Psy Wojny - ogólnie.

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Psy Wojny - ogólnie.

Post autor: Husiat »

To jest temat, w którym będzie można umieszczać swoje przemyślenia, lub spostrzeżenia na temat armii jaką są DoW. Pytania o zasady, czy taktyki, lub może nawet opisy bitew - zamieszczajcie tutaj!
To może zacznę:

Ostatnio przyszedł mi do głowy śmieszny pomysł skompletowania armii Halfingów (Hobbitów) na podstawie armii DoW. Można naprawdę fajne rzeczy składać z tego, a jaki klimat. Na razie mam tylko Hot Pota oraz 8 halfingów z 5 Edycjii imperium, ale już niedługo będę posiadaczem Walczących Ciasteczek Lupina :D
A oto przykładowa rozpiska tej śmiesznej armii przy wsparciu w postaci Ogrów:

Master Chief (Paymaster) 61p
Heavy armour, Shield.

Great Chief (Wizard) 145p
Power Stone
Dispel Scroll

10 Halfing Best Bowmens (Crossbowmen) 90p
Musician

8 Halfings Scouts (Deulists) 45p
Two Hand Weapon

Maneater 97p
Heavy armour, Great Weapon

Hot Pot 50p

Wychodzi coś około 500p
Rozpiska jak dla mnie bardzo klimatyczna, a i da się coś pograć.
Co o tym myślicie? :wink:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Z tym klimatem to bym uważał - ogr powinien zjeść halflingi jeszcze w trakcie rozstawiania ;)
Ale rozpa wygląda sympatycznie, nie da się ukryć.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Nie... Halfingi mu płacą jedzeniem za to że dla nich walczy. :wink:
Można dostawić jeszcze 2-giego Maneatera, oddział Irongutów, Walczące ciasteczka Lupina, Złodzieja (captain) i 10 kuszników kolejnych - od razu wychodzi rozpa na 1000p
W każdym razie mam zamiar skompletować taką armię. Tylko muszę znaleźć się w posiadaniu Lupina i jego kolegów :wink:
A tak pozatym fajnie by wyglądała scenka zatytułowana: Ogr - dziecko karmione z Hot Pota :lol:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Każdy half to dla Ogra Skarb. Najlepsi kucharze w warhammerze i wszystko jasne. Niemniej jednak na 500 pkt jakos tak dziwnie mi oceniac cokolwiek. A moze tych duelistow 2x5?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

ja bym zamiast ogrów wrzucił więcej halflingów...no i gdzie są ciasteczka Lumpina :?: :wink: Jeszcze możnaby wrzuci lekką kawalerie na kucykach :)

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Ale skąd wytrzasnąć figurki? Ja póki co mówię o realnej rozpisce którą będę mógł grać po otrzymaniu Lupinów. A rozpiska wymarzona... To co innego... :o :wink:
Bum...!

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

jest taki system figurkowy - zwie się Revenge. Tak się sklada, ze złapałem jedną figurke konnego. Rozmiarami i wyglądem idealnie pasuje na halflinga...tylko skąd wziąźc ich wystarczającą ilośc :?

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Wejdźcie na gildie najemników. Z Black Tree Design jest całkiem sporo ładnych figurek, a gildia to może sprowadzić. Polecam ;)


www.gildianajemnikow.pl

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

mam kilka halflingów z BTD. Są fajnie wykonane ale niestety mniejsze od tych z GW. A napewno słabiej zbudowane...IMHO niezbyt pasują

Awatar użytkownika
Drunken_Dwarf
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Drunken_Dwarf »

witam
Bardzo fajna i klimatyczna rozpiska.
Co do Psów Wojny to uważam że jest to jedna z najklimatyczniejszych armi jakie są w battlu. Szkoda że jednostki RoR są tak trudne do zdobycia.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 10 gru 2006, o 22:56 przez Drunken_Dwarf, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto pije ten łebski,
kto pości ten kiepski.

