Co daje radę a co nie?

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Jak nie możesz znaleźć zasad pik? Są przecież w AL.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

BOGINS pisze:No jak dla mnie wyglądaja uderzajaco podobnie, ale myślałem tak sobie by kupić pudełeczko rycerzy imperialnych i mieć w ten sposób właśnie volandów, do tego freecompanies/swordsmen na duelistów(wiadomo od wyposażenia) do tego maneaterków i armatki, tudzież jakoś szukać na necie na truesayera, a wypożyczyć 3 spawny qmpla na żyjątka z rare.
Tak ogólnie, to jak u was w mieście gra się na te dodatkowe przedmioty z włoskiej kampani? No prócz może piki która jest mocno wygięta (teoretycznie może ją konny kolo brać?zasad pik nie mogę znaleźć...)
zasada piki byla w starym AL ;/ co do itemow to w calej polsce juz sie na standardzie limited na nich gra ;) z pika wlacznie ;]

co do volandow...jak nei stac Cie na orgianly to konvertuj z empire...ale niech to jakso wyglad :P

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

albo gamezone! :P drogie typki hehe
myślę nad tym by w ramach slotu special wystawiać krasnoludki - tak dwa regony po 15 typa z kuszami i tarczami (h.a.) by mieć dobre wsparcie strzeleckie, ironów do bicia mordy, volandów, duelistów, i żyjątka rejrowe (w połączeniu z truth)

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

ja kupowalem volandow nowych w folii na jebaju...ale dawalem do 11ł...a poszli za 26 ;( ...co do kraskow to ja mysle o 20 z dwurakami...choc 15 z kusza brzmi zachecajaco ;D

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

w booku do DoW napisane jest "Voland came to Tilea frome somewhere within Empire..." ta i inne barwne historie wyssane z życia bohaterów DoW dostarczają czytającemu wile radości... dobra koniec =]
Fajna historyja zresztą tak jak cała reszta opowieści z "psiego buka" zachęcam do poznania ich... jak się to wszystko przeczyta to się od razu inaczej patrzy na naszych najemników.
Jeśli chodzi o dylemat BOGINSa to ja pomyślałem że dobrym jednak pomysłem byłoby kupienie jednak box oryginalnych volandów... na ebay ostatnio widziałem za 18ł + 4czy5ł przesyłka to wychodzi jakieś sto zł z haczkiem czy to dużo? hmmmmmm no nie mało ale też nie kosmicznie O:)
Można też spróbować konwersji...
Ja ostatnio na przykład robię sobie klocki ciężkiej i letkiej cavy w różnych stylach i klimatach warhammerowych dlatego zachęcam też do stworzenia czegoś "swojego" co będzie niepowtarzalne i mocno satysfakcjonujące...

{a teraz czas na lekramy : D jeśli szukasz czegoś do DoW, mordheim czy też innych systemów lub armii to zapraszam tu: http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=4410747
zawsze można tu znaleść coś ciekawego. Zapraszam!... i po lekramach :D}

VV górą jakby jeszcze mieli sejwa na 1+ ... szkoda no ale w życiu wszystkiego mieć nie można [-X
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2008, o 04:16 przez Kefas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

zastanawiałem sie nad Marksmen of Miragliano kiedyś uważałem że są za drodzy i dalej tak uważam tyle ,że znalazłem parę plusów , no ld 8 to wiadamo ale bs 4 jednak jest sporo wart jak coś nas zaszarżuje to Stand and shoot będzie o wiele skuteczniejszy (naprawdę może na to uratować dupę)
no i ten AS na 6+ też robi swoje. Coś z siłą 4 już nam go skasuje ale bedzie to jednostka z całkiem spora siłą która powinna sie zająć czymś lepszym , bo na taki odział to ryzykowne szarżować zwykłym fastem i trzeba zużyć coś lepszego .

No i pytanie do was w jakiej ilości to wystawiacie , myśle ze już można wykorzystać tego obowiązkowego cg i zrobić jakiś mniejszy klocek w wielkości 12 -15
(większość fastów zostanie zjedzone, tak w SaS padnie 1 moze 2 i kapitan coś ubije do tego przewaga liczebna i +1 za szereg i baner i jak by co to jeszcze muzyk , no no tak jak muwie zwykly fast raczej nam nie grozi)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Nie nie i jeszcze raz nie :). Oddział kosztuje 180 punktów na starcie, ma rzeczywiście podane przez ciebie dane i wyposażenie, ale czy jest sens jego wykorzystywania? IMO nie. Ta sama cene to to 13 kuszoli z muzolem - krasnoludzkim w pełnym wyposażeniu - czyli 4+ pancerz na ostrzał, 3+ w walce, 4taf,4ws,9ld i w razie czego możliwość zawsze maszerowania gdybyśmy chcieli zmienić naszą pozycję. za 15typków z muzolem płacisz 220 i są to według mnie dobrze wydane punkty. Średnio trafiasz 5 ranisz z 3 i jest dobrze. Przede wszystkim nawet jak cos w nas wpadnie to o ile nie jest to główny oddział kawalerii to jesteśmy w stanie spokojnie ustać walkę, szczególnie że może będzie BSB w zasięgu.
Prawdą jest że masz za tą cenę silniejszy wygar - 14 również kuszników trafiających średnio 7 strzałek i kładiesz 3-5typków. Jednak na obecnym polu bitwy, ważne jest posiadanie wytrzymałego ostrzału, który nie da się zgonić w walce jak ich jakiś heros czy 3 harpie z boku chwyci.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Wiewior-lbn pisze:tak jak muwie zwykly fast raczej nam nie grozi)
Lepiej jednak jakbyś mówił :D

A jeśli chodzi o Marksmen`ów to są kuszącą propozycją, ale zgadzam sie z BOGINSEM. Bardziej opłaca się wystawić krasie, choć to jednak już jest specjal. Można jeszcze wystawić Truthsayera (czy jak mu tam było ;) ) i na krasie rzucić czar który daje +1 do trafienia i już masz praktycznie kolesi z "BS 4"

Jeśli już wystawiać Marksmen`ów to trzeba byłoby poczynić jakieś oszczędności, by reszta armii była na tyle liczna by odciągnąć uwagę od nich.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

a moze tru i marksmenow? ;D ...2+ na bliskim zasiegu...KUSZacE ;D

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Co myślicie o Gryphon Legion z Kislevu. Tak sobie pomyślałem, że razem z Volandem mogli by być niezłą siłą uderzeniową. Są drodzy, ale mają tą swoją specjalną zasadę, że jeśli szarżują na flankę oddziału przeciwnika to oddział ten musi zdać test na panikę. Jest to ciekawa zasada.

Mogą też brać magiczny sztandar, tylko nie wiem czyj: DoWów, Imperium czy mają jakiś swój?

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Gryphon Legion z Kislevu , można je brać w DoW??

Wiem ze Gryphon Legion było często brane z Venatorami i knightsami białego wilka, takie 3 jednostki wszystko ładnie mieliło

a tak właśnie to co stało sie z białymi wilkami w nowej edycji Empire ??

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

białe wilki splewili..dostawli greaty z +1s i last strike...

a gryphoni maja zasade ze wzbudzaja feara jak maja us 5+ :P mzona ich brac legalnie do empire, dow, brety i chyba kraskow... ale chyba;]

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

W pdf sojuszniczego kontyngentu z Kislevu jest napisane, [sorry, po prostu nie mogłem się opanować: Husiat] że Kislevczycy mogę być w sojuszu z Imperium, Bretonią, Krasiami, HE i właśnie DoW (tzw. friendly allies).

Jednakże ich specjalną zasadą jest coś takiego:
Mercenaries: If an Empire army does not take Kislev allies contingent, it may instead take a single unit of the Griphon Legion as a Rare unit. In this case , the unit is not counted as an allies unit and is treated as part of the army just like any Empire unit.
Nie wiem jak to więc z nimi jest. Czy możemy wystawić jeden taki oddział, czy musimy razem z nimi wystawiać cały kontyngent.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kokesz pisze:W pdf sojuszniczego kontyngentu z Kislevu jest napisane, [sorry, po prostu nie mogłem się opanować: Husiat] że Kislevczycy mogę być w sojuszu z Imperium, Bretonią, Krasiami, HE i właśnie DoW (tzw. friendly allies).

Jednakże ich specjalną zasadą jest coś takiego:
Mercenaries: If an Empire army does not take Kislev allies contingent, it may instead take a single unit of the Griphon Legion as a Rare unit. In this case , the unit is not counted as an allies unit and is treated as part of the army just like any Empire unit.
Nie wiem jak to więc z nimi jest. Czy możemy wystawić jeden taki oddział, czy musimy razem z nimi wystawiać cały kontyngent.
To proste - jeśli ktoś chce Gryphon Legion, to musi wziąć cały kontyngent. Wyjątkiem jest armia Imperim, która nie musi brać kontyngentu, by ich mieć (ale zajmują wtedy slot Rare).
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

ostatnio wpadłęm na pomysł wystawienia 30 duelistów z pistolami trudno to wystrzelać a jak coś szarżuje to dostaje 30 strzałów bo pistolem zawsze można stand and shoot :)

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

spoko..ale to kosztuje prawie 300pts...1 terror i ich nie ma ;D

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

wiedziałęm że o czymś zapomniałem :?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Wstawiasz do takiego oddziału paymastera i np lorda generała z tym itemem co daje +1 do ld i już aż tak się nie boisz. Spróbować zawsze można. Może byliby skuteczniejsi od pikinierów? Kto wie...

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

paymaster po co? na paniki przerzutu nie ma ;D ...wiec lepiej rzeby stal akwalek od nich w bodyguardach ;) ...a lord z 10ld...mzoe stac w Volandach w 12 calach ;] ....po co podnosic cene oddzialu do ajkis 600pts? ;D

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Ale jednak opcja ciekawa i IMO warta przetestowania.

ODPOWIEDZ