Hearthstone

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Re: Hearthstone

Post autor: Dibo »

Ziemko nie chcialem ci tu nic zarzucic ani cie urazic, ale jakos tak widze ze wiekszosc ludzi wzoruje sie na jakis pro-plejerach i potem wszedzie widac takie same decki i to sie robi nudne.
Ja faktycznie gram tylko Wilda więc ciężko mi sie pewne rzeczy ocenia.

Infernal;
Quest Druid to talia w której nie musiałem tworzyć od zera, zmieniłem talie Druida (tak zwanego ramp druida) o jakieś +/- 5 kart, a gra sie tym mega fajnie.
Quest paladyn z mechami (wiem ze to troche lamerstwo) jest nawet OK bo części zamienne sa czarami, dorzucasz do talii Króla Mukle tyrana z doliny i juz jest spoko bo banany to tez czary. Galawadon zazwyczaj konczy gre tym bardziej ze w talli mam 2x Beztwarzowych Manupulatorów pod niego.

A żeby mnie tu ktoś zaraz nie zrównał z podłoga opowieściami o mecie i grywalności czy Win-ratio to powiem ze nie wychodzę wyżej niż ranga 13-12 i dobrze mi z tym bo im wyżej tym więcej kopii tych samych talli: Driud z golemami, Kaplan ze smokami, Wojownik z piratami lub z Questem. Gdzie moje decki na poziomie złożenia są niewygrywalne.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

paladyn z mechami (wiem ze to troche lamerstwo)
Żadne lamerstwo, sam jak gram palkiem, to zazwyczaj biorę właśnie mechy. Naganiacze, ekranowane miniboty, cogmaster i "musztarda" to świetne narzędzia do otwierania gry, potem szatkowniki, Sylwanas i ślużery w środkowej części i tyrion + N'zoth w końcowej. Czasami brakuje trochę bursta, kontry na rożne obłąkane kombosy, czy twardych removali, ale jako talia do grania "po linii" potrafi być świetna.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

Z tego co widzę to meta zwolniła... na kilka dni.
Wszyscy się nacieszyli nowymi kartami no i znowu mamy murlocki, face warriory i inne token druidy/szamany ;p

Poczekam sobie jeszcze z dwa tygodnie z craftowaniem legendarek ;p

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Z nudów włączyłem streamka Blacka i co tam się dzieje. Luz różnorodnie.

Wbijam na tempostorm mete obczaić a tam jakiś tier S (GOD) 5x Druid? Meta zajebista xD
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Malygos druid S tier :-O + jade bez tautow ktorego jedzie kazdy pirat warr :-P

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

God TIER GOD :D

Aż sprawdzę co to tam tak gra bo wygląda jakby to 1/2 karty robiły GOD TIER :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

bo wygląda jakby to 1/2 karty robiły GOD TIER :D
A czy trzeba więcej :mrgreen: ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

To, co obecnie zrobili z druidem to już jest masakra. Gdzie bym nie grał, większość stanowi jedna i ta sama talia... Mam w dupie HS-a, wracam do gwinta...

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

To, co obecnie zrobili z druidem to już jest masakra. Gdzie bym nie grał, większość stanowi jedna i ta sama talia...
Jadowity driud jest irytujący, prawda, ale też nie jest aż tak rozpowszechniony jak powiedzmy, pirato woj w czasach Gadżetonu. Blizzard już zresztą zapowiedział, że przyjrzy się niektórym zabawkom druida ( innervate, swipe, wild growth, spreding plague i ultimate infestation są na liście ). I może da dwa-trzy miesiące coś z tego przyglądania się przerodzi się w jakieś nerfy :P . Choć uważam, że pierwszą kartą od której powinni zacząć jest jade idol.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

najbardziej przegiętą kartą druida jest obecnie ultimate infestation.

Dla porównania:
firelands portal : 5 dmg + minion za 5 many (średnio 5/5) = 7 many
sprint: draw 4 cards = 7 many
shield block: gain 5 armor + draw a card = 3 many

daje nam to sumę: 17 many i ten sam efekt

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zdecydowanie, ta karta odwraca czesto sytuacje na stole.

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

To inaczej wycenili -> Firelanceportall często daje ci miniona z gorszymi statami niz 5/5. Ultimate Infestation trzeba liczyć tak: Shieldbearer od warriora za 6 (minion 5/5 i gain 5 armoura), Sprint za 7 (draw 4 cards) i Starfire druida za 6 = 19 many wychodzi. A druid dostał to wszystko w jednej karcie :wink:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

A tak sie smiali z tej karty na poczatku ; )
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Jestem mocno rozczarowany tym dodatkiem, mam wrażenie że jest słaby jak siki węża. Najwięcej nowych kart w decku które do tej pory spotkałem to były 2(słownie: dwie). W Hsa robie już tylko daily quests i nic nie zapowiada żeby to się zmieniło aż do następnego dodatku. Gram do 15 rangi dalej mi się nie chce.
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

-Qc- pisze:A tak sie smiali z tej karty na poczatku ; )
Kto się niby śmiał? Wszyscy od początku mówili, że jest op w uj

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Dziedzic pisze:Jestem mocno rozczarowany tym dodatkiem, mam wrażenie że jest słaby jak siki węża. Najwięcej nowych kart w decku które do tej pory spotkałem to były 2(słownie: dwie). W Hsa robie już tylko daily quests i nic nie zapowiada żeby to się zmieniło aż do następnego dodatku. Gram do 15 rangi dalej mi się nie chce.
szanuje ja tylko do 19 aby dostać tył ;D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

Troszkę źle to liczycie. W 10 turze aż tak masywny Card draw równie dobrze może być obciążeniem. Dalej: na wartość karty mocno wpływa moment, kiedy można jej użyć. każda tura później ogranicza wartość. Dalej: mamy ciągły wzrost power level kart - odnoszenie się do kart podstawowych/ ze strasznie starych dodatków nie jest całkiem miarodajne. Problemem jest to jak to wzmacnia jade druida, ale jest teraz na niego neutralna odpowiedź. A fakt, że mimo wszystko karta trochę za mocna. Ale na pewno nie jest warta 19 mana. Bez przesady.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

emiel_regis pisze:Troszkę źle to liczycie. W 10 turze aż tak masywny Card draw równie dobrze może być obciążeniem. Dalej: na wartość karty mocno wpływa moment, kiedy można jej użyć. każda tura później ogranicza wartość. Dalej: mamy ciągły wzrost power level kart - odnoszenie się do kart podstawowych/ ze strasznie starych dodatków nie jest całkiem miarodajne. Problemem jest to jak to wzmacnia jade druida, ale jest teraz na niego neutralna odpowiedź. A fakt, że mimo wszystko karta trochę za mocna. Ale na pewno nie jest warta 19 mana. Bez przesady.

Jest w uj OP każdy druid nią gra :D sorry balans to Blizzard naprawdę nie wie co to znaczy. Naprawią to może za 2/3 miesiące. Gdzie już nowy dodatek w drodze i wyjdą kolejne potworki....
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Tłumaczyli się kiedyś że zmiany zabierają im tyle czasu, bo patche muszą przechodzić przez weryfikację na androida i ios-ie, co trwa podobno przynajmniej koło miesiąca. Przynajmniej, marne to pocieszenie, ale zawsze, zabierają się do pracy teraz, a nie jak zazwyczaj 2-3 miesiące po premierze.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dla mnie obecnie HS to zwykła klepanina, bez nagłych odmian w grze i w zasadzie bez emocji. O wiele bardziej ciekawy jest jednak Gwint. Tam naprawdę często do końca nie wiadomo, jak dana gra się skończy, można budować talie z dużą możliwością reakcji na to, co zrobi przeciwnik, można odwracać grę poprzez umiejętne pasowanie, itp., itd. Gwint dla mnie rządzi, chociaż to tylko beta dopiero i choć kart nieporównanie mniej... HS póki co daily quests robię, a i to rozważam zarzucić...

ODPOWIEDZ