jak składacie swoje wampiry?

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

jak składacie swoje wampiry?

Post autor: Drwal »

Włeśnie jestem ciekaw co dajecie swoim wampirom. Ja osobiście daje mniej więcej tak:

Blood dragon:

Lord/count - 4+ ward z głupotą, przerzuty, +1 siła przy szarży, killing blow. (koleś na prawdę fajny w szczególności lord z 5 atakami, count 4 ataki troche gorzej)

thrall - bsb, cursed book/ albo przerzuty, +1 siła, biting blade

Von carstein


Lord/count - tutaj kiepsko troche ale daje mu CB/9" ruchu, 5+ ward

thrall - enchanted shield, na opancerzonym koniu, walking death.

Strigoi:

Lord/count:
jedyny sensowny wybór bo thrall jest za miętki (+1S, przyzywanie ghuli, regenka)

Necrarch - raczej nie gram
lahmia - beznadzieja chociaż miałem pomysł wziąć counta i 2 thralle do klocka GG i dać im always strike first to by mogło się sprawdzić i to wg mnie jedyne ich zastosowanie.

Napiszcie jak wy najczęściej składacie wampiry :wink:

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

Dzisiaj zrobilem 2 poziomowego hrabiego Necrarch na bitwe i spisal sie bardzo piknie.


Unholy Cynosure
Spell Familiar
Gem of Blood
Forbidden Lore
Dark Acolyte

Ma 4 czary, +1 kosc magii, odbicie rany na czarna godzine i przerzut wyniku czaru (dzis mu to dupe uratowalo...)
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

ale w necrarchu jest do dupy to że ten +1 lvl magii kosztuje aż 45 punktów. Count necrarch wg mnie powinien mieć bazowo ten 3 level no ale cóż. Nic nie zrobisz. Ja grałem kiedyś na necrarchu to jakoś średnio mi poszło

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

ale w necrarchu jest do dupy to że ten +1 lvl magii kosztuje aż 45 punktów. Count necrarch wg mnie powinien mieć bazowo ten 3 level no ale cóż. Nic nie zrobisz. Ja grałem kiedyś na necrarchu to jakoś średnio mi poszło

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

A czy ja wzialem dodatkowy poziom? ;) No wlasnie nie. Lepiej wziasc dodatkowy czar i kosci.
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

wertyg pisze:A czy ja wzialem dodatkowy poziom? ;) No wlasnie nie. Lepiej wziasc dodatkowy czar i kosci.
Ja pisze ogólnie na temat tego +1 poziomu a nie że ty wzięłes

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

OK. Wybacz, zle Cie zrozumialem.


Ale slusznie mowisz, nie oplaca sie tego brac...
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Pierwsza sprawa przy składaniu generała, to taka że nie może mieć głupoty :)


Blood Dragon Vampire:
  • Count: Red Fury, Sword of Battle, Heart Piercing, Enchanted Shield, Nightmare, Barding <- ekstremalny koleś, 4 fun :)
  • Count: Master Strike, Heart Piercing, Cursed Book, Shield, Nightmare, Barding <- Morderca jak nic :) Taki standardzik
  • Thrall BsB: Cursed Book, Kobyła na wypasie. <-Ale duży Vampir nie ma CB w takim układzie.
Von Cartstein nie będę opisywał bo nie odkryłem hameryki i gram tak jak chyba wszyscy grają parę sprawdzonych kombosów :) ehheh.

Strigoi :
duży: latanie, regenka + mały strigoi:latanie <- naprawdę daje rade, jak da się do tego 2 necro.

Lahmia no jakoś nie ogarniam, nie próbowałem ani razu w życiu zagrać nimi :) Chociaż parę razy już korciło nawet :)

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Jakoś cały czas zastanawiam się nad sensem brania Necrarcha. Według mnie on jest do bani. Dlaczego? A no dlatego, że od niego jest lepszy 4 levelowy Necromanta.

Plusy Necromanty 4 lev. nad Necrarchem:
- jest tańszy
- generuje 4 kostki, a nie 3 (według tego upgradu co podał wertyg)
- No i że te 100 pkt które Necrarch musi przeznaczyć na ulepszenie aby być "podobny" w mocy do 4 lev. Nercusia to tenże Necruś może przeznaczyć na inne pierdoły, typu: Book of Arkhan, Scroll, Power Familliar lub na Cloak of Mist and Shadows

Jakoś sensu poza klimatem nie widzę dla tego pana. Wyższość 4 poziomowego Necrusia nad tym Necrarszem jest tu oczywista.

Z moich układanek to:

Blood Dragon Count
- przerzuty, red fury, sword of battle, enchanted shield (ogólnie save na 0+)

Thrall (jakiś tam)
- BSB, Flayed Haubrek, Sword of Might

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

Nie jest to takie oczywiste... Necrarche maja
+1 to the total rolled to cast a spell

Master jest tylko o 25 pkt. tanszy od counta, a count potrafi tez niezle przylac w walce - wprawdzie nie bedzie sie mierzyl z herosami, ale przeciez herosow jest max. 4, a ze zwyklymi zolnierzami radzi sobie wprost przepieknie. Master tez nie moze liczyc na przerzucenie miscasta, ktory moze bardzo czesto przesadzic o losach bitwy.


