Bandy w Mordheimie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Re: Bandy w Mordheimie

Post autor: Dwalthrim »

Tak chodziło mi o przemalowanie podstawek. Większość makiet do Mordheim jakie widziałem ma podstawki w kolorach szarym lub brązowym. I w takiej kolorystyce najlepiej jest utrzymać podstawki do warbandów, ew. nie malowane i wykończona góra. Jak dla mnie nie ma nic bardziej obciachowego niż granie w Mordke super pomalowaną banda na battlowych podstawkach, które się odcinają od podłoża i aż biją po oczach :? . Chyba, ze ktoś jest zdeklarowanym battlowcem, a granie w Mordheim to czysta fanaberia od święta :P . No może bardziej obciachowe jest tylko granie proxami i niepomalowanymi figsami :D .
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

co sądzicie o tej bandzie??(fluff jak i balans siły bandy)
https://home.comcast.net/~MordainThade/ ... arband.pdf
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

Co sądzicie o figurkach do opętańców. ;) Jak i co konwertowaliście itp. :) Ja myślę o zakupię boxa chaos spawnów (possessed) ,jakiegoś maga chaosu(magister),a na reszte nie mam pomysłów ;)
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Ja mam bandę oryginalną + kilka innych figurek. Mocno przerabiałam, ku przerażeniu gawiedzi ("nie konwertuje się metalowych modeli! i to z Mordheim!")

O, tutaj LINK do całości
(niektóre zdjęcia zamienione na linki żeby nie gorszyć młodzieży ;) ).

Jakbym miała robić od nowa, to zmieniłabym trochę koncepcję ;) W ruch by pewnie poszły wszystkie plastiki, jakie mam pod ręką, szczególnie zombiaki, ghule i flagellanci. Chociaż w sumie myślałam o złożeniu jakiejś opętanej wersji innej bandy (nie, nie orków ;) ).

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

Powiem tak ciekawe :D ,ale widać dużo pracy włożone w te monstra :D.
Do rzeczy, może jakieś konkretne pomysły i co sądzicie o tym boxie possessedów?(spawnow)
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2010, o 19:08 przez Eriks281, łącznie zmieniany 1 raz.
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Świetna banda :) , gratulacje.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Mnie tam ta banda już średnio odpowiada, bo malowanie sprzed 3 lat jednak wyraźnie odstaje od dzisiejszego ;) Ale powiedzmy że mam sentyment :mrgreen:

Box spawnów dobra rzecz. Przy odrobinie wyobraźni można zrobić niezłych Opętanych (w sensie bohaterów, nie bandę ;) )i jeszcze trochę zostanie na mutanty.

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

Tylko trzeba bulić 80 zł ,ale jednak co się nie robi dla figurek :) ,ale powiedzcię opłaca się kupić na przykład oryginalne figurki +box spawnów +jakieś plastiki?
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Jak masz czas i nerwy czatować na oryginalne figurki na ebayu... ;)

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

A bard ;)?
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

No, w Bardzie jest, tylko że:
- pudełko podstawowe to jedyne 7 modeli, z czego większość to brethreni, których na starcie raczej nie opłaca się pchać do rozpiski (nie w takiej ilości) ;)
- koszt 125/7 to około 17 zł za figurkę, na ebayu można i za 8-10 zł taką figurkę kupić (lekko uszkodzone i po 4-5 zł chodzą)
- mail order = długi czas oczekiwania, bo najpierw sami muszą dostać przesyłkę, potem wysyłają ją Tobie.

Dla mnie przede wszystkim cena jest zaporowa, co zresztą jest powodem tego, że rzadko kupuję w polskich sklepach, czego żałuję, bo chętnie popierałabym swoich :?
Ale cóż, takie życie.
Possessed pod względem składu jest chyba najsłabszym boxem podstawowym z Mordheim. Grywalną rozpiskę z tego zrobić - średnie szanse.
Już lepiej te spawny, z nich będą 2 Possessedy, resztę dorzuci się mutantom, a resztę można na sztuki dokupić lub złożyć z jakichś plastików (flagellanci, zombiaki, ghule, milicja... w sumie można wykorzystać każde niepotrzebne "śmieci").

Awatar użytkownika
Eriks281
Chuck Norris
Posty: 538

Post autor: Eriks281 »

To już wiem ,co kupić ,bo na szczęście jest bitspudlo ,a pojedynczymi bitsami nie operuje.

Dzięki za pomoc. ;)
- Klnę się na Sigmara - nigdy nie weźmiecie mnie żywcem, upadli słudzy ciemności!

- Nigdy nie zamierzaliśmy. Zastrzelcie go.

Takaris Fellblade, kapitan Czarnej Arki "Udręka"

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Planuje powrócić do Mordheima i pograć trochę towarzysko, mam małe pytanie. Czy jest jakaś strona/plik w którym są poskładane wszystkie bandy, te oficjalne, nieoficjalne, eksperymentalne, robione przez fanów itp itp? :) Wiadomo, najlepiej jakby były w miarę przetestowane i grywalne :D

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

A nawet jest :)

http://tabletopgeeks.com/downloads/

i jeszcze

http://www.mordheimer.com/

Za przetestowanie band nieoficjanych ręczyć nie mogę. Ale znajdziesz tu praktycznie wszystko co potrzebne mordheimowcowi :)
http://azylium.vot.pl - Serwis Społeczności Mordheim

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Dziękuję bardzo :)

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Witam :wink:

Mam do Was pytanie: Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy ktoś kiedyś testował armię Black Dwarfs? Jak się gra nią i przeciw niej? I czy poniższy podręcznik jest najaktualniejszy? bo gdzieś widziałem jeszcze jakiś z kapitanem niewolników czy czymś takim i mnie to zaciekawiło...

http://cianty.ashtonsanders.com/btb/pdf ... Dwarfs.pdf

i czy jest jakieś tłumaczenie tej armii?

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Podręcznik który wrzuciłeś to nieoficjalny dodatek do Mordheim zrobiony przez fanów. Z tego co wiem nikt nie tłumaczył tego na polski.

Najnowszą wersję podręcznika znajdziesz na oficjalnej stronie GW, co dziwne - zupełnie za free.
http://azylium.vot.pl - Serwis Społeczności Mordheim

ODPOWIEDZ