Co daje radę a co nie?

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Co daje radę a co nie?

Post autor: Gobo »

Trochę się zapomniałem, ale już poprawiam. Nowy wątek = nowy temat. I proszę, następnym razem jak zmieniacie temat dyskusji, to nowy topic. :wink:
Pozdrawiam
Husiat


popieram...a i tak niby nie ma itemow...a armia da sie pograc ;] ja sobie cenie doW-y ;] radosni sa...a jak sie wystawi duzo kusznikow to maja kopa... szczegolnei ajk sie wstawi 16-20 marksmenow z miraglino...

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Gobo pisze:16-20 marksmenow z miraglino...
Za tę cenę masz ponad 2 razy więcej zwykłych kuszników DoW. Zgadnij, co się bardziej opłaca ;)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Akurat tutaj się nie zgodzę.
Po co mi dwa razy więcej kusz jak nie będę miał gdzie je ustawić żeby mogły strzelać? Pozatym od, od marksmenów może się odbić nawet średnio-ciężka kawaleria (z savem na 3+ i S3 załóżmy) a to już jest coś.
Przydają się napewno choć przyznaję że ich nigdy nie wystawiałem. :wink:
Bum...!

Awatar użytkownika
Cresus
Mudżahedin
Posty: 304

Post autor: Cresus »

3+ to oni mają, ale tylko pod ostrzałem, w walce wręcz zwykły 5+
Obrazek
SZARŻAAA!!!
new steggie has super huge multi fire high strength big blowguns

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Zaraz zaraz, to mowa o Braganza's Besiegers czy Marksmen of Miragliano? Ci pierwsi mają save'a na 3+ od ostrzału i 5+ w walce, ale nie mają BS4.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

ja mowilem o makrsmenach ;D oni o BB... jak dla mnie BB to strata ptk...a jak wystawie Marksmanow 0 i 10 kusznikow to lpeiej niz nawet 4x10 kusznikow...nie ma problemow z wystawieniem przynajmniej ;D

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Fakt, że niekiedy lepiej mieć kilku "snajperów" w lekkiej zbroi, którzy nie dość, że lepiej strzelają od innych to jeszcze dłużej pożyją. Jednak 16-20, czy to się opłaca? Jeśli nie będzie górki, to co? Ustawisz ich w szeregu?

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

jak nie bedzie gorki to jestem w pupie...ale jak jest ... mi sie oni zwykle splacaja... gorzehj ajkby bylo na planszy 2 duze lasy lub 3 srednie... i WE jak przeciwnik ;D

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Cresus pisze:3+ to oni mają, ale tylko pod ostrzałem, w walce wręcz zwykły 5+
Chodziło mi o kawalerię z savem na 3+ i S3. Wtedy dostaje ostrzał, jeden lub dwóch powininno spaść, i powinni się odbić.
Marksemi w liczbie 14 są dla mnie jak najbardziej. Ale tylko wtedy gdy wstawiamy duzy ostrzał. Bo wtedy to oddział który idzie na górke i ładnie się broni. :wink:
Bum...!

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

o tym tez pisalem Husacie w ich wystawieniu ;] na gorce oni + armata ;] przed gorka jak sie da 10 zwyklasków..dookola gorki kawa+piechota (marudy z 2-rakami, pikimeni...mozna wystawic bodyguardow..)

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kokesz pisze:Fakt, że niekiedy lepiej mieć kilku "snajperów" w lekkiej zbroi, którzy nie dość, że lepiej strzelają od innych to jeszcze dłużej pożyją.
Z tym dłuższym życiem to mnie nie rozśmieszaj :) Save 6+ to żenada, mają 16.66%, że przeżyją atak z S3, a w wypadku ataków z S4 i większą umierają identycznie jak zwykli kusznicy bez zbroi.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

ale wiesz...przeciwnik ma tez inne cele do ataku ;D ...ale nie ma co save 6+ to żenada... ale jednostka jak dla mnie najbardziej do wystawiania...moi zwykli kusznicy nie maja save wogle... ;d

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

No z tymi celami to nie wiem. Ciężko znaleźć równie łatwe do zdobycia ~250/300 punktów. :wink:

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

wiesz tu zdobedziesz 250ptk...a inne 200 Cie dojerzdza... cos za cos ;)

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Co daje rade;
VOLAND’S VENATORS - zawsze i wszędzie na każde pkt.

DWARFS- w liczbie 20 z tarczami i ciężkimi zbrojami , czasem kusze (ale koszt wzrasta okrutnie)no i muzyk

CROSSBOWMEN- 2X10 zawsze warto

paymaster-super siepacz(to żart)

CANNON- lepiej mieć i żałować niż żałować że nie mieć(naprawdę warto)

Co nie daje rady;
HALFLING HOT POT -szkoda raru

Coś czego nie jestem pewien
PIKEMEN- spoko w walce wręcz ale uczulenie na ostrzał i właściwie przeciwnik ich zawsze unika (szkoda punktów ,co najmniej 220)

na razie tyle

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

ja tam preferuje dwarfy z dwurakami ;] ...nawet bez tarcz...z reguly stawiam na silne uderzenie... maruderzy, dwarfy z dwurakami, pikimeni do rpzyjmowania szarz..do tego troche kuszniow ;) no i volandzi tez ;] cannony obowiazek...a hot-pot...zawsze no-save...mozna sie pobawic ;]

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

a co sądzicie o rhinox ridersach na bull rhinoksach? ja ostatnio brałem ich w parze i co mieli zrobić to zrobili, oczywiście w konfrontacji z dwoma great canonami i swołoczą przestraszonych imperialnych żołnierzyków trochę zmiękli ale i tak spisali się znakomicie... 8)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Oni nie zajmują przypadkiem 2 slotów rare? Jeśli tak, to wolę już wystawić Truthsayera i Fenbeasty. Może wolniejsze ale statsy mają podobne, mają większą liderkę i nie są dużym celem.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

dark emisary i 3 beasty ;] zawsze 1 kostka wiecej do czarowania...i ten czar zadajacy hity na calym polu..mmmm ;D

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

THE CURSED COMPANY - Jest to warte wystawiania?? za 10 panów 305pkt a 15 to minimum i już mamy 355pkt.
gra ktoś tym??

ODPOWIEDZ