Pomarzyć każdy może...

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Pomarzyć każdy może...

Post autor: Kokesz »

Jak pewnie każdy przywódca najemników na tym forum zdążył zauważyć, że dział DoW od dawna jest jakiś senny. Pomyślałem, że można by ten dział nieco rozruszać.

Jak wiadomo pojawiają się kolejne AB 7ed i oczywiście pojawienie się AB do DoW jest raczej kwestią naszych najskrytszych marzeń :( Jednak w tym temacie chciałbym poczytać o tym co by było gdyby jednak jakiś narwaniec z GW przypomniał sobie o najemnikach :wink:

Wychodzę z założenia, że DoW powinna być zbieraniną wojów z najróżniejszych ras. Oczywiście na poziomie regimentów można powiedzieć, że tak jest, ale jeśli chodzi o bohaterów to mamy ograniczenie jedynie do ludzi. Dlatego fajnie by było gdyby w DoW herosami mogliby być przedstawiciele różnych ras (tych bardziej inteligentnych).

Np.:
Halfling kapitan 30 pkt per model

M WS BS S T W I A Ld
4 4 6 3 3 2 6 3 9

Ekwipunek: Broń 1-ręczna i łuk; może mieć dodatkową broń 1-ręczną (+4 pkt), great weapon (+4 pkt), spear (+1 pkt), kuszę (+10 pkt), pistolet (+7 pkt). Może nosić lekką zbroję (+2 pkt), ciężką zbroję (+4 pkt), tarczę (+2 pkt).
Oczywiście porusza się na własnych owłosionych nogach. Może jednak za 20 pkt dokupić psa bojowego (taki bajer :D ), którym może poszczuć jakąś jednostkę w zasięgu 8''. Jednostka zaatakowana przez psa może mu oddać jedynie jeden atak (pies szybko wraca do pana :) ).
Pies bojowy
M WS BS S T W I A Ld
8 3 0 4 3 1 5 2 5

Zasady specjalne:
  • Halfling kapitan nie może być generałem (kto by sie go słuchał)
  • jeżeli w armii jest Halfling kapitan, to jednostka halflingów zajmuje slot core i nie jest już 0-1; Halfling Hot Pot zajmuje slot specjal (tu chyba przesadziłem). Lumpin i spółka z RoR pozostają nadal specjalami.
Ostatnio zmieniony 29 lut 2008, o 20:20 przez Kokesz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kokesz pisze:Jak wiadomo pojawiają się kolejne AB 7ed i oczywiście pojawienie się AB do DoW jest raczej kwestią naszych najskrytszych marzeń :( Jednak w tym temacie chciałbym poczytać o tym co by było gdyby jednak jakiś narwaniec z GW przypomniał sobie o najemnikach :wink:
Według mnie ukazanie się podręcznika do DoW jest wysoce prawdopodobne, ale stanie się to za kilka lat, jak wyjdą wszystkie lub prawie wszystkie pozostałe armie.
Mnie za to martwi fakt, że GW wycofało ze sklepu internetowego niektóre figurki DoW/RoR, np. nie ma już Bearmenów. Ciekawe, czy ich przywrócą. Tak sobie myślę, że może te zmiany w sklepie GW mogą się wiązać z przemeblowaniami przed Army Bookiem, czy przypadkiem obecny brak Bearmenów nie oznacza, że nie będzie ich w nowym AB. Ale niestety czeka nas kilka lat czekania na nowe DoW.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

prędzej GW w ogóle zlikwiduje DoW niż wyda do nich nowy AB. no ale skoro już wypisujemy swoje marzenia o nowym AB, to ja mam swoją listę życzeń:
- zmniejszyć koszt czempionów w odziałach DoW bo w chwili obecnej nie opłaca się ich po prostu wstawiać do oddziału,
- skoro zabicie paymastera (któreggo trzeba mieć) jest dla armii DoW zabójcze w skutkach, to należy dać tej armii jakieś bonifikaty, np. ustalić min. LD na poziomie 8 - w końcu to zaprawione w bojach odziały, albo dać im coś na wzór lizackiej cold blooded,
- pozmieniać jednostki w specialach i rare'ach,np. działa przenieść do speciali
- zmniejszyć koszt pikinierów o 2 pkt- ewentualnie dać im 4 WS i zachowac dotychczasową cenę, zmniejszyć koszt RoR tylko dla armii DoW
- zebrać i zalegalizować wszystkie dotychczasowe magic itemki, ewentualnie dać nowe własne,
-tak jak słusznie zauważył przedmówca, zwiększyć drzewko herosów o pare innych ras.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

nie haRfling tylko haLfling, jak można zrobić tutaj błąd? :roll:
same zasady tego kapitana są ok, ale statystyki i koszt punktowy już nie. pies jest za mocny, sam nizioł też odrobinę zbyt dobry za ten koszt

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

@Hurtmaker

Jeśli chodzi o czempionów to zgadzam się, że powinni być tańsi. Myślę, że dla cena powinna być zróżnicowana zależnie od oddziału bo 15 pkt za czempiona lekkiej kawy to dużo, choć i tak w fastach chyba nikt ich nie wystawia, to w przypadku ciężkiej kawy można jeszcze to przeżyć.

Z większą liderką się zgadzam, bo dziś wychodzi na to, że pikinierzy mają niższą liderkę niż halflingi :)

Co do zmian specjali i rarów to chyba na razie nie ma tego wiele. na pewno Birdmeni w rarach to totalna porażka.

Myślałem nad zmniejszeniem ceny pikemenów i 1 pkt, ale 2 pkt mniej to lepsza opcja :)

Wolałbym by magicznych przedmiotów było więcej, bo wydaje mi się, że wielkiego wyboru nie mamy i pokombinować za bardzo nie można :wink:

@Lunn

Bardzo przepraszam za litrówkę, nie zauważyłem :(

A jeśli chodzi o statystyki to tak myślałem, że nieco za mało pkt za niego bym chciał. Jednak Uważam, że powinien być tańszy od zwykłego kapitana. Co do psa to można by mu dać 2T - tak by był na jeden strzał :) albo oczywiście zwiększyć koszt.

Aczkolwiek była to taka luźna koncepcja.

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Halfling super ale zdecydowanie za mocny, już samo to że halflingi przechodza do core to super plus. Jak by tak bylo to ja bym wystawiał 6 klocków po 10 , to tylko 360 pkt a 60 strzałów na turę z bs 4 i sila 3(tylko longbow do szczęścia :D )

O i niemożna by było go wystawiać na mniej niż 2k , przez liderke (9) inni hero mają 8 , a ten nie może być generałem.

A ja chciałbym piechoty jak z imperium (albo taki bajer że w jednym regimencie masz tą sama jednostke ale z np.2 rodzajami broni,z przodu tarcza broń ręczna a np w 2 szeregu już piki czy dzidy )

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

bylem an prezentacji GW na Polconie i ten jak mu tam...zły człowiek co wydał booka do Ogrów (zapomnialem nazwisko...) obiecywal ze w 7ed wyjdzie nowy book do DoW, ChD i nowa armia ;)

wiec nie ma co sie spinac...book raczej bedzie... ;D

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Znając życie najpierw zabiorą się za nową armię, potem pewnie za ChD a na końcu za DoW. Nie licząc tych armii które teraz będą robić (wydanie HE i VC zajęło im chyba 1,5 roku nawet)
Będzie, ale jeszcze dużo minie... :wink:
Bum...!

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

To bardzo fajna wiadomość. Za pewne najpierw wyjdzie ta nowa armia, ale może jednak DoW wyjdzie przed ChD.

@Wiewiór:
Pizarro LL może mieć kuszników i pikinierów, ale to tylko jeden regiment. Lepsze to niż piechota z Imperium, bo nasza armia musi być niepowtarzalna :)

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

mysle ze nowa armia bedzie tak jak ogry pod koniec edycji ;) ChD bedize za ajkeis 2 lata...dow pewnie za 3-4...dluga droga przed nami...

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

oj nie wiem nie wiem czy nasza piechota jest lepsza niż w imperium (mam na myśli jednostki w core). Fakt że mamy dobry skirmish (tani), kusznicy tacy sami jak w imperiium no i pikinierzy (troszkę za drodzy, tak ten jeden ws wiecej albo o jakieś 1może2 punkty mniej i byli by bardzo spoko), jak już kiedyś pisałem brakuje piechoty z As na 3+ (w walce wręcz), no ale tą mamy całkiem dobra w specialach (krasnale).

Właściwie to sam nie wiem czego chce, chyba tylko sensowniejszego raru no i jakoś więcej maszyn, bo te co mamy to takie sobie. A co do raru to Dark emissary jest postacią specialną czy normalny hero (nie wiem czy dopuszczą go w turniejach na których nie można używać sepial character)

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

jak grasz Dow to imo możesz urzywac DE i trusayera.... z reguły DoW nie jest ograniczane...tylko reszta armi z nich kozystajace ;)

co do piechoty to nasza jest dobra... mamy maruderow ;) dwarfy...piki z 4 rzedow asf... wiec nie jest zle...

co do maszyn... sa 2 armaty...powinno Ci styknac...DoW nie jest armia defensywna...

ja chcialbym jakeis sensowne itemy... i FPA na bodyguardow paymastera ;)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Tak, itemy by się przydały. Z tym co mamy to takiej mega ofensywnej rozpiski na samych kapitanach nie zrobisz, bo magicznych przedmiotów nie starczy.

FPA - cóż to jest? Bo nie kojarzę.

A jeśli chodzi o ta piechotę z Imperium to chodziło i o to, że twój pomysł Wewiór z tym zróżnicowaniem ekwipunku w regimencie jest lepszy niż dawanie piechoty podobnej do imperialnej.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kokesz pisze:FPA - cóż to jest? Bo nie kojarzę.
Full Plate Armour (save 4+)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

no mixy bylyby fajne ;) ale nie w kazdej jednostce... albo przynajmnije iny ekwipunek dla cxzepiona...mozliwosc dnia dwu-raka/kuszy itp ;)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Ja bym jeszcze duellistom dał great weapon (oczywiście jako opcja dodatkowa) albo halabardy. Za takie punkty jakie są mielibyśmy naprawdę ciekawy skirmish. Teraz też jest ok, ale z S3 nie powala na kolana.

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

po co? mają przecież na składzie pistolety... :)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Pistolety są za 4 punkty i to nie tak mało biorąc pod uwagę, że ich żywot nie jest długi. A tak z dwurakami, halabardali albo chociaż korbaczami byliby jeszcze bardziej tańsi i też mogliby ugryźć. :) Poza tym dodatkowy ekwipunek to dodatkowe możliwości taktyczne.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

kokesz! to sa zabujcy walczacy w zakamarkach miasta...nie moga biegac z halabarda czy dwu-rakiem... pistolety to dobry S&S a także dodatkowa bron reczna (ktora sama koszuje 2pts...)

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Pistolety nie liczą się jako dodatkowa broń ręczna, żeby mieć dwa ataki trzeba mieć brace of pistols.
No dla mnie też duelliści nie powinni biegać z halabardami czy dwurakami. Fluffowo najbardziej pasują do nich pistolety, dwie bronie, albo noże do rzucania. W związku z niewątpliwym osłabieniem pistoletów w tej edycji, liczę że w ewentualnym nowym booku giwery będą tańsze, albo armia będzie miała zasadę że będzie z nich walić w walce tak jak robią to chłopaki Long Dronga . :twisted:

ODPOWIEDZ