Dota2

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Dota2

Post autor: tilt112 »

W Kolonii mielismy okazje ogladac16 najlepszych klanów ktore jednoczesnie otwarły premierę nowej doty. Pola nagrod 1,5 miliona dolarow.
Wygrywa ukrainski klan "navi" zgarniajac 1milion dolarow.
Matka wyszla na scene i wydaje mi sie ze ja zdomiinuje. Hon upadnie. Lol moze postawi opor... Lecz watpie
www.dota2.com

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

To już Dota2 wyszła?
Jak dla mnie to może sporo namieszać, mimo wszystko LoL powstał na zasadzie ulepszonej Doty, która imo jest słaba(oprawa graficzna i gameplay są okropne i nieczytelne). Teraz wracając z nową oprawą graficzną i mam nadzieję, że bardziej przyswajalnym gameplay'em może być ciekawie. Chętnie zagram.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Gameplay mnie nie zachwycil jakos, choc pewnie sobie popykam. Na razie to wyglada na malo dynamiczne, do tego rozwalil mnie tekst z tego turnieju - gra 41 min i jeden z wygranych mowil potem, ze to wyjatkowo krotka gra byla O_o

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

Ogladalem mecze na zywo. Podczas gangow 5na5 wygladalo to super. Narazie mamy wersje bete ( dla graczy ma wyjsc na dniach ). 27 herosow i grafike na umiarkowanym poziomie. Ale nie zapominajmy ze wiekszosc graczy to : tajlandis, singapur, filipiny chiny i russcy. Wydaje mi sie ze oni nie posiadaja takich maszyn zeby pociagnac silnik source. Zapisalem sie na wersje beta. A noz mnie wylosuja. Cala gierka ma byc ogolnie za free

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

tilt112 pisze:Ale nie zapominajmy ze wiekszosc graczy to : tajlandis, singapur, filipiny chiny i russcy. Wydaje mi sie ze oni nie posiadaja takich maszyn zeby pociagnac silnik source. Zapisalem sie na wersje beta. A noz mnie wylosuja. Cala gierka ma byc ogolnie za free
Gdzie Ceny kart graficznych typu:
Gigabyte GeForce GTX 580 1536MB DDR5/384bit DVI/HDMI PCI-E (855/4100) (wer. soc - Super Over Clock)
są adekwatnie 3 razy mniejsze. W PL ok. 1.8k -2k w Rosjii 2k-2.5k rubli... co sednio dzielone przez 10 daje nam dużo mniej :P (chcę 2 takie kupić i szukam taniej opcji - gwarantuje że są takie róznice:))

O sprzęt azjatów bym się nie martwił - ot śledząc np. graczy SC2.

Dota2 musiała i miała tak wyglądać bo to tego typu gra. W tej grze nie ma czasu na oglądanie kwiatków :)
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

dot2 to dalej mod do wc3 ?

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

nie
dota 2 bedzie dostepna na steamie. Valve sie tym zajęło.

Ogólnie jest to troche zagmatwane bo... dota to " Defense of the ancients", więc gra powinna sie nazywac defense of the ancients 2. Lecz nazywa sie po prostu DOTA2, ponieważ firma blizzard ma tam swoje udzialy.

Zwykla dota jest na silniku wc3... Jako że blizzard postanowilo ze zajmnie sie pierw starcraftem, diablo 3 a potem dopiero warcraftem to valve korzystajac z sytuacji stworzylo DOTA2

Cos mi sie wydaje ze blizzard tak latwo tego nie odpusci i za rok pod nowym silnikiem wypuszcza defense of the ancients2

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

tilt112 pisze:nie
dota 2 bedzie dostepna na steamie. Valve sie tym zajęło.

Ogólnie jest to troche zagmatwane bo... dota to " Defense of the ancients", więc gra powinna sie nazywac defense of the ancients 2. Lecz nazywa sie po prostu DOTA2, ponieważ firma blizzard ma tam swoje udzialy.

Zwykla dota jest na silniku wc3... Jako że blizzard postanowilo ze zajmnie sie pierw starcraftem, diablo 3 a potem dopiero warcraftem to valve korzystajac z sytuacji stworzylo DOTA2

Cos mi sie wydaje ze blizzard tak latwo tego nie odpusci i za rok pod nowym silnikiem wypuszcza defense of the ancients2
Trochę tak ale trochę nie do końca.

Dota czyli Defence of the ancients - to mapa typu UMS do Warcraft3, zrobiona przez IceFrog'a. Blizz ma prawo do pełnych nazw map - czyli? Daje narzędzie ale nazwy map są ich własności więc postanowili zrobić swoją DOTE a dokładnie grę na silniku SC2 - Defence of the Ancients - tutaj nie rozumiem tej kolejki, bo z tego co wiem Blizz ma kilka zespołów developerów np. we Francji pracuja nad TITAN MMO, w LA. nad Sc2 itd.

http://www.youtube.com/watch?v=_n0_2EpbE3A - Blizzard zapowiada Dote, BlizzCon 22.10.2010

Teraz IceFrog, Valve i Dota 2.... skoro Blizz ma nazwę, dodaje bohaterów ze swoich światów (cross czyli diablo, starcraft, wow, war, lv itp..) to IceFrog idzie gdzie go zechcą a zechcieli go w Valve - panowie z HoN lub LoL odmówili.
"According to Valve's founder and managing director, Gabe Newell, Valve's investment in DotA was sparked from the collective interest of veteran employees who had attempted to partake in team play at a competitive level. As their interest in the game grew, they began corresponding with DotA's developer, IceFrog, over a series of emails, inquiring what long-term plans the scenario's developer had. The emails eventually culminated in an invitation from Valve's project manager, Erik Johnson, offering IceFrog a tour of the company's facilities and as a result, claimed to have "hired him on the spot".

:) jak coś mogę podać więcej szczegółów

Dodam tylko że według badań marketingowych to więcej ludzi zna GRĘ o nazwie DOTA niż Defence of the ancients... i tutaj blizz strzela sobie w stopę a IceFrog kocha amerykanów i ich manie używania skrótów oraz pana Basshuntera który o Docie śpiewał :P btw o Ventrilo tez hehe
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Czekam na DOTA2 i się doczekać nie mogę! Obecnie pykam z HoN ale ta gra zaczyna mnie coraz bardziej irytować...
szykuję też zmianę PeCeta więc będzie jak znalazł. I jeszcze do tego Diablo /// nadciąga... :twisted:

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

Gram w hona, tylko i wylacznie z tego wzgledu ze znajomi graja. Lecz w honie ludzie kultura nie grzesza... A pomysly s2 mnie dobijaja. Mam nadzieje ze moja milosc "dota" okarze sie zajebista i bez wachania przestane grac w hona

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Obejrzalem kolejna gre, wygladala pasjonujaco - godzina farmy i deny, potem macanki i dopiero po prawie 2h koniec. Nudne. Mnie szlag trafia jak kolejna gre ad carry w lolu farmie 15 min identycznie jak w 200 poprzednich grach ad carry, a tutaj to juz absurd jakis.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

@Momo


jak tak sypiesz historią :)

to IceFrog jest kontynuatorem tylko :) dostał mapkę od Guinsoo aby dalej nad nią pracować :]

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

GRAŁ już koś w bete?

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Ciekaw jestem czy nadal early game trwa godzine... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Vallarr pisze:Ciekaw jestem czy nadal early game trwa godzine... :mrgreen:

a to early trwa godzinę ? no kutfa cały czas gram i jakoś od kilku miesięcy godziny przy jednej partii nie straciłem :D max 40/50 minut na grę :P .

Czekam jak już będzie full wersja :D filmiki na youtube mega zachęcają do grania :D i będzie można karcić noobki które w mapkę do w3 nie grały :D :D

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Ehe, na tym turnieju z milionem dolcow jedna z polfinalowych gier trwala 42 minuty i gracze, i komentatorzy podkreslali, ze byla wyjatkowo krotka. Jedna z kolejnych na tym turnieju - ponad 90 min. Gdzies sa te gry pozapisywane, sam mozesz rzucic okiem na godzine farmy. Natomiast szczeka mi opadla kiedy kumpel podeslal mi replaya z gra trwajaca prawie 2,5h, gdzie early game trwalo do 90 minuty... ale kiedy zaczalem przegladac fora w poszukiwaniu jakiegos info, to mi przeszla ochota calkowicie, takiej napinki, jezdzenia po innych MOBA i syndromu oblezonej twierdzy prosow nie widzialem nawet na forach HoNa, ktory w tym brylowal...

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Eee :D to takie gry uja warte są :D early to dla mnie max 15/20 minut , potem to już jak się na linii dobrze wyfarmi to można kończyć :D (i tak najlepszy jest Enigma+Furion na linii razem i zajechanie dwóch towerów w 4 minuty :D)

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Nie dostałem jeszcze keja :( i gram w hona :(

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Po co grać w dote, jak jest lol? :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Wtedy mozesz udawac zajebistego prosa i brzydzic sie amatorsko czytelna grafika lola, oraz walic konia przy deny. Tak przynajmniej wynika z kazdej rozmowy z graczem hon/dota ;d

ODPOWIEDZ