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

Drunken_Dwarf pisze:
Do do Psów Wojny to uważam że jest to jedna z najklimatyczniejszych armi jakie są w battlu. Szkoda że jednostki RoR są tak trudne do zdobycia.
pozdrawiam
Ale IMHO to właśnie robi z nich armie jeszcze bardziej klimatyczną, żeby nie powiedziec "elytarną" :wink:

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Wręcz przeciwnie. RoR-y są łatwiejsze do zdobycia w przeciwieństwie do DoW, który zupłnie nie ma w sprzedażdy :wink: 8)
A to daje duże pole do manewru, nikt ci nie powie że nie masz WYSiWIG-u na turnieju chociażby, jak wstawisz krasnoludzkiego kusznika do oddziału zwykłych kuszników :)
A co do RoR zaciekawiła mnie jedna jednostka - Long Drong Slayer Pirates.
Co prawda już nie strzelają do walki, ale najpierw:
1) Ostrzał
2) Walka, w której większość Drongów odda.
Nawet taka 10-12 tych panów może wytrzymać szarżę dziewięcioosobowej lancy bretońskiej, a w najstępnej turze poważnie ją osłabić, gdy jeźdzcy będą mieli siłę 3 8)
Bum...!

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

nie chce zaśmieca forum nowymi tematami, wi ec zarzuce swoje wątpliwości tutaj :)

Jakie Lor byłby najlepszy na małe punkty iprzy jednym magu :?: no niby shadow się wydaje odpowiedni, ale czar nr jest IMO beznadziejny kiedy mag siedzi w klocku, a drygi heros jest na koniu...Właście to jest piersza armia, w której chce zastosowac magie i nie mam zbytiego rozeznania :? dlatego prosze wzystkiech bardziej doświadczonych o radę :wink:

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Na poprzedniej edycji to jeszcze Heaven bym proponował, a teraz....? Shadow pewnie. A na jednym magu, to chyba z conajmniej 1 PS i na mniej niż 1200p :roll:
Bum...!

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

Ale przy shadow jedynka jest do kitu :? co robi ten lore strasznie losowy i do tego wyższe czary są drogie i co za tym idzie ciężko je rzucic...Po przejrzeniu lorów skłaniam się do Beasta chyba najbardziej - pierwszy czar IMO wymiata :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jesli mali magowie to raczej tylko fire i beast (ewentualnie death jak sie wierzy w 4 lub duzo zalezy od ld ale szanse na wylosowanie sa za male;]) lub light na 3 armie;]

duzy zalezy od tego na co trrafi... shadow fire albo beast

choc tez niestety w shadole zalezy od wylosowanych czarow

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Hm... Zacznijmy od tego że a jednym magu dużo nie rzucisz więc mu nie dawaj 2lv - to aż 35 które można sporzytkować w lepszy sposób (np. 4-5 kuszoli :wink: )
A magii na nim... Oprócz Shadowa może i Fire, wtedy byś chociaż pocisk mały puszczał :roll:
Bum...!

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Wydaje mi sie, ze to bedzie odpowiednie pytanie w tym temacie. Skad mozna wziac te magiczne przedmioty, ktore funkcjonuja jako trial rules w ab?

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Wrzuciłem to też na NG, ale jak na razie nikt nie odpowiedział, więc może tutaj ktoś będzie wiedział.

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie rozpoczęcie zbierania armii najemników i tak sobie przeglądając army list zacząłem się zastanawiać nad zasadami bandy Long Dronga w świetle obecnej edycji. Otóż mają oni zasadę "Festooned with Pistols", która mówi że każdy ich atak jest z siłą 4 i -2 do save'a. Tyle że w tej edycji nie ma już atakowania pistoletami w walce wręcz (chyba że czegoś nie doczytałem, albo źle zrozumiałem), a zasady "Slayers" to krasnoludzcy piraci nie mają, więc mogą mieć problemy ze zranieniem czegoś twardszego od elfa. Myślę że GW mogło by wydać jakieś uściślenie, albo wydać poprawiony army list. A co na to nasi sędziowie?

Chociaż najemnicy są chyba tak sporadycznie używani że mało kto pewnie zauważył małe osłabienie tego oddziału. :)

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Sedziowie skłaniają się ku zasadom, czyli w walce wręcz HW mają.
A mi się wydaję że skoro mają swoją własną zasadę, to powinni działać według niej, bo przecież zasada jednostki jest nadrzędna w stosunku do tej w rulebooku.
Zapytaj w kwestii zasad bo pewności nie mam :wink:
Bum...!

ODPOWIEDZ