Lord z +1 lvl, +1PD i +1 czarem (i np. black periaptem) generuje az 5 kosci czarowania i kosi tez w walce.
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

+1 to the total rolled to cast a spell
Wow :D Porównując go z 4 levelowym Nekromantą, wolę nie mieć tego bajeru na rzecz tańszego, i pakerniejszego w magi Necrusia.

Lord Necrarch to już w ogóle porażka. Droższy o kolejne 80 pkt czyli w sumie 105. I tak jak go złożyłeś to przeciwstawiam mu Nekromantę 4 level z power familliarem (też generuję 5 kości) scrolla i boundem w postaci Book of Arkhan. I też znam 4 czary jak ty. I w czym jest twój lepszy od tego? Tym, że ma 5 tafa i siły i 4 wondy, ale sorry takiego typka bez armora w życiu bym do walki nie posłał. A co ja mam. Jestem tańszy o 105 pkt, mam bounda i dodatkowego herosa w postaci 2 levelowego nekromanty z Perioptem i scrollem (bo lord zrzera lorda i herosa).

Nadal nie widzę plusów brania counta lub lorda Nerarcha.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Heinrich, Necrarch jest droższy, ale:
1. Nie ginie jak ważka
2. Ma dostęp do znakomitych bloodline
3. Dobrze złożony lepiej czaruje

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Nie wiem wg mnie jakoś dziwnie składacie tych BD 8)
Może i mają te 6 ataków i 0+ save ale brakuje +1S przy szarży. S5 to na prawdę mało jak na takiego wampira.

Co do korony to myślę że warto zaryzykować, bo jest dosyć tania ale jako jedyny przedmiot w VC daje mi 4+ warda na wszystko. Oczywiście ja tam napisałem Lord/count, ale ona raczej na lorda sie nadaje bo 10 LD to na prawdę jest dużo i bardzo ciężko jest nie zdać. Z pewnościa maxymalnie moge nie zdać 1 głupoty na bitwę, a jak nie zdam to nie znaczy że jest przegrana, bo jak ma mi wtedy cos w dupe wpaśc to od tego mam wilki do screenowania.

Dla counta BD można dać jeszcze.
flayed hauberk [30] 3+ ward na strzelanie [30] przerzuty [25] +1 S [15]
ma tylko 4 ataki ale jest wytrzymały i z lancą ma S8 przy szarzy i rani Smoki/czołgi na 2+ a nie 3+ ileż to razy na ranienie z S7 rzuciłem trzy dwójki? a jakbym miał S8 to bym wszystko zranił.

Ew myslałem nad maxymalna liczbą ataków i killing blowem:
sword of battle [25] red fury [30] KB [25] +1 S [15] no i niestety brakuje głupie 5P na enchanted shield, taki koles oczywiście na konia idzie ate cudzych bohaterów kosi i ma tą S6 przy szarży.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Ja ostatnio troche pogrywalem Bloodziami. A ze swoich herosow zlozylem dosyc oryginalnie, to az podziele sie z Wami swoimi pomyslami.

Miał być napór i walka wrecz (jak na blood dragonow przystalo), wiec wyszlo cos takiego:

BD Count na piechote - full plate, GW, bez dodatkowego poziomu magii.
Master Strike
Cursed Book
Entchanted Shield
Black Periapt

Co z tego wynika?
Na piechote, bo szedl wsrod dwoch duzych klocy szkieletow i jednego kloca GG. General i BSB (o ktorym zaraz) mieli byc "zębami" i ochroną (głównie przez Cursed Booka) tych regimentów piechoty.
Generał dobierał oręż w zależności od przeciwnika. Jesli chcialem kroic kawalerie to bralem dwuraka. Nie musialem sie zbytnio bronic, bo zwykli wojacy zwykle trafiaja mnie na 6+, a potem jeszcze musza przebic T5 i Sv 4+. Z S7 bylem w stanie zdjac tych dwoch kawalerzystow na ture.
Jezeli jednak z drugiej strony stawal jakis lepszy kozak, to wtedy przydatne stawaly sie killing blow i zakleta tarcza. Trafiany na 5+, stojacy za murem sejwa na 1+, bylem prawie nie do ruszenia. A sam grozilem przeciwnikom krytycznym trafieniem.
Jest jeszcze Black Periapt. Sam praktycznie nie czarowalem, wiec przenosilem sobie kostki do fazy magii przeciwnika. Tym sposobem mialem (liczac z kostka od caddego) 5 dispela. Calkiem ok.

Drugim herosem do kompletu byl thrall - BSB, uzbrojony we Flayed Hauberk i SoM. Twardy, szybki, z dobrym kopem. Bardzo sprawy w pojedynke, ale kiedy dzialal w duecie z generalem, to byl po prostu kombajn.

Trzecim herosem był tharll na koniku (w towarzystwie 14 BK). Ten chlopak mial tylko ciezką zbroje, konika z bardingiem, lancę i tarcze. Oraz Heart Piercing. Koles mial byc tani i mial zabijac. I swoje zadanie wypelnial w 100%. :)

Czwartym do kompletu byl nekro-caddy. Pierwszy poziom i dwa scrolle. Chyba nie trzeba komentowac.

Herosi, musicie przyznac, wygladaja dosyc ciekawie. Byli skladani bardzo starannie, pod bardzo konkretną kompozycje armii. Z pewnoscia nie sa tak uniwersalni, zeby pasowali do kazdej rozpy. Jednak w tej mojej, zlozonej do grania a nie do ciśniecia, sprawdzili sie wysmienicie.

Jakbyscie kiedys mysleli nad pieszymi Blood Dragonami, to polecam te komba. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Eldritch pisze:Heinrich, Necrarch jest droższy, ale:
1. Nie ginie jak ważka
2. Ma dostęp do znakomitych bloodline
3. Dobrze złożony lepiej czaruje
1. Też szybko ginie bo nie ma żadnego pancerza, czyli każda rana która wejdzie po woduje... ranę. A po drugie weźcie dajcie spokój taki koleś nie jest do walki, tylko do czarowania.

2. Tak zgodzę się, tylko gdy wykorzysta te Blood Line to ma poziom magi taki sam jak 4 levelowy Nekromanta, oraz ma tyle kości co tenże Nekromanta.

3. I tu się z Tobą nie zgodzę. Bo jak napisałem w poprzednich postach ten Necrarch musi wykorzystać te 100 pkt na to aby się Blood Linami pod pakować, aby dorównać 4 Levelowemu Nekromancie w mocy, a w tym samym czasie ja grając tymże Nekromanta mogę wydać sobie te 100 pkt na inne bajery.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Bawiłem się troche w AB i myślę, że udało mi się złożyć Prawie idealnego necrarcha.

Necrarch Lord
- 4+ ward save z głupotą
- +1 czar
- +1 PD
- black periapt
- bitting blade
- winged nightmare

do tego 2x necro

BOA, DS, Power famillar / ew. power famillar na scrola i power stone.

Necrarch ewentualnie zamiast periapta może wziąć +1 czar, albo olać jeszcze biting blade i dać mu BOA a tamtemu necrosowi wtedy 2 scrolle.

Teraz napisze coś:
Jeśli chodzi o necrarcha to doszedłem do wniosku, że lepiej brać lorda + 2 necro niż counta i 3 necro, bo lord może mieć 3 lvl bazowo. +1 czar wystarczy, bo mając 4 czary to raczej się coś ciekawego wylosuje. Na dodatek koleś ma 4+ warda i biting blade, dzięki czemu może powalczyć, i jest na WN i zciąga ranki jak wpadnie w bok.

jeśli trafiam na HE to wyciągam z periaptem 8 DD i to wystarczy wg mnie.

Co sądzicie o tak złożonym necrarchu?

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

A ja dziś miałem coś takiego:

Blood Dragon Vampire Count 513 Pts
Winged Nightmare; Magic Level 2; Full Plate Armour; Shield;
Wristbands of Black Gold; Heart Piercing; Red Fury; Biting Blade

Mocny i przeżywalny (dwa save a 3+) koleś.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

wytrzymały na ostrzał ale jak jakiś inny heros w ciebie wpadnie to gorzej. No ale na councie nie opyla się brac korony, więc 3+ na strzelanie to dobry wybór. Brakuje mi tylko tej S6, bo 5 -3 AS to nie to samo co S6,

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Heinrich_von_Tod pisze:A ja dziś miałem coś takiego:

Blood Dragon Vampire Count 513 Pts
Winged Nightmare; Magic Level 2; Full Plate Armour; Shield;
Wristbands of Black Gold; Heart Piercing; Red Fury; Biting Blade

Mocny i przeżywalny (dwa save a 3+) koleś.
Heinrich tez kiedys wyprobowalem to combo, tyle ze jak dobrze pamietam to dalem swojemu Countowi dwuraka. Gosc po prostu rzezal jak chcial, postrach na stole, biedne Bestie nie wiedzialy gdzie sie chowac :D
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

For fun gram takim miśkiem:

BD Lord, General, Lvl 3, Necromancy, Full Plate, GW, Shield
*Cursed Book
*Crown of the Damned
*Strenght of Steel
*Zombie Dragon

W zasadzie bydlaka rusza tylko skondensowany ostrzał albo przegięta magia, czego przy rozsądnym graniu można do pewnego stopnia uniknąć. Armie ofensywno-manewrowe zjada z butami, lordowi chaosu na smoczurze życzę zdrowia, szczęścia i pomyślności.

Lordzio najlepiej hula w towarzystwie caddiego, 40 rycerzy, 15 wilkow i nietoperków-maszinkillerków

ODPOWIEDZ