BB w CDA

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zgnity
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: Necropolis

Re: BB w CDA

Post autor: zgnity »

Odpowiedzią na Dodge jest Tackle , Przeciwnik nie może użyć skilla Dodge i musi używać Team Rerola o ile taki ma.

Co do małych skurczybyków to polecam Shadowing albo Diving Tackle.
Shadowing - 2xD6 + MA przeciwnika - MA naszego gracza - wynik 7 lub mniej nasz gracz może stanąć na polu na którym przed chwilą stał przeciwnik , ten ruch jest "wolnym ruchem" czyli nie musimy dodgowac po prostu się ruszamy. A przeciwnik znowu jeśli chce uciekać musi opuszczać nasz Tackle Zone ^_^
Diving Tackle - -2 do wyniku Dodge przeciwnika , nasz zawodnik rzuca się na ziemie i próbuję łapać przeciwnika , bardzo skuteczne , ale jak się mu nie uda to nasz leży na ziemi a tamten uciekł :P

Co do Zespołów to :

Co do Orków to się zgodzę dobry team by się nauczyć grać 4 Black Orki pomagają utrzymać przeciwnika , 4 Bitzerów z blokiem na starcie niesamowicie ułatwia grę , do tego Thrower który potrafi podnieść piłkę a nawet ją rzucić , w późniejszych etapach można kupić Trolla (dobry Big Guy z Regen i MB , jedyne co to trzeba zawsze obok trzymać kogoś mądrego inaczej Troll zapomina co ma robić :P ).
Dwarfy to dobry team ale ich głównymi wadami są MA i AG , jak już ktoś ucieknie to trudno go złapać :P a i piłkę trudno podnieść a podawanie to u nich wyższa szkoła jazdy.
Chaos jest dobrym zespołem ale nie dla początkującego , co prawda ma dobre statystyki ale brakuje im skilli ... dobry team ale nie dla początkującego.

Na początek dobym Teamem są Ludzie lub Orki , mają dostęp do wielu rzeczy. Później można decydować na to jaki styl gry nam preferuję i pod to dobrać zespół.
Najlepszą rzeczą jaką można zrobić to jest przeczytanie Living Rulebook-a , Art of Blocking albo CRP. [ ale one są po angielsku więc wiem iż nie każdemu to pasuje ]

PS. Widzę kufel007 iż grasz głównie zespołami siłowymi :P
Ostatnio zmieniony 23 sty 2012, o 19:26 przez zgnity, łącznie zmieniany 1 raz.
A pathetic creature of meat and bone

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

Powiem tak: staram się w ogóle nie rzucać kostkami, szczególnie na dodge! :D No oczywiście poza blockiem... Krasnale i podania! Zgroza! Runner podnosi piłkę na początku spotkania (Sure hands) potem "klatka" i powoli, powoli dopychamy go do linii końcowej ;) Podobnie u Orków :D
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

ja też nie podaję :), inna sprawa że totalnie nie potrafię wykorzystać ag4 jak go mam (wiem do czego służy, ale wiedza a wykorzystanie...)

shadowing jest dobry na papierze, w rzeczywistości aż tak mi się nie sprawdza, ponieważ:

wolne postacie z założenia go nie biorą. Więc zostają szybkie, które są z reguły słabe.
I teraz tak: gra przeciwko wolnym teamom (krasie?) - toż one nie będą uciekać a przejdą po graczy z cieniem. A szybka postać też prawdopodobniej ucieknie.

dużo lepiej sprawdza się posiadanie takiego 1 komba w teamie:
a) blok+unik+atak z wyskoku+ atak +nieugięta postawa
b) blok+unik+atak z wyskoku+ atak + krok w bok.

ok, oba wymagają 51 (76jeśli zaczyna bez skilli) doświadczenia, ale wyłącza każdego "odbieracza". A jeśli masz już kogoś takiego i jest to elf z bazowym AG4 - to następny skill to musowe zablokowanie podania (1 widziałem takiego wardancera), strach podawać.

Awatar użytkownika
zgnity
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: Necropolis

Post autor: zgnity »

_reszka pisze: dużo lepiej sprawdza się posiadanie takiego 1 komba w teamie:
a) blok+unik+atak z wyskoku+ atak +nieugięta postawa
b) blok+unik+atak z wyskoku+ atak + krok w bok.

ok, oba wymagają 51 (76jeśli zaczyna bez skilli) doświadczenia, ale wyłącza każdego "odbieracza". A jeśli masz już kogoś takiego i jest to elf z bazowym AG4 - to następny skill to musowe zablokowanie podania (1 widziałem takiego wardancera), strach podawać.
Nie chce zabrzmieć źle ale nie wiem o jakich skillach mówisz :P tłumaczenie BB LE jest bardzo słabe moim zdaniem i nie oddaje nazewnictwa.
Ja w moim Blood Bowl w pierwszym dniu znalazłem sposób na zmianę na angielską wersję gdyż TE polskie tłumaczenie wydawało mi się beznadziejne :P
Blok = Block , Unik = Dodge , Atak = ?? , atak z wyskoku = ?? , Nieugięta postawa = Stand Firm ? , krok w Bok = Side Step ?
Łatwiej mi się gra z angielskimi opisami , gdyż jak gram table top z moimi miniaturkami to i tak LRB i CRP są tylko po angielsku.

A co do Shadowing to z samej zasady która opisałem powyżej postacie z niskim MA nie mają po co go brać , gdyż mają szanse dogonić graczy z niskim MA którzy z reguły mają niskie AG a więc raczej idą "jak przecinaki" a nie unikają ciosów.
Ale za to postacie MV 7+ czyli Skaveny i podobne to Shadowing bywa przydatny jeśli dobrze zagrany.
Ale jeśli się gra Chaosem bądź czymś innym co może Mutować to lepiej wziąć Tentacles by "zatrzymać" uciekiniera przy sobie :P
A pathetic creature of meat and bone

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

@zgnity: grasz na FUMBBL?
Atak z wyskoku to pewnei Leap (?)

Co do Diving Tackle to prawie obowiązkowo trzeba mieć Jump up, nasz zawodnik dziarsko rzuca się pod nogi gościa a potem wstajesz bez -2
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

Awatar użytkownika
zgnity
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: Necropolis

Post autor: zgnity »

kufel007 pisze:Co do Diving Tackle to prawie obowiązkowo trzeba mieć Jump up, nasz zawodnik dziarsko rzuca się pod nogi gościa a potem wstajesz bez -2
Jump Up to obowiązek w takim wypadku ale tak samo w przypadku Piling On ;) a powstanie to użycie 3 ptk ruchu.
kufel007 pisze:@zgnity: grasz na FUMBBL?
FUMBBL nie ruszałem ( jeszcze )
gram w Blood Bowl : Legendary Edition ( i czekam na nowy twór francuzów )
gram w figurkowego table topowego Blood Bowla : na chwile obecną mam Chaos , Orki , Skaveny , Norse , pol teamu Chaos Dwarfów , Gobliny w stanie rozwojowym :P
i ciągle "rozwijam kolekcje" gdyż z figurkami stosunkowo niedawno rozpocząłem zabawę :] bardzo fajne hobby choć drogawe :P

Jak się domyślam jesteś już długoletnim trenerem i w FUMBBL-a grasz :]
A pathetic creature of meat and bone

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

Na FUMBBL mam konto, już któreś tam ;) Ale w BB gram też na PSP.
Mam też BB na PC i chyba pora go odkurzyć. Kupiłem daaaawno temu za jakieś monstrualne pieniądze :/ Na poczatku była bida ale teraz już jest więcej drużyn (chyba)

FUMBBL jest fajny: aplikacja Javy, chodzi toto na wszystkim, nieprzeszkadzający interfejs, mnóstwo graczy z całego świata no i to wszytko za darmo.

edit: oczywiście gramy też w BB: Team Manager... zaprawdę, zaprawdę zabawa przednia!
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Co do shadowinga to ja jestem z niego zadowolony. Mam go na dwóch gostkach. Blitzerze i Łapaczu ( łapacz ma MA8,S4, AG4...więc jest kozak). Blitzer ładnie trzyma przeciwnika w linii a jak tamten stara się odejśc to po prostu za nim idzie a jak przeciwnik ucieknie to mam bliżej do blitzowania:P

Łapacz to przechuj konkretny. Nie dość że przyczepi się do wroga z piłką to jeszcze ma szanse na założenie mu haka, odebranie piłki i w tej samej turze zasadzenie przyłożenia.

Ostatnio tak nurglicie zrobiłem 3 razy pod rząd. Masakra.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Też jestem z shadowinga zadowolony, kilka razy udało mi się przewrócić tak kogoś, kto normalnie już by uciekł (był jeden kwadrat dalej). W ogóle wczoraj pobiłem swój rekord i ugrałem 3-1 moimi nurglitami vs dark elfy, bestia nurgla z 'Tentacles' bardzo w tym pomogła :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

No! Gierka zainstalowana :D
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Takie drobne wtrącenie, może ktoś chciałby zagrać kiedyś towarzysko przez neta w BB EL? Format do ustalenia 1000, 1100, 1350, 1500....

Podczas już całkiem długiej przygody tylko raz grałem z Polakiem a żeby się bawić w ligę, to się musiałem do francuskiej zapisać. Ale pierwszy sukces jest (poza awansem do 3 ligi w 1 sezonie), ustanowiłem rekord: zwycięstwo przy jak największej różnicy wartości drużyn: moi Undeadzi 1290 TV pobili 2:0 Wysokie Elfy o TV 2070 - 780 TV różnicy!

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

Ja bym coś pograł, w tego na PC nie grałem jeszcze online. Dziś na 100% nie dam rady bo mam pilną robotę ale może jutro...
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

ODPOWIEDZ