Rozpa 2500 8 edycja na Lizaki

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Cypher
Plewa
Posty: 6

Rozpa 2500 8 edycja na Lizaki

Post autor: Cypher »

Witam,
z góry informuję, że moja przygoda w WFB dopiero się zaczyna(niedługo stoczę pierwszą grę).
Zamierzam zagrać przeciw mojemu koledze, który weźmie mroczne elfy(także będzie to jego pierwsza gra), i postanowiłem zasięgnąć języka u bardziej doświadczonych graczy jaszczurek. Bitwa na 2,5k i moja armia wstepnie wygląda tak:
Slann (Focus of Mystery i Harmonic Convergence), domena życia
Scarvet na CO z piranha blade(dołączony do COC, ma zabijać dowódców i monstra)
2x skink-priest, level 2, domena nieba(dołączeni do kohort skinków)
2x saurus cohort(20 w kazdym oddziale, dowódca, muzyk, chorąży, włócznie)
2x skink kohort(20 w oddziale, poisoned, po 2 kroxy w każdym, pełna druż. dowodzenia)
2x skink skirmishers(10 w oddziale, oszczep+tarcza, dowódca)
COC(5, dowódca i sztandar)
Stegadon
Dwie salamandry z extra handlerami.
Prosiłbym o otwartą krytykę :)
Ew. jakieś porady, co zmienić, co zostawić, i jakieś wskazówki vs. DE(na 90% walczę z Malekithem)
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Nie polegaj na maszynie, lecz na swoich braciach. Maszyna przyniesie ci zwycięstwo tylko wtedy, kiedy powiesz jej, jak ma to zrobić. Na jedno twoje słowo twoi bracia pójdą w ogień, rzucą się w wir najbardziej przerażającej rzezi i przyniosą ci zwycięstwo, bo ich o to poprosiłeś.

Awatar użytkownika
rimbo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rimbo »

Po pierwsze radzę popatrzeć na rozpiski w tym dziale i tam znajdziesz wiele wskazówek. Rozumiem, że jesteś ograniczony przez posiadane modele...? To ważne, bo wtedy porady typu wywal X i wstaw Y jak nie masz modeli nie mają sensu.

Ale z tego co napisałeś to ja bym saurusy połączył w większy klocek (30 jaszczurek i jako horde wystawił z hw i shieldem zamiast włóczni). Resztę saurusów bym wywalił i wepchał kolejny skirmish. Co do kohorty z kroxami to na nowym booku są nieopłacalne. Moim zdaniem lepiej już wziąć większy oddział kroxów i jedną kohorte Skinków samych (tak z 20).
No i oczywiście weteran jest słabo złożony bo ma tylko 3+ Save. Niska inicjatywa sprawia że zanim uderzy to zginie. Weź lepiej na nim zamiast pirania blade coś na obronę i great weapon.
Co do Slanna to focus of mystery sprawia że masz cały lore High Magic i NIE MOŻESZ UŻYWAC innej domeny.
Co do kawalerii nie jestem przekonany. DE mają mocne strzelanie (przynajmniej tak było) i chyba 5 CO łatwo spłynie.
Mam nadzieję że pomogłem :)

Cypher
Plewa
Posty: 6

Post autor: Cypher »

Pomogłeś, i to bardzo :)
W moim akurat wypadku ilość modeli nie jest problemem, akcje w stylu "wywal tych, daj tamtych" zajmują około 10 sekund.
Poza tym patrzyłem na inne rozpy w dziale, i niestety, nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie wątpliwości.
Jednak wezmę Twoje rady do serca :)
Nie polegaj na maszynie, lecz na swoich braciach. Maszyna przyniesie ci zwycięstwo tylko wtedy, kiedy powiesz jej, jak ma to zrobić. Na jedno twoje słowo twoi bracia pójdą w ogień, rzucą się w wir najbardziej przerażającej rzezi i przyniosą ci zwycięstwo, bo ich o to poprosiłeś.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Masