Rozpiski 8ed - Towarzyskie

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpiski 8ed - Towarzyskie

Post autor: misha »

Fluffy pisze:
Tu nie bardzo ma co walczyc Fluffy.
Dzięki, znaczy widzę że jest to dobra rozpa :mrgreen:
kwestia co chcesz osiagnac :) grać i na samych Szkieletach można i też fajnie będzie
chociaz przy takiej ilosci to bym zrobił 1 oddział 60 szkieletów zamiast 2
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Dwa się efektywniej wskrzesza :wink:
A co do celów - ja zamierzam tym mordować! :mrgreen:

Ps: dlaczego Cursed Book się nie opłaca?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ile czarów statystycznie jesteś w stanie wcisnąć?
zazwyczaj 1
nie wiem czy poswiecenie kilku kostek dla losowego czaru pozwoli ci kontrolowac faze magii

VC bez udanej magii sa mizerne, musisz miec w odpowiednim momencie wlasciwy czar na wlasciwym oddziale, przerzuty woundow / hitow, musisz sie popchnac bla bla bla, uleczyc te 1 rane na herosie

korzystajac z ksiazki mozesz stracic przewage we wlasnej fazie magii, zwlaszcza ze nie masz Mortisa z ksiazka zeby wspierac Lore of Vampires
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Ale po pierwsze, książka jest opcjonalna, nie ma przymusu użycia. Po drugie, zazwyczaj spotykam mało chętnych do wpuszczania czarów, bo praktycznie wszystkie są dobre :) Na turnieju mi się bardzo dobrze sprawowała i z reguły na jej użyciu robiłem dobry deal w stosunku PD/DD. Tak że imo słaba jest tylko na papierze.
Zwłaszcza ze większość CV czarów z Cursed Booka, poza Miasmą, oscyluje wokół 10 ;)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

w ten sposob mozesz o kazdej jednostce przedmiocie powiedziec ze jest opcjonalny tylko czy jestes w stanie z niego miec realną korzyść i to w każdej grze, co 2 turę na przyklad

przeciwnik moze ci to wpuszczac i spoko, ale nie da ci wrzucic popchniecia czy inwokacji ktore beda kluczowe dla wygrania okreslonej walki

jak dla mnie to faza magii jest zbyt kluczowa dla rozgrywki by oddawac sie tutaj swiadomie na rzecz losowego czaru za losową liczbę kostek mocy

:-) pograsz wiecej to zapodaj co ksiazka zdzialales moze ktos jeszcze sprobuje :)
zdecydowanie wole przewidywalną i zaplanowaną fazę niż zdawać się na potencjalny Los i jeszcze placic za to tyle ptk
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

Może w euro Drafcie powinni rozważyć opcję +25 pkt do rozpiski za każdy niewykorzystywany slot euro?
mistrz.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

nie wiem czy poświecenie kilku kostek dla losowego czaru pozwoli ci kontrolowac faze magii
pozwoli. Średnio masz użyteczny debuff który wyciąga co najmniej 2 kosci dispela. Teoretycznie, w praktyce bywa różnie. Raz kula się nisko i jest ok. Raz kulnie się wysoko i przepłacamy. Bywa.
misha ma jednak rację - nie masz czym mordować, więc nie skorzystasz z tych niezłych debuffów, wskutek czego książka jest w tym buildzie słabsza. Tu chodzi o to, że masz w zasadzie tylko piechotę, która nie dojdzie do walki z armią opartą np. w całości na kawalerii czy spamująca lataczy jak większość turniejowych elfich. Twoja kontrola nad polem to dwa małe oddziałki wilków i 4 felki - dla elfów w zasadzie niecała runda shootingu - dla reszty jedna solidna i można ustawiać dobry kombat. Dodałbym, że brak silnego kombatu zaboli najbardziej, bo masz małe regimenty które zejdą od CRki nabitej przez przyzwoity oddział do walki wręcz - wybór przeogromny od wszelakich deathstarów po elity typu mournfangi czy skullcrushery. Nie masz blendera którego przynajmniej takie oddziały by się bały, więc średnio pozbierany przeciwnik poszuka dobrego kombatu - którego my nie możemy uniknąć i zakończy eksperyment katastrofalnym sypaniem.
Debuffy w tym wypadku są dosyć losowe i wystarczy, że przeciwnik zablokuje jedną, kluczową turę magii i jest spektakularnie w plecy.

Fluffowo ciężko to komentować - jak ktoś chce blooddragonów, robi z nich całą armię i ma to sens. Jak ktoś lubi strigoi, robi armię z ghuli i terrorów i też będzie to miało sens. Piszesz, że kombinujesz na 2400 i testujesz na turniejach...cóż, powodzenia i dużo szczęścia trzeba życzyć.
Z sugestii dołożyłbym death na małych nekrosach - choćby dla sygnaturki i stworzenia chociażby minimalnego zagrożenia na odległość.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Ktoś wspominał o klimatycznej rozpisce na Blood Dragonach, nie dawało mi to spokoju i wymyśliłem sobie coś takiego:

1 Vampire Lord @ 664.0 Pts
General; Level 1 Wizard; Lore of Vampires; Lance; Heavy Armour; Shield
Nightshroud [40.0]
Talisman of Preservation [45.0]
The Other Trickster's Shard [15.0]
Quickblood [30.0]
Red Fury [50.0]
Zombie Dragon @ [245.0] Pts

1 Vampire @ 163.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Vampires; Lance; Heavy Armour
Enchanted Shield [5.0]
Dawnstone [25.0]
Barded Nightmare @ [0.0] Pts

1 Vampire @ 232.0 Pts
Battle Standard Bearer; Magic Level 1; Lore of Vampires; Shield
Glitering Scales [25.0]
Dread Knight [10.0]
Beguile [15.0]
Aura of Dark Majesty [25.0]
Dispel Scroll [25.0]

1 Vampire @ 163.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Vampires; Great Weapon
Armour of Destiny [50.0]

21 Zombies @ 73.0 Pts
Standard; Musician

36 Skeleton Warriors @ 215.0 Pts
Light Armour; Shield; Standard; Musician
1 Skeleton Champion @ [10.0] Pts

36 Skeleton Warriors @ 215.0 Pts
Light Armour; Shield; Standard; Musician
1 Skeleton Champion @ [10.0] Pts

4 Dire Wolves @ 50.0 Pts
1 Doom Wolf @ [10.0] Pts

4 Dire Wolves @ 50.0 Pts
1 Doom Wolf @ [10.0] Pts

10 Black Knights @ 240.0 Pts
Lance; Heavy Armour; Shield; Standard

5 Blood Knights @ 335.0 Pts
Barding; Frenzy; Lance; Heavy Armour; Shield; Standard
The Flag of Blood Keep [75.0]

Models in Army: 117
Total Army Cost: 2400.0

Kierowałem się raczej klimatem i wyglądem modeli. Podejście chyba dość bezkompromisowe, taki warhammerowy "Last Samurai" :mrgreen: Jak myślicie, da się tym ugrać przedostatnie miejsce w warzywniaku?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

no jasne :)

tylko ten wampir na piechotę to po grzyba on ci?
daj 2 dodatkowych Blood K i więcej Black K może :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

tylko ten wampir na piechotę to po grzyba on ci?
Bo mam ładną pomalowaną ludkę wampira w płytach, z dwurakiem, i kurczakiem na głowie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Hej,
Ostatnio dla odmiany do kawalerii chciałbym zagrać bardziej standardową piechotą ;).
Jako, że szykuje się turniej na 2100 to złożyłem coś takiego:

Master Necromancer: Nightshroud; Dispel Scroll; Level 4 Wizard 265
Strigoi Ghoul King: General; Ogre Blade; The Other Trickster's Shard; Dragonbane Gem; Red Fury; Beguile; Flying Horror 415

Tomb Banshee 95

39 Crypt Ghouls: Crypt Ghast 400
21 Zombies: musician; standard bearer 73
21 Zombies: musician; standard bearer 73

8 Crypt Horrors: Crypt Haunter 314

Mortis Engine: Blasphemous Tome 240
Terrorgheist 225

2 100 points

Nie mam Mannfreda pieszo, gramy na zasady open, Undead Legionsy grają (więc mogę brać TK). Rozpiskę złożyłem dość ogólnie po czym ogarnąłem się, że najwięcej jest u nas szczurów, HE i lizaków. Myślałem, czy nie rozbić w związku z tym ghuli na dwa oddziały. Co o tym myślicie? Wszelkie inne sugestie też mile widziane ;).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

Jaka magia na necro?
Ja bym odjął lot Strzygoniowi i wziął za to Fell Baty, bo nie masz odginaczek. Ghule bym zostawił w jednym oddziale, co najwyżej skasował kilka i wstawił jedne wilki.
TROSKLIWE MISIE

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Wywal terrora, mortisa i ghule. Do corów wrzuć 40 szkieletów FCG +1M i dopchaj zombiakami, a za resztę punktów wrzuć morghasty.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Mojżesz - vampy ofc, 1lvl sam by mi nie styknął ;). Chyba faktycznie jakieś wilko by się tu przydały, więc kilka ghuli wywalę. Nie jestem pewny co do lotu na strzydze, bo jednak zawsze spoko polecieć na coś zapolować.
Jarek - spoko, gdybym miał te 6-7 morgów to ok, ale to i tak trochę powiedzenie - wyjeb tą rozpę, zrób nową :P.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Nie do konca. Po prostu zagralem te ~30 bitew z terrorem i wiem ze jest do bani. Ghule sa za drogie do trzymania herosow. Niby co w nich lepszego od szkieletow/zombie? Daje ci proste porady jak ugrywalnic rozpiske.
Kożystać z nich nie musisz :D ja nie kożystałem i 30 bitew testowałem terrora.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

JarekK ma dużo racji w swoich uwagach, ale rozumiem, że wolisz rzeźbić w tej rozpisce niż robić od nowa.
Fakt, faktem, jak masz grać głównie na Skaveny i Lizaki to terror będzie miał trochę małe pole do manewru. Może go wymienić razem z Master Necro na rasowego Klepacza, który byłby generałem zamiast Strzygi i wtedy mogła by ona sobie swobodnie latać i polować tak jak chcesz.
TROSKLIWE MISIE

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Akurat terror mi się praktycznie zawsze sprawdza. Nawet jak nie zabija sam, to zmusza przeciwnika do trzymania wszystkiego w zasięgu 12" od gienka, a to już coś. Poza tym mam raczej mało rzeczy, które sobie radzą z sv 1+, a jednak jakieś imperium też mogę u nas spotkać :P.

Co do ghuli - zgadzam się, tylko one nie są do trzymania herosów. Do trzymania kadry są zombie (które imo są sporo lepsze od szkieletów, szczególnie jak mam Mortisa).

Jak zakupię w przyszłości choćby 4 morghasty to na bank potestuję rady lepszych ;).

Co do wymiany Master Necro + Terrora - spoko sprawa, na pewno przemyślę :D.

Dzięki bardzo! Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