Rozważania o przedmiotach DOW i ich zastosowaniu. BP!

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Rozważania o przedmiotach DOW i ich zastosowaniu. BP!

Post autor: Murmandamus »

Podyskutujmy jak najlepiej uzbroić naszego bohatera w dowolny przedmiot w ramach spoils of war wg balancing patch.

Jak sądzę najpopularniejsze to

Book of Hoeth na arcymagu. dla naszego potencjału magicznego

Ring of hotek dla obrony

Hail of doom arrow. wiadomo zazdroscimy haila elfom.


A co powiecie na Laurels of Victory na Generale. Gorsza wersja Grand Mastera z lancą ale cóż potrafi też chyba coś zlamac w regimecie takich volandów.


No i zastanawiam się czy horned one z lizaków sprawia że faktycznie jeździmy na coldzie sobie.

I czy Chariot of fire z TK ze faktycznie jeździmy na rydwanie tomb kingowym.

I czy tten mechadzik sprawi ze faktycznie na dziku orkowym pojedziemy?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Chariot of fire z TK IMO odpada, bo tam chyba jest wymógł posadzenia herosa na zwykłym rydwanie.

LoV jest ciekawym rozwiązaniem. Z Helm of Myrmidia nasz lord jest nawet porównywalny z Masterem, tylko nie ma ItP.

Przedmiotów jest dużo i na pewno ciekawych kombinacji jest multum. Runiczny miecz z WoC jest fajny, Khorn Axe nawet Deamonsword (choć niebezpieczny). DE mają ciekawe przedmioty i to nie tylko hotek i pedant. Ich magiczna kusza jest fajna, ten talizman z wardem dla całego oddziału w połączeniu z lordem magiem i krasnalami bądź Ricco i spółką to IMO ciekawa opcja.
Wszelkie bronie z no ASave też są warte rozważenia. Z taką bronią może nasz heros/lord nie jest mordercą bohaterów, ale już może z łatwością nabić kilka ran na ciężkiej piechocie i kawie.

Jest wiele, wiele możliwości.
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kokesz pisze:talizman z wardem dla całego oddziału
Z wardem? DE takiego nie posiadają. Coś takiego (ward 5+ dla oddziału) posiadają natomiast WE. Rozumiem, że w przypadku DE masz na myśli talizman, dzięki któremu BS przeciwnika strzelającego w oddział jest dzielony przez 2?
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Faktycznie, coś mi się musiało pomieszać. Tak czy inaczej istnieje taki przedmiot i myślę, że jest godny uwagi. Tak samo jak wspomniany przez Ciebie talizman zmniejszający BS w połączeniu z pikinierami jest staje się ciekawa opcją.
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kokesz pisze:Faktycznie, coś mi się musiało pomieszać. Tak czy inaczej istnieje taki przedmiot i myślę, że jest godny uwagi. Tak samo jak wspomniany przez Ciebie talizman zmniejszający BS w połączeniu z pikinierami jest staje się ciekawa opcją.
W ogóle wardy i regeneracje to bardzo porządana rzecz w armii DoW, strasznie tego brakuje. Ten przedmiot WE (Rhymer's Harp - Harfa Barda)jest faktycznie fajny, bo daje warda 5+ na wszystko zarówno posiadaczowi, jak i oddziałowi, co jest unikatowe w całym WFB (drugiego takiego przedmiotu, oczywiście pomijając sztandary, chyba nie ma). Oprócz tego daje, o ile się nie mylę, brak kar do ruchu. Wadą jest koszt - 75 punktów.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Dlatego proponowałbym dać go magowi. Starczyłoby jeszcze na jeden DS. Jakikolwiek oddział piechoty staje się razem z takim lordem mocna jednostką. Oczywiście z racji niskiej liderki lorda najodpowiedniejszy byłby oddział RoR lub krasie.

Nie szukając daleko, to taki Elynett`s Brooch dający przerzuty LD za 20 pkt, też jest interesujący. Gwytherc`s Horn, Amber pedant z WE, Loremaster`s Cloak, Gem of Courage z HE i inne przedmioty, które coś dają nie tylko herosowi, ale także całej jednostce są warte przetestowania.

Ja zawsze widziałem tą armię jako armię oddziałów nie bohaterów. Wiadomo, że czasu są jakie są, ale naszych herosów na rzeźników nie przerobimy.

Góra bound spelli, które mogą zastąpić tą naszą nieciekawą Staff of Lightnings. Arcane items, nie tylko książka, ale i choćby Seerstaff, Wand of Wych Elm (przerzut dispela). Wybierać jest z czego. Można tylko żałować, że nie możemy korzystać ze sztandarów. Wzmacnianie oddziałów a nie herosów, byłoby IMO ciekawsze. W końcu drakenhof w wydaniu DoW nie myłby taki przegięty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kokesz pisze:przedmioty, które coś dają nie tylko herosowi, ale także całej jednostce są warte przetestowania.

Wybierać jest z czego. Można tylko żałować, że nie możemy korzystać ze sztandarów. Wzmacnianie oddziałów a nie herosów, byłoby IMO ciekawsze. W końcu drakenhof w wydaniu DoW nie myłby taki przegięty.
Zgadzam się w 100%. Można mieć tylko 1 "zdobyczny" przedmiot w armii i trzeba go mądrze wybrać. Oddziały DoW potrzebuja "kopa", niestety sztandarów brać nie można, więc najlepsze przedmioty to takie, które wpływają także na regimenty, a nie tylko na herosa. Jak mi się będzie nudzić to stworzę listę takich przedmiotów ze wszystkich armybooków i opublikuję w tym temacie ;)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Mnie interesuje co wystawia Fish i Furion.
Jeśli macie chwile to podzielcie się z nami jakie kombinacje wystawiacie.

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Herdstone;]
Obrazek

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Mi ostatnio przyszlo do glowy dawac magowi sacrificial daggera, zabijamy model po czym go Truthsayerem wskrzeszamy ;)

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Bez sensu. Po co tracić modele i uzyskiwać max 3 PD jak można mieć obelisk i darmową kostkę za każdego maga w 6 calach :?:

Jeśli uściślą Hunting Spear z bestii jako throwing weapon to będzie można grać na dwóch pegazistach:
- jeden z hunting spearem
- drugi z pike of remas i helmem of myrmidia
Naprawdę fajnie się gra takimi herosami.

Do tego smok, lord mag caddy z 4 scrollami na pegazie koniecznie!, 3 x pojedyńczy maneaterzy, mengile, cannon i cory do uznania i mamy sympatyczny szybki ofens ze wsparciem ogniowym. Całkiem nawet mocny jak komuś znudziła się magia.
Ten koleś na pegazie jest naprawdę wrzodem na dupie smoków i innych LT.

Niestety tych corów się niewiele mieści:
ja mam:
5 Kawa ciężka
5 Lekka kawa
9 duelistów z pistoletami
2 x 10 kusz (to eksperyment. Nigdy wcześnie mi się nie sprawdzały bo powodowały panikę. Zobaczę jak w takiej rozpie gdzie nie mam paniki bo jedyny mag lata na pegazie...)
Obrazek

ODPOWIEDZ