Warheim - Fantasy Skirmish - WIP

ODPOWIEDZ
GreySheep
Plewa
Posty: 7

Re: Warheim - Fantasy Skirmish - WIP

Post autor: GreySheep »

Z gor kranca swiata ale chodzi mi o to czy da się kupic jakis jeden box i przy drobnych konwersjach tym grać.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

GreySheep pisze:Z gor kranca swiata ale chodzi mi o to czy da się kupic jakis jeden box i przy drobnych konwersjach tym grać.
Tak. Możesz kupić krasnoludzkich wojowników klanowych z GW.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Na DansE MacabrE zamieściłem zasady obłędu do Warheim FS.

Zapraszam do lektury, a wszelkie rozsądne komentarze i uwagi mile widziane!

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

quidamcorvus pisze:Witam serdecznie szanowne państwo-draństwo!

Blisko 7 lat temu w listopadzie, zainspirowany blogiem Hakostwo, opublikowałem pierwszy wpis na łamach Danse Macabre. Do tej pory takich wpisów pojawiło się ponad 1700.

2009 rok był rokiem szczególnym, rezygnacja z prowadzenia Warhammer Fantasy Roleplay oraz przeprowadzka do nowego miasta, nowa praca, nowy początek i nowe hobby. Choć przez te 7 lat w życiu układało się różnie to figurki, Warheim FS i blog Danse Macabre towarzyszyły mi od tamtej pory nieustannie.

Ale dziś mamy już rok 2016, jak się okazuje również szczególny w moim życiu. Kolejna przeprowadzka, zmiana stanowiska służbowego, rodzina...

Zauważyliście zapewne, że na blogu pojawiło się w tym kwartale niewiele postów związanych z malowaniem figurek i makiet? Wynika to z faktu, iż praca i rodzina zajmują mi coraz więcej czasu, a do malowania zasiadam od wielkiego dzwonu.

Dlatego też kilka tygodni temu podjąłem decyzję o pewnych zmianach, które zamierzam wprowadzić w swoim życiu.

Pierwsza to przekazanie Danse Macabre, Warheim FS i Azylium w ręce Pepe i Sister of Mercy. Gra WFS jest już na tyle rozwiniętym projektem, że nowi redaktorzy z pewnością sobie poradzą.

Co do figurek, które posiadam to najprawdopodobniej wystawię je na sprzedaż na eBay. A za zarobione pieniądze kupię sobie w końcu porządnego peceta, a może i jaką konsolę.

Hanią dorasta to może w końcu nadrobię zaległości, a gier komputerowych, w tym osadzonych w uniwersum Warhammer Fantasy i 40k jest przecież sporo.

Podobnie planuje zrobić z grami planszowymi oraz książkami i komiksami. Wreszcie będę miał na to czas.

Nie zamierzam jednak znikąć z sieci. Wraz z Maniexem, Koyothem i Żółtym założyliśmy jakiś czas temu blog K6, który poświęcony będzie właśnie grom planszowym, komputerowym, książkom i komiksom. Media te wymagają znacznie mniej czasu, dostarczają równie dużo frajdy co bitewniaki, które do tej pory zajmowały mi wolny czas.

Dlatego też zachęcam was do aktywnego obserwowania bloga K6.

Do przeczytania.

Nie wierzę, że ot tak sprzedajesz wszystkie pacyny i już się nie będziesz bawił w bitewniaki. Wiem, że wymagają poświęcenia itp. ale jakoś tak... nie mogę sobie tego wyobrazić. Widać w Twoich pracach masę włożonego czasu i serca. Zrozumiałbym zarzucenie rozwijania projektu WFS, ale żeby tak całkiem malowanie i przesuwanie po stole porzucić... :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Lechu pisze:
quidamcorvus pisze:Witam serdecznie szanowne państwo-draństwo!

Blisko 7 lat temu w listopadzie, zainspirowany blogiem Hakostwo, opublikowałem pierwszy wpis na łamach Danse Macabre. Do tej pory takich wpisów pojawiło się ponad 1700.

2009 rok był rokiem szczególnym, rezygnacja z prowadzenia Warhammer Fantasy Roleplay oraz przeprowadzka do nowego miasta, nowa praca, nowy początek i nowe hobby. Choć przez te 7 lat w życiu układało się różnie to figurki, Warheim FS i blog Danse Macabre towarzyszyły mi od tamtej pory nieustannie.

Ale dziś mamy już rok 2016, jak się okazuje również szczególny w moim życiu. Kolejna przeprowadzka, zmiana stanowiska służbowego, rodzina...

Zauważyliście zapewne, że na blogu pojawiło się w tym kwartale niewiele postów związanych z malowaniem figurek i makiet? Wynika to z faktu, iż praca i rodzina zajmują mi coraz więcej czasu, a do malowania zasiadam od wielkiego dzwonu.

Dlatego też kilka tygodni temu podjąłem decyzję o pewnych zmianach, które zamierzam wprowadzić w swoim życiu.

Pierwsza to przekazanie Danse Macabre, Warheim FS i Azylium w ręce Pepe i Sister of Mercy. Gra WFS jest już na tyle rozwiniętym projektem, że nowi redaktorzy z pewnością sobie poradzą.

Co do figurek, które posiadam to najprawdopodobniej wystawię je na sprzedaż na eBay. A za zarobione pieniądze kupię sobie w końcu porządnego peceta, a może i jaką konsolę.

Hanią dorasta to może w końcu nadrobię zaległości, a gier komputerowych, w tym osadzonych w uniwersum Warhammer Fantasy i 40k jest przecież sporo.

Podobnie planuje zrobić z grami planszowymi oraz książkami i komiksami. Wreszcie będę miał na to czas.

Nie zamierzam jednak znikąć z sieci. Wraz z Maniexem, Koyothem i Żółtym założyliśmy jakiś czas temu blog K6, który poświęcony będzie właśnie grom planszowym, komputerowym, książkom i komiksom. Media te wymagają znacznie mniej czasu, dostarczają równie dużo frajdy co bitewniaki, które do tej pory zajmowały mi wolny czas.

Dlatego też zachęcam was do aktywnego obserwowania bloga K6.

Do przeczytania.

Nie wierzę, że ot tak sprzedajesz wszystkie pacyny i już się nie będziesz bawił w bitewniaki. Wiem, że wymagają poświęcenia itp. ale jakoś tak... nie mogę sobie tego wyobrazić. Widać w Twoich pracach masę włożonego czasu i serca. Zrozumiałbym zarzucenie rozwijania projektu WFS, ale żeby tak całkiem malowanie i przesuwanie po stole porzucić... :)
To żart primaaprilisowy był :D

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

uffffff... stary, pół dnia myślałem co by musiało się stać, żebym pacyny porzucił xD
a daty nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dostępne są już zaktualizowane pliki PDF z podręcznikiem do Warheim FS.

Podręcznik i dodatki 2k6 (RAR), 11.08.2016, 817 stron, 23,1 MB

Podręcznik 2k6, 11.08.2016, 817stron, 22,7 MB

Podręcznik 2k6, wersja lekka, 11.08.2016, 671 stron, 21 MB


Zaktulizowany podręcznik podzielony na tomy pojawi się w najbliższym czasie.

A więcej o zmianach możecie przeczytać TUTAJ.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Jako, że od czerwcowego turnieju minęło już trochę czasu i najwyższa pora ruszyć z przygotowaniami do następnego turnieju, na Azylium założyłem odpowiedni wątek.

Wszystkich zainteresowanych proszę o deklarowanie tam swojego udziału oraz udział w dyskusji.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Herzschwarz von Steinharte, Kapitan strażników dróg z Averlandu nie słuchał raportu stojącego przed nim Trapera, rozkojarzony wpatrywał się w mgłę. Mleczny, gęsty opar pojawił się znikąd i szczelnie spowił dolinę tłumiąc dźwięki i ograniczając widoczność do kilku kroków. Wilgoć i zimno wdzierały się pod skórzane kurty.

- ...Panie Kapitanie! - zakończył relację ranger, szlachcic odprawił go skinieniem dłoni i spojrzał na masywną postać Ogra.

- To nie jest dobry dzień - odpowiedział Dummkopf Stinkerute. - W nocy miałem sen, śniły mi się Fimiry...

- Fimiry? W górach? - prychnął von Steinharte obcesowo przerywając Najmicie. - To nie Jałowa Kraina, to nie bagna wokół Marienburga. To Czarne Góry! A tam - człowiek wskazał centrum doliny - jest wypełniona samorodkami złota sadzawka. Pozostałość po płuczarce działającej w kopalni kruszcu. Złoto, rozumiesz? Złoto!

- ...śniły mi się Fimiry i krew. Śnił mi się port w Marienburgu... - mówił spokojnie Dummkopf Stinkerute, a w jego gardłowym, chrapliwym głowie dało się słyszeć skrywaną głęboko tęsknotę. - ...i śniła mi się śmierć. - dokończył patrząc z góry na dowódcę strażników dróg z Averlandu.


Dobry!

Dziś zapraszam was lektury fabularyzowanego raportu bitewnego z rozgrywki w Warheim FS.

To już trzecia przygód dzielnych strażników dróg pod dowództwem bezwzględnego kapitana Herzschwarza von Steinharte.

http://quidamcorvus.blogspot.com/2016/1 ... czyli.html

Obrazek

Pzdr,
qc

Awatar użytkownika
Dorn
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Dorn »

ładnie poproszę o jakieś zdjęcie tej drużyny albo jakiś link. Bo szukam inspiracji a chętnie zobacze ich w pełnej klasie.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dorn pisze:ładnie poproszę o jakieś zdjęcie tej drużyny albo jakiś link. Bo szukam inspiracji a chętnie zobacze ich w pełnej klasie.
Zobacz TUTAJ.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Sklep Battle Models to jedna z kilku firm, która została sponsorem turnieju Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych!, który odbędzie się 21 stycznia 2017 roku w Katowicach, w Innym Wymiarze.

W ofercie Battle Models znajdziecie świetne figurki i bitsy zarówno w klimacie fantasy jak i sci-fi.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej.

A bardziej szczegółowa prezentacja nagród od Battle Models pojawi się za jakiś czas w ramach piątkowych recenzji na DansE MacabrE.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

MicroArtStudio to jedna z kilku firm, która została sponsorem turnieju Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych!, który odbędzie się 21 stycznia 2017 roku w Katowicach, w Innym Wymiarze.

W ofercie MicroArtStudio znajdziecie świetne figurki oraz podstawki zarówno w klimacie fantasy jak i sci-fi.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej oraz na Facebooku.

Polubcie MicroArtStudio!

A bardziej szczegółowa prezentacja nagród od MicroArtStudio pojawi się za jakiś czas w ramach piątkowych recenzji na DansE MacabrE.

Obrazek

Oprócz nagród rzeczowych MicroArtStudio przygotował także dla szanownego państwa-draństwa specjalny kod rabatowy -25%, który będzie obowiązywał w turniejowy weekend. Kod będzie dostępny dla uczestników turnieju Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych ale zakupy możecie zaplanować już dziś!

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Korzystając z urlopu postanowiłem nadgonić zaległości związane z zasadami do Warheim FS. I tak oprócz zasad dotyczących obozowiska oraz dostępności bohaterów i stronników o których wspominałem wcześniej, dziś mam dla szanownego państwa-draństwa pierwszą wersję zasad kompanii Cyrkowców z Ligii Ostermarku, w szeregach której znalazł się nowy duchowny - Kapłan [url=http://xn--ranald%2C%20bg%20zodziei%20i%20oszustw-sxdy333a/]Ranalda[/url].

PDF z zasadami można pobrać ze scribd lub dropbox.

Wszelkie uwagi, pomysły, komentarze oczekiwane.

Tym samym do zrobienia pozostały jeszcze Postacie Dramatu oraz drużyny: Banici z Księstw Granicznych oraz Karnawał Chaosu i Kompania krasnoludzkich piwowarów.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa pierwszą wersję zasad Kompanii krasnoludzkich Piwowarów, czyli krasnoludzcy zwiadowcy na kucach i powozach.

PDF z zasadami można pobrać ze scribd lub dropbox.

Wszelkie uwagi, pomysły, komentarze oczekiwane.

Tym samym do zrobienia pozostały jeszcze Postacie Dramatu oraz drużyny: Banici z Księstw Granicznych oraz Karnawał Chaosu.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dobry!

Jako, że przymierzam się do opracowania zasad dla kompanii Karnawału Chaosu do Warheim FS mam do szanownego państwa-draństwa pytanie:

Chcecie Karnawał Chaosu 'monotematyczny' czyli poświęcony tylko i wyłącznie Papciowi Nurglowi, czy wzorem Grasantów Chaosu i Zwierzoludzi Chaosu chcecie mieć wybór jednej z pięciu Potęg Chaosu, którym kompania służy?

Pzdr,
qc

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Jako, że zdecydowana większość szanownego państwa-draństwa opowiedziała się za możliwością wybrania Znaku Chaosu dla kompanii Karnawału Chaosu na scribd i dropboxa wrzuciłem pdf z zarysem zasad kompanii (póki co bez fluffu).

Podoba się wam coś takiego, macie jakieś uwagi, sugestie lub pomysły?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa pierwszą wersję zasad Karnawału Chaosu z możliwością wyboru Znaku Chaosu czyli jednego z pięciu Mrocznych Patronów.

PDF z zasadami można pobrać ze scribd lub dropbox.

Wszelkie uwagi, pomysły, komentarze oczekiwane.

Tym samym do zrobienia pozostały jeszcze Postacie Dramatu oraz Banici z Księstw Granicznych.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Jak szanowne państwo-draństwo zauważyło najwyższy pora wziąć się za przygotowania do IIII turnieju Warheim FS w Katowicach.

W związku z tym na AZYLIUM zadawałem wam pytanie o to, kiedy zorganizować turniej? Do wyboru są cztery opcje: czerwiec, lipiec, sierpień lub wrzesień.

Odpowiedzi zaznaczajcie w ankiecie. Możecie to także zrobić pisząc posta. Można też zgłaszać wstępnie swoją chęć udziału.

Na chwilę obecną pewne są następujące kwestie.

Po pierwsze podczas turnieju rozegrane zostaną cztery bitwy, będzie więcej czasu pomiędzy rozgrywkami.

Po drugie będzie obowiązywać bezzwrotna przedpłata w wysokości 35 złotych, której wpłata na konto, będzie warunkiem wpisania na listę uczestników.

Po trzecie tematem przewodnim będzie chorąży, który będzie występować w rozpisce każdego z graczy, a sam model będzie mógł wziąć udział w konkursie na najlepiej skonwertowany/pomalowany sztandar.

Wszelkie uwagi, komentarze, sugestie i pomysły mile widziane i pożądane.

http://azylium.vot.pl/ForumsPro/viewtopic/t=6056.html

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4450
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa pierwszą wersję zasad Raubritterów z Księstw Granicznych.

PDF z zasadami można pobrać ze scribd lub dropbox.

Wszelkie uwagi, pomysły, komentarze oczekiwane.

Tym samym do zrobienia pozostały jeszcze Postacie Dramatu.

ODPOWIEDZ