Hearthstone

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Re: Hearthstone

Post autor: emiel_regis »

ok, czy ja dobrze rozumiem, że te nagrody są tylko do czasu uruchomienia dodatku? Jak tak, to strasznie słabo. 3 duże dodatki w roku bez żadnej rekompensaty to niezły skok na kasę. Z drugiej strony - te nagrody są zdecydowanie zbyt syte, gdyby miały być codziennie. Jakby miały zostać, to podejrzewam, że blizz musiałby pogrzebać w algorytmach losowania kart, bo dodatkowe 4 pakiety + 100 golda + 100 dustu/ na tydzień wręcz podrywa sens płacenia za HSa. Patrząc po dotychczasowych wynikach - to jest praktycznie 500 dust/tydzień = przeciętnie 1 darmowa legenda z paczek miesięcznie + kolejna co mniej więcej 1,5 miecha ZA SAMO LOGOWANIE.

Myślałem raczej, że dostaniemy na początek jakieś kompletne gówienko typu pojedyncza losowa karta, 5-10 golda/dustu, natomiast z bonusem za ciąg logowań (np. po 5 dniach automatycznie losujemy z puli rare+, po 10 pakiet, po 30 losowanie karty z puli epik+). Tak to zazwyczaj jest rozwiązywane.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Przdciez zawsze jest zestaw gratisów do dodatkow teraz. Ten wygląda super
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

emiel_regis pisze:ok, czy ja dobrze rozumiem, że te nagrody są tylko do czasu uruchomienia dodatku? Jak tak, to strasznie słabo. 3 duże dodatki w roku bez żadnej rekompensaty to niezły skok na kasę. Z drugiej strony - te nagrody są zdecydowanie zbyt syte, gdyby miały być codziennie. Jakby miały zostać, to podejrzewam, że blizz musiałby pogrzebać w algorytmach losowania kart, bo dodatkowe 4 pakiety + 100 golda + 100 dustu/ na tydzień wręcz podrywa sens płacenia za HSa. Patrząc po dotychczasowych wynikach - to jest praktycznie 500 dust/tydzień = przeciętnie 1 darmowa legenda z paczek miesięcznie + kolejna co mniej więcej 1,5 miecha ZA SAMO LOGOWANIE.

Myślałem raczej, że dostaniemy na początek jakieś kompletne gówienko typu pojedyncza losowa karta, 5-10 golda/dustu, natomiast z bonusem za ciąg logowań (np. po 5 dniach automatycznie losujemy z puli rare+, po 10 pakiet, po 30 losowanie karty z puli epik+). Tak to zazwyczaj jest rozwiązywane.
Regis w bardzo wielu grach sa bonusy za codzienne logowanie, mogliby zmniejszyc ten bonus i dac codziennie na pewno by nowych bardziej zachecilo. Natomiast fajnie, ze to zrobili + paczki kart za bojki z nowego dodatku. Mam nadzieje, ze areny beda jak ostatnio z nowa paczka.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda :mrgreen:

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

Zagląda zagląda. Akcja zasadniczo jest bardzo zacna, i na tle innych dodatków prezentuje się nieźle:

* Nax - 1 skrzydło gratis
* GvG - 1 paczka
* Black Rock - całe g***o
* TGT - tyle samo
* Liga - jw
* TOG - 4 pakiety + legendarka
* Karazhan - intro
* Gadzethon - 6 pakietów

na tym tle 4 paczki + 100 golda + 100 dustu to fajny bonus.

Troszkę gorzej zaczyna to wyglądać na tle całego roku mamuta. 3 duże dodatki. Masa kart. To jest ~60 samych legendarek, w dodatku przynajmniej w pierwszym dodatku - dużo więcej niż do tej pory klasowych, a mało neutralnych (uniwersalnych). Żeby gra FTP miała w takich okolicznościach jakiś sens trzeba jakoś tą masę kart zrekompensować.

Niewielkie, wzorowane na innych grach online bonusy za codzienne logowanie byłyby bardzo ok. Fajna akcja startowa - jakkolwiek miła - nic w wykresie opłacalności nie zmienia.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Old Gods dawaly 13 paczek. w miedzy czasie byla promka na 10 + klasowa legendarka. Bidy nie ma
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dodajcie jeszcze 3 pakiety za karczemne bojki - bo jakby nie patrzec to spore ustepstwo z ich strony. Udalo sie wbic 5 range , bedzie 500 dustu zamiast 200...

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Mam nadzieje, ze areny beda jak ostatnio z nowa paczka.
Paczki z aren zawsze są z najnowszego dodatku :) .
Myślałem raczej, że dostaniemy na początek jakieś kompletne gówienko typu pojedyncza losowa karta, 5-10 golda/dustu, natomiast z bonusem za ciąg logowań (np. po 5 dniach automatycznie losujemy z puli rare+, po 10 pakiet, po 30 losowanie karty z puli epik+).
Społeczność na pewno o coś w tym stylu będzie wierciła dziurę w brzuchu Blizzardowi na reddicie i heartpwn. Tym bardziej, że będą w zasadzie prosić o zostawienie czegoś co w grze już jest.
Jakby miały zostać, to podejrzewam, że blizz musiałby pogrzebać w algorytmach losowania kart, bo dodatkowe 4 pakiety + 100 golda + 100 dustu/ na tydzień wręcz podrywa sens płacenia za HSa. Patrząc po dotychczasowych wynikach - to jest praktycznie 500 dust/tydzień = przeciętnie 1 darmowa legenda z paczek miesięcznie + kolejna co mniej więcej 1,5 miecha ZA SAMO LOGOWANIE.
Wcale nie jest to aż tak dużo patrząc z perspektywy nowego gracza. Jeśli ktoś chciałby teraz zacząć grać, będzie dosłownie *kilkaset* kart w plecy ( i to mówiąc tylko o nadchodzącym standardzie , w dziczy problem rośnie do kwadratu ) i każde narzędzie które by choć trochę przyspieszyło zasypywanie tego kanionu, będzie bardzo mile widziane.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Raz nie bylo paczki z ostatniego dodatku tylko byla losowa z kilku. (chyba tak w GT bylo)

Pokazali kolejnych kilka kart - na razie druid, paladyn, warrior, rogue dostaja turbobiede.... Turbo...

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

rogue dostaja turbobiede.... Turbo...
Rogalowi do odsłonięcia zostało jeszcze 6 kart, może tam znajdzie się jeszcze coś ciekawego.

Zresztą, a'propo turbobiedy :mrgreen: .....
Obrazek
Sługa yogg-sarona 2.0 . Możesz nawet wybrać czym oberwiesz w ryj :lol2: :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Widzę w tej karcie potencjał, zwłaszcza jeśli będzie złota
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Fatalny, natomiast legendarka do druida sroga...

http://www.hearthpwn.com/news/2673-drui ... l-tyrantus

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

jeśli w 10 turze będziesz mógł zagrać stwora za 10 many i nie przegrać gry to znaczy że i tak juz wygrałeś...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zalezy - przy grach kontrol na kontrol jest zawsze roznie. Meta wydaje mi sie mocno zwolni - pirat zniknie, aggro shaman tez.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

za to bedzie wszechobecny Hunter :)

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:Zalezy - przy grach kontrol na kontrol jest zawsze roznie. Meta wydaje mi sie mocno zwolni - pirat zniknie, aggro shaman tez.
Jak wyżej :D

Jeden rak odejdzie pojawi się inny :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Kolejna karta do komba z kunem, ale chyba i tak jade druid będzie lepszy. Kontrol nie będzie, bo jade druid to gniecie, a u niego nic się nie zmienia.

Spokojnie, jakieś aggro będzie. Ta gra za bardzo promuje taki styl gry, żeby zniknęły takie decki. Bardzo fajny może się okazać midrange warlock na wyrzucaniu kart. Hunter też będzie pewnie grał.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

JarekK pisze:Kolejna karta do komba z kunem, ale chyba i tak jade druid będzie lepszy. Kontrol nie będzie, bo jade druid to gniecie, a u niego nic się nie zmienia.

Nie wiem czy Kun bez Aviany będzie dalej taki fajny :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Smutno sadness bardzo. Zawsze dajesz 19/19 na stol na raz :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

-Qc- pisze:Smutno sadness bardzo. Zawsze dajesz 19/19 na stol na raz :D
Już wyżej to ktoś pisał ;D jak takie coś walisz w stół to jesteś blisko wygranej :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

ODPOWIEDZ