenów na DMP to w kazdej rozpie widniał Doomwheel.
Obrazek

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Nie przesadzałbym z tym bo w każdej nie był.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

No dobra to przynajmniej w większości.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

ja nie miałem i poszło mi dobrze ;) wolę jeden dodatkowy klocek np. klanbraci, który może więcej zdziałać niż doomwheel. Acz oczywiście kółko jest spoko, szczególnie na modele multiwoundowe.
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Ale klocek klanbraci nie pomoże w walce z modelami o dużej ilości ran, z którymi szczury mają problem a z każdym kolejnym nowym podręcznikiem robi się ich więcej :wink:
150 pkt za rydwan, który ma 6T, 6S, 5W to nie tak dużo. Do tego ładnie strzela, wystawiony na flance może ograniczyć ruchy przeciwnika np. pegazisty czy kowboja.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

Nie chciałem porównywać tych jednostek bo i nie ma czego porównywać. i to i to ma swoje wady i zalety. ja po prostu wolałem braci klanowych ;)
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Pacek pisze:Nie chciałem porównywać tych jednostek bo i nie ma czego porównywać. i to i to ma swoje wady i zalety. ja po prostu wolałem braci klanowych ;)

+1

JRP
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: JRP »

Dokładnie. Bo to nie jest jednostka do walki tylko do zabijania potworów błyskawicami. Ew. do taktycznych szarż na flankę.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Elo

Szybkie pytanko ;) kupiłem koło ale brakuje w tym modelu przednich czterech ostrzy ;/ Macie jakieś pomysły czym można je zastąpić, tak żeby wyglądało to w miarę ładnie.
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Może kosy z halabard stormów (jeśli masz)? Albo z halabard/lanc jakiejś innej rasy, nie wiem jak z wymiarami, ale może lance chaos knights byłyby ok?

EDIT: Może kosy z imperialnych biczowników mogłyby się nadać?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Przeciez te kolce to wypisz wymaluj wlocznie clanratow. Jak cos sklejales z mieczami to masz napewno. Kazde 6 sie nada, byle nie takich samych:)

Veta92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Veta92 »

Na ruch kółka rzuca się 3D6 prawda? Ale wylosowana liczba to maksymalny ruch czy dokładnie tyle cali ile kółko musi sie poruszyć w tej fazie?

Jagoda
Pseudoklimaciarz
Posty: 32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jagoda »

tyle ile musi.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Ale z drugiej strony - kółko rusza się tak jak rydwan. A dokładnie pojedynczy rydwan. A w rulebooku jest napisane, że pojedynczy model może się pivotovać jak chce w trakcie ruchu. Czy możliwe jest w takim razie obcięcie ruchu poprzez ruszenie się w jego trakcie kilka cali do tyłu - i potem znów we właściwym kierunku?

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Niestety, tu działa Random Movement, nie ma na to rady :?
Let the River of Blood flow...

ODPOWIEDZ