Wasze taktyki

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wasze taktyki

Post autor: misha »

Co to za Uprawiane teoryhammera :d

Kowbje wochu maja 3+ ward i duzo ld, jak wejdzies w zasieg 8" krzyku to dostanezz na twarz szarze i ciebie nie ma, czarow no armour save tak potężnych to nie mamy i branie 2 wampow z metalem drogie.
Ktos kiedys liczyl prawdopodobienstwa walki lorda z demon princem nurgla i jakos lord docelowo ginal zazwyczaj pierwszy

Terrorem zagraj przeciw imperium krasiom lizakom demonom ogrom orkom. Jest jeszcze bardziej do dupy z racj wielkiej podstawki ktora na mapkach euro ciezko schować i ne ma ochrony. A to 1 duży ptk idealny na strzał z multi woundów lub pestkowanie

Mortis regene ma przynajmniej a itak malo ich widac. Gracze to nie idioci zeby postawić w zasiegu wazne jednostki pod krzyk terrora. Zreszta kontra czeka.

Samograja nie ma w kazdym razie i to raczej woch ma przewage imo :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Nie teoria. Terrorka testowałem na HE ustawionych na strzelanie. Nawet przy 4rech bolcach nie zszedł tak szybko. Za duży T, może to kwestia rzutów, ale co najmniej raz udało mi się leczyć go z IoN, więc niekoniecznie jest taki zły. W każdym razie w jednej bitwie zszedł w 4rtej turze, w drugiej nie zszedł w ogóle, a strzelało w niego trochę rzeczy.
Tura strzelania w niego zamiast np. w "rewelacyjne" grubasy to też tura nie do końca stracona :wink:
Terrorem zagraj przeciw imperium krasiom lizakom demonom ogrom orkom
Jakoś się grało ZD i tak szybko nie zchodził. Akurat Woch go nie zastrzeli, więc można spokojnie nim polatać.
Mortis regene ma przynajmniej a itak malo ich widac.
Zawsze jakieś wyjście - wszystkie strzały pojdą w mortisa, zamiast w grubasy.

Grubasy testowałem też na HE, tu schodziły całkiem szybko - bolce robiły z nimi straszną rzeźnię. Regen 5+ to nędza. Wolę nie myśleć o armatach. Wiadomo, że jak masz ponad 600pkt w 2 jednostkach, to przeciwnik weźmie to na cel od pierwszej tury. A 24ataki z klocka na S4 i WS3 szału nie robi. Jeden wredny hex obniżający cokolwiek ważnego w CC i grubasy schodzą. Nie przekonują mnie w ogóle. Konkluzja z 3 bitew z HE - brać je max 4, jako support do czegoś twardszego, lub w większym klocku(3x4) i max do przodu, niezależnie co się będzie działo(a to jest bardzo ryzykowne).
Samograja nie ma w kazdym razie i to raczej woch ma przewage
Święta racja. Woch to chyba ulubione dziecko GW.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jak tak czytam twoje posty to wydaje mi się, że nie wiesz jak powinien działać standard. Grube nie sa do zabijania. Wbij to sobie! Grube sa do przyjęcia szarży i potem kontra lordem klepakiem i banshetkami (stoimi za grubymi i napierdalamy krzyki).
A jak grube cos tam zabija to fajnie! Ja zrezygnujemy z deatha to mozna wziac wampira z beastem. Mamy wtedy 3 czary ktore boostuja combat. +1S +1T/przerzuty trafień/przerzuty zranień. Przeciwnik musi disspelować wszystkie 3 bo już same grube zaczynaja mielic jak dostana jakiś boost.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

też myślałem nad beast...w ogóle dałbym duży by wszystkie lordy miały u nas LD 8/9(po równo) a strzyga mogła brać beast, co by do niej pasowało...wtedy by fajne kombo wchodziło i nie trzeba by było dla głupiej sygnatury brać wampka z fl.

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Grube sa do przyjęcia szarży i potem kontra lordem klepakiem i banshetkami (stoimi za grubymi i napierdalamy krzyki).
IMO za mało na WoCH i Ogry.

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Uprawiacie namiętny teoryhammer, w dodatku bez pokrycia w rzeczywistości.

WoCh to naprawdę dobry paring dla wampirów, zresztą ogry podobnie, nie wiem czy cokolwiek się zmieni w nowym euro.

Trzeba więcej grać, a nie wyciągać wnioski po jednej bitwie. Skoro Wam nie idzie przemyślcie co robicie źle, a nie płakać od razu na forum co zrobić żeby z tym wygrać... Więcej myśleć - to podstawa.

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Jakieś sugestie?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

mi sie bardzo dobrze gra w sumie z wszystkim, bo gram for fun :)
co mi się podoba akurat w tej grze to to, że kostki czynią ją niepowtarzalną i emocjonującą, bo z 2 kości IF i generał do warpa to się mi trochę razy zdarzyło


@Szaitis
a Szaitis dobrze prawisz, jednak gdy uwzględnić uwarunkowania zewnętrzne w postaci pracy i rodziny to okazuje się, że lepiej spróbować coś na forum się dowiedzieć bo nie zagrasz bitwy co 2 dzień, żeby móc potestować sobie rozpiskę i móc na tej podstawie wyciągnąć wnioski :)

EDIT: jak masz jakieś sugestie co do gry przeciwko WoCh to podrzuć choćby sugestię, chyba, że to super tajny myk gwarantujący mastera to zrozumiałe, że nie warto takich info puszczać :D
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Bojek, a jaką konkretnie masz rozpę i jaką rozpę ma ten kłopotliwy Woch? Może nie trzeba robić rewolucji, tylko może wstawić jakąś jednostkę, która przyda się nie tylko na Woch, ale jeszcze na kilka innych rzeczy...
Możesz dać na PW jak coś jest tajnego :wink:

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Asmodai pisze:Bojek, a jaką konkretnie masz rozpę i jaką rozpę ma ten kłopotliwy Woch? Może nie trzeba robić rewolucji, tylko może wstawić jakąś jednostkę, która przyda się nie tylko na Woch, ale jeszcze na kilka innych rzeczy...
Możesz dać na PW jak coś jest tajnego :wink:
moje rozpiski są jawne na forum. Mam temat w dziale rozpiski gdzie zamieszczam swoje przemyślenia. :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

misha pisze: @Szaitis
a Szaitis dobrze prawisz, jednak gdy uwzględnić uwarunkowania zewnętrzne w postaci pracy i rodziny to okazuje się, że lepiej spróbować coś na forum się dowiedzieć bo nie zagrasz bitwy co 2 dzień, żeby móc potestować sobie rozpiskę i móc na tej podstawie wyciągnąć wnioski :)

EDIT: jak masz jakieś sugestie co do gry przeciwko WoCh to podrzuć choćby sugestię, chyba, że to super tajny myk gwarantujący mastera to zrozumiałe, że nie warto takich info puszczać :D
Po prawdzie, to raz - Szaitis życie tylko pozoruje, tak naprawdę to tylko pije wodkę z warszawiakami i gra z nimi na UB ;D. A po drugie - jak sie ma death i 2 x banshee to naprawde z wochem trudno nie jest. Moje wyniki na WoCH na rożnych rozpiskach VC wyglądały podobnie - 15+, a z kolei grającem WoCHem na VC już w drugą stronę :P A dlaczego tak jest - no nie wiem :D dla mnie same krzyki wystarczały zawsze

Tak samo ogry, poza Paraszczakiem, żadnego ogra wygrywającego z VC nie uwidziałem :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Prawda jest taka, że jak w miarę ogarniasz VC to WoC nie jest w stanie Ci nic zrobić...
Żeby pchnać grube potrzeba minimum 2-3 tury cc, jak się uda zbierasz zombie itp itp, a VC punktuje cały czas snajperkami i krzykami.
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Podwys
Oszukista
Posty: 839
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Podwys »

-Qc- pisze:

Tak samo ogry, poza Paraszczakiem, żadnego ogra wygrywającego z VC nie uwidziałem :P

Co Ty wiesz o życiu :D

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Podwys pisze:
-Qc- pisze:

Tak samo ogry, poza Paraszczakiem, żadnego ogra wygrywającego z VC nie uwidziałem :P

Co Ty wiesz o życiu :D

No jak MArys z Toba wygrywa to cos zj*** :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Podwys
Oszukista
Posty: 839
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Podwys »

Chętnie bym zobaczył jak z nim wygrywasz :D

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

no to pogadaliście sobie :) jak człowiek człowiekowi wilkiem, a zombi zombi zombi

death na doom and darkness i banshee ouki, ale to też trzeba wylosować, więc różnie bywa, ja tam absolutnie nie narzekam
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Nie no chłopaki zajebiście. To teraz powiedzcie mi jak składacie rozpe? Bo wszyscy mowia ze maja death to z czego rezygnujecie? Nie macie klepacza czy nie macie >8 grubych? Bo jak patrze na ten nowy format to mi sie to nie kleji...
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

To już sam pomyśl Jarek, może warto też zauważyć, że w nowym euro nie ma np limitu krzyków...
Ja nie wiem co ten klepacz u Was klepał w tym WoChu... U mnie nigdy nie za wiele, raczej jak już wpadł w jakiś CC to zawsze było zagrożenie że mu najebią...

Mi zwykle też death i banszety wystarczały, a jak nie miałem dnd to wystarczały banszety :P Kwestia tego jak się gra. Zagrałem naprawdę dużo tych bitew na WoCh, przegrałem tylko z Młodym, ale to trochę inny poziom od wszystkich wochowców.

To nie jest tak, że to rozpiska wygrywa. Trzeba po prostu nauczyć się co jak działa i co jak wykorzystywać.

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Szaitis pisze:To już sam pomyśl Jarek, może warto też zauważyć, że w nowym euro nie ma np limitu krzyków...
Chyba gramy w inne euro ...
Ethereal characters (max 2)
Terrorgheist (max 1)/2nd Tomb Banshee, max 2
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

No i co panie Szaitis? Krzyki mamy dwa. Rozwiazanie którego wiekszość użyje to 2x basia... Troche mało ja 9 LD w wochu i u ogrów. A woch jedzie...
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

ODPOWIEDZ