Carni na 2000p

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Koorn
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa

Carni na 2000p

Post autor: Koorn »

Witajcie siedziałem wczoraj nad rozpiską bo mam jutro mecz towarzyski, bez zasad na Euro. Gram z ... i tutaj właśnie nie do końca wiem. Albo

2000lizami na Chaos z VC albo 2000lizami na Chaos z TK. Także nieczysta walka 2na1 :D I jako że nigdy nie grałem na Chaos, a na TK tylko raz w

nowej edycji, to potrzebuję cudzej porady. W szczególności co wymienic w opcji na VC a co z opcją na TK

Hero:
-Veteran L.A Shld Sacred, Helm of Stegadon, (zostaje 10p zapasu na m.itemy myślałem nad czymś co daje m ataki by nie zostac uwiezionym przez jakies

eteryki) +siftstrider dla Carniego 375p. Troche suicider, ale musze zobaczyc jak zjada chaośników.

-Priest 2lv Beats DS 125p

Core:

-30xSaurusy Spr. FCG 360p

-2x10 skirmisherzy =140p

Specjal:

-10 Chameleony 140p

-2x3terradony z ognistymi pijawkami =216p

-2x4 ripperdacytle +Ch = 340p

-Bastiladon z Solar Enginem =150p

Rare:

- Salamandra 80p

- Razordon 65p

Zostaje 9 pkt

i teraz co lepsze? wywalic coś i zastąpić razorka 2 salką? Czy może razordony sa teraz lepsza opcją? Co uważacie ??

Z góry dziękuję za rady :)

Ogólnie licze ze skupią się na lataczach i salce/razordonie i nie beda uszczuplac saurusów ani rozkładac Carniego. I o ile gracz Chaosu jest

początkujący, o tyle gracz Vc/Tk 100% pro rozpiski więc pewnie poleci jakimś standardem z tej strony:)

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Podstawowe pytanie - czy gracie z lordami? Jeżeli tak, to ja bym się nie czaił i wystawił Slann Mage-Priesta - moim zdaniem na takie punkty pojedynczy Skink Priest to za mało do czarowania i dispellowania.. Poza tym żaba to najlepszy lizakowy generał oraz może być jednocześnie także BSB, którego obecnie bardzo Ci brakuje.

Reasumując, ja wystawiłbym świetnie czarującego i z dobrą antymagią Slanna generała i BSB w jednym, a jak bardzo chcesz to dorzuć do tego Scar-Veterana na Carnosaurze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koorn
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Koorn »

Mogę to podsumować jak wyszedł wynik walki, może komuś się przyda. Bardzo nie doceniłem Chosenów chaosowych, przerażające jest to że maja wysoka inicjatywę, zarówno choseni jak i zwykli warriorzy. Dlatego nawet szarża ripperdactyli w 20 nurglowych warriorów zakończyła sie niepowodzeniem z tego powodu że praktycznie nie miał kto w nich bić :/ Nie mówiąc już o tym że 6 Chosenów z bohaterem zrobiła rzeź na saurusach. natomiast z graczem VC nie było aż tak ciężko jak myślałem, zaszarżował kawalerią z małym wampirem klepaczem w Carniego, Veteran stracił jedną ranę ale Carni wszamał wampira bez problemu. w 2 turze dostał szarżę od ripków i nie było co zbierać z kruszejącej kawalerii. Veteran pogonił jeszcze 20 nurglowych warriorów, którzy niestety zebrali się w nastepnej turze, ale niestety choseni halabardnicy posiekali Veterana wraz z jego Caronosaurem który po śmierci pana dostał dodatkowo hate:P

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z Carniego z ripperdactyli i z terków które zastrzeliły w sumie chyba 6 chosenów :D
A najbardziej zawiodłem sie na salamandrze i razordonie, muszę rozważyć czy wgl opłaca mi się brać te stworki, mają jak dla mnie zbyt dużą losowość. W tej bitwie zrobiły dokładnie nic

Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