Śródziemnomorski wyścig zbrojeń

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Re: Śródziemnomorski wyścig zbrojeń

Post autor: gervaz »

Ostatnio chwalimy się ukończonymi oddziałami. Więc dziś zarzucam mały teaser wpisu, który na dniach pojawi się na blogu http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/.
Na konkretnym przykładzie będzie mogli zobaczyć, jak wygląda składanie dywizji.

Obrazekhow do you print screen

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Voodoo pisze:Dzięki za podpowiedzi :)

Te piesze modele z MAA to które? Chodzi Ci o ten zestaw piechoty z bronią dwuręczną?

Tak, ale tam są tez ręce z jednoręczną ;)


Gervaz - super fotka :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

No to może faktycznie kupię tych Foot Knightow od Perrego i poszukam jakiś tarcz. Mówimy o tym drugim zestawie​ 1450-1500?

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Tak, o tym drugim. Najlepiej designem pasują tarcze panter z boxa KO imperium.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Nijlor pisze:No to dołącz do antykowców ;)
chętnie :) ale najpierw OiM :D po DMP w 9age zaczynam z pierwszym podjazdem, pewnie nuuuuuda RoNu :P

ogólnie gdyby nie było OiM to antyk byłby tym czymś ale że jest nasza gra w naszych realiach to mimo wszystko ale pewnie i w to też ciśniecie :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Nie wszyscy. W Krakowie OiM już dawno przeszło do etapu domówek. :P

Jutro mam nadzieję zdjęcie pierwszego sarissophoroi.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Niestety ale zdaję sobie z tego sprawę :( jednak nie przeszkadza mi to ani trochę.
Ale jakby nie patrząc wychodzi mały-tani podręcznik z zasadami, może dzięki temu system się rozrusza :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Szczerze w to wątpię ale spróbować można, zwłaszcza jeżeli to tylko podjazd.

Ja ze swoją kolekcją 15mm figurek właśnie robię porządek. Się wyleczyłem z tej skali.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Kosa pisze:
Nijlor pisze:No to dołącz do antykowców ;)
chętnie :) ale najpierw OiM :D po DMP w 9age zaczynam z pierwszym podjazdem, pewnie nuuuuuda RoNu :P

ogólnie gdyby nie było OiM to antyk byłby tym czymś ale że jest nasza gra w naszych realiach to mimo wszystko ale pewnie i w to też ciśniecie :)

Ale przecież jedno drugiego nie wyklucza, czego jestem najlepszym przykładem. Obecnie OiM i HC to dwa bitewniaki w które w miarę regularnie gram. I które bardzo mnie cieszą, każdy na swój sposób. Życzę Ci podobnej radości z zabawy. A jak bierzesz RON - to i ze zwycięstw ;)

I nie ma się co przejmować małym środowiskiem. Jeśli jesteś aktywny, to można je rozkręcić niemal od zera - o czym świadczy przykład HC.
Tak czy inaczej - darz bór!

Awatar użytkownika
staszko
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: staszko »

Wracam po przerwie :P Posklejałem już moich Rzymian, ale malowanie idzie mi strasznie powoli, więc jeszcze się nie pochwalę. Ktoś wie, gdzie kupić modele nadające się na jazdę tarencką? Najlepiej, żeby były w jakiejś sensownej cenie, więc Warlord z 3 modelami za 13 dolców odpada.
Warhammer 40k - Gwardia Imperialna
LotR - Gondor, Mordor, Isengard
Hail Caesar! - Republika Rzymska

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Dzizas, 13 dolców za 3 jazdy to przecież porządna cena! Ale zawsze możesz poczekać na grecka jazdę Victrixa - 12 plastikowych modeli za ok. 20 F ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
staszko
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: staszko »

Za ładne modele może i dałbym tyle, ale ci mi się nawet nie podobają xD
Warhammer 40k - Gwardia Imperialna
LotR - Gondor, Mordor, Isengard
Hail Caesar! - Republika Rzymska

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

No przecież są jeszcze piękni Tarentyjczycy Aventina... (ja mam takowych ;):

http://2.bp.blogspot.com/-Ic2CGmP1bZs/V ... 34-5-1.jpg
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

staszko pisze:Wracam po przerwie :P Posklejałem już moich Rzymian, ale malowanie idzie mi strasznie powoli, więc jeszcze się nie pochwalę. Ktoś wie, gdzie kupić modele nadające się na jazdę tarencką? Najlepiej, żeby były w jakiejś sensownej cenie, więc Warlord z 3 modelami za 13 dolców odpada.

Problemem konnych Rzymian z Warlorda nie jest nawet cena i tragiczna jakość, ale przede wszystkim to, że odzwierciedlają kawalerię z zupełnie innego okresu, inaczej uzbrojoną. Można się bawić w konwertowanie figurek Victrixa (albo wręcz poczekać, na dniach ma być kawaleria grecka) Albo kupić tych z Aventine.

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Staszko, dobrze, że nie zarzuciłeś planów i coś tam pomału idzie do przodu - tworzenie armii do Hail Caesar to zajęcie na lata i nietrudno w międzyczasie się zniechęcić. Chyba jeszcze kiedyś w tym wątku odzywał się Dziad Zbych, który zaczął celtów -trzymam kciuki, że nie daje tu znaku życia bo nie przestaje malować barbarzyńców :-)
Na kawalerię też polecam victrixowych greków -mają ukazać się lada chwila, ma być z grupy facebookowej Hail Caesar zbiorowe zamówienie, żeby wyszło trochę taniej za szt., w zestawie mają być bitsy pozwalające na złożenie jako tarentczyków.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

A dopisałeś się do tego zamówienia? I czy już coś wiadomo o terminie wypuszczenia słoni?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Zamówienie będzie jak wyjdzie jazda - pewnie w wakacje. O Słoniach informacji nie mam, jazda za 2 tygodnie.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Obrazek

Rzymska kawaleria od Warlorda dedykowana na schyłkowy okres republiki może obsłużyć również II p.n.e. Dla urozmaicenia polecam wymienić część głów na hellenistyczne choćby z falangi bądź hoplickie (mile widziane hełmy beockie i frygijskie) ale montefortino używano od IV p.n.e.

8 jeźdźców wystarczy na podstawowy oddział rzymskiej kawalerii. Większych nie używają.

Plastikową grecką od Victrix można wykorzystać jako jazdę sprzymierzeńców, niestety szczegóły ubioru tudzież rzędu końskiego kolidują z czysto rzymskim na okres wojen punickich.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Obrazek

Jeszcze tylko czarny wash w zagłębienia.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

:mrgreen: =D> =D> Super!
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

ODPOWIEDZ