ETC 2016 VC list

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

ETC 2016 VC list

Post autor: Gasior »

http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... /&pageNo=1

20/24 vc na ETC.

Co to znaczy - będą cięcia po, także radzę się przyszykować :)
Cieszy mnie to że w większości ludzie nie wystawili tego co ma moja rozpiska :)
Jakie opinie odnośnie rozpisek?. Wydaje się że duża większość pojechała z opcją bezpieczną czyli GG w hordzie i buffy do tego.
Jestem zaskoczony brakiem lahmi w ogóle.
Osobiście jak widzę GG na stole na przeciw to jestem zadowolony bo to znaczy że do walki będę wchodził z reguły na swoich warunkach a wtedy gwardii nie pomagają żadne stormcallery/corps carty czy inne takie. IMO jest to zbyt wolny unit, który z reguły mieści w sobie około 1000 pkt.

co do Marka i jego rozpiski uważam że będzie sobie spokojnie radził z tymi złożeniami, choć na pewno trochę straci jego koncepcja z 3x eteryki.
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

VC
Rozpy mało zaskakujące, chyba ta Szaitisa najbardzej mi się podoba, cieszy że nawet BD się pojawiają, Nosferatu chyba tylko u Marka no i terrorgeje można spotkać jedynie u Holendrów.
W większości rozp pojawiają się morghasty więc pewnie dostaną solidnego nerfa.

Te kloce GG jakoś mnie nie przekonują, kloc+bohater w środku+ wózek do buffowania to IMO za dużo za coś co nie tak trudno wyłączyć z gry/ odginać. Większośc rozp straszliwie kwadratowa. O dziwo mało popularne okazują się varkolaki i vampire spawny, vampire knights też chyba nigdzie nie ma.

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

ta, z tymi nosferatu to śmieszna sprawa. u nas i Marek i Ja mamy takiego wampira, czyli dwóch doświadczonych graczy, a na ETC prócz Marka chyba tylko jednego jeszcze widziałem u Turków.
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Pewnie dlatego że jest Hype na VonCarsteinów

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Imo niekoniecznie będą cięcia.. VC solidnie ścięto już w ostatniej odsłonie. Jeżeli już to może w eterykach bo i przez nie VC są tak popularne na drużynówki.

Praktycznie każdy Carstein Count tak samo złożony. Natomiast bardzo mi się podoba pomysł włoskiego VC z tanimi strzygami do walki. Bohaterowie po 165/195p a dają solidne wsparcie gwardi/szkieletom. Brak lamii faktycznie ciekawy no ale comandment jest też dużo słabszy niż był. Ciekawe że praktycznie nie ma Polaków (Varkolaków), jak dla mnie jedna z mocniejszych rzeczy w VC.
Żadnego dużego nekracza.. aż tak jest słaby waszym zdaniem? Złożony pod lore of death chyba powinien dawać radę.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Dużego nekracza w sensie nekrosa lorda? Ja widzę co najmniej trzech.

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

duży necrach to niestety dużo punktów zmarnowanych na statystyki prawie do walki. płacisz za A, S,T, I, WS a w gruncie rzeczy ich nie używasz w ogóle. Poza tym jego duża moc nie jest jakaś super.
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Duży nekracz w sensie Nosferatu Count. Podoba mi się na nim wydłużanie zasięgu i lore of death. Kosztuje 330p z tanim arkanem a snajperkę tłucze na 30 cali. Również leczenie obszarowe w 9/15 calach brzmi dobrze. Testowałeś to może?

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

nie i nie zamierzam raczej. IMO dobre wykorzystanie Lahmii, nawet bez podbicia WS jest ciekawe. Tylko póki co za dobrze mi się gra tym co mam żebym miał to zmieniać :)
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

tylko zwróć uwagę że te wszystkie vc są raczej jako wystawka a nie armia, która ma wciskać machy. Gwardią można sporo przyjąć i ustać do końcowego gwizdka :p
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

dlatego napisałem że wzięli opcję defensywną. Poza tym uważam że praktycznie każdym złożeniem da się zagrać defensywnie.

dawaj znać kiedy sparing lepiej. Będę sobie robił nacięcia na kolbie z naszych reprezentantów :mrgreen:
:twisted: always Vampire :twisted:

ODPOWIEDZ