FTL - Faster Than Light/Darkest Dungeon/Roguelike

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

FTL - Faster Than Light/Darkest Dungeon/Roguelike

Post autor: Afro »

Gram od wczoraj, niesamowita gierka. Ilość możliwych scenariuszy zdarzeń jakie mogą się wydarzyć podczas podróży w kosmosie jest ogromna :D

Może ktoś grał i chce się podzielić jakimiś fajnymi przygodami?

Przykład z wczoraj:
Chcialem okrasc sklad amunicji piratom, nakryli mnie, ale ich rozpizdzilem. Strasznie mi statek pokiereszowali i pogaslo wszedzie swiatlo (padl monitoring), no to wysylam zaloge do naprawy shieldow i silnika, a tu nagle wszedzie zaczyna brakowac tlenu. Okazało się, że w jednej z sekcji, której nie widziałem wybuchł pożar i rozprzestrzenił się do generatora tlenu. Wysłałem mechaników do naprawy, ale niestety nie zdążyli i się podusili w trakcie :)
Ostatnio zmieniony 22 sty 2016, o 14:19 przez Afro, łącznie zmieniany 1 raz.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Słowian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184

Post autor: Słowian »

Świetna gierka. Dużo możliwości i z każdym nowym statkiem jest ona bardziej wymagająca. Polecam bo każda gra jest inna i strasznie wciągająca! :badgrin: Jedna z tych od których nie można się oderwać. :badgrin:
"When you're a goblin, you don't have to step forward to be a hero-everyone else just has to step back!" - Biggum Flodrot, goblin veteran

Awatar użytkownika
Misiek_LF
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Post autor: Misiek_LF »

Starzy wyjadacze mogą nie wiedzieć, ale ostatnio wyszedł spory darmowy DLC - nowa rasa, nowy statek, nowe układy wnętrz do starych statków, broń itd.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

jaram się jak blondynka w solarium :wink:

dzięki za info :D

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Jako, że właśnie zabiłem Nekromantę w Darkest Dungeon postanowiłem wskrzesić ten temat (i przy okazji zmienić nazwę na bardziej ogólną).
Kilka dni temu wspomniane Darkest Dungeon wyszło z early accessu steamowego i jest już pełnoprawną grą. Cisnę od wyjścia i nie mogę przestać, wsysa człowieka jak macki Cthulhu w otchłań szaleństwa. Świetna gra, trudna, masa skilli, perków i lokacji do zwiedzania. Polecam wszystkim fanom roguelike'ów :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Darkest Dungeon to kozacki tytuł, jak najbardziej warto zagrać. Zdrowie psychiczne bohaterów to świetne posunięcie. :>
I jeszcze te wypowiedzi narratora... Coś pięknego.

Przerwałem granie gdy pod koniec wyprawy (wszyscy zdrowi i żyją) w ostatnim pokoju jedną postać zarżnięto a dwie oszalały, tylko ostatni jako tako wyszedł nieruszony.

<3 OST
Obrazek

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Potwierdzam wyrażone wyżej zachwyty - Darkest Dungeon jest świetne. Kapitalny klimat, świetna mechanika i wysoki poziom trudności, dlatego nie warto się przywiązywać do postaci :wink:
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Również gram, świetna sprawa. Ciekawe, że jak nie gram, to jakoś mega mnie do tej gry nie ciągnie, zawsze jest na zasadzie "aaa, odpalę sobie". I potem nie da się przestać, nieudane misje chce się wynagrodzić udanymi, a jak się uda to się chce kolejną, kuć żelazo póki gorące :D.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Mozecie opisac o co w tym biega?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Włości narratora zostały opanowane przez bestie, nieumarłych i demony. Kierujesz grupą najemników która ma wyplenić wszelkie zło z tych ziem.

Mroczny i klimatyczny RPG, cechuje się wysokim poziomem trudności oraz tym, że jeśli "heros" umrze, pozostaje martwy. Ponadto takie mechaniki jak poziom światła, zdrowie psychiczne drużyny oraz sama walka (turowa) na pewno są atutem tego tytułu. Nie wspominając o nietuzinkowej szacie graficznej, sposobie narracji oraz genialnej muzyce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

j.w. - to taki Dark Souls na PC :mrgreen:
rozumiem zamysł twórców ale kaskada załamań psychicznych bywa okrutna :) świetny klimat i muza ale chłostanie się po jajkach przestało mnie bawić - choć te 15 h grania zeszło :P - obejrzałem wszystkie zaległe filmiki i jestem wolnym człowiekiem :)
IMHO curio są nieco spaprane, sarkofag polewamy wodą święconą czy też może traktujemy łopatą #-o - no i oczywiście sprzęt nie wykorzystany na jednej wyprawie nie może być użyty w następnej :O
ale absolutnie warto pograć.
teraz czekam na Banner the saga 2 :D 1 była rewelacyjna.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Ten niewykorzystany sprzęt później zwraca sie w złocie na koniec misji. Mnie najbardziej boli to, że jak mi postać awansuje to może dostać jakieś negatywne perki :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

ODPOWIEDZ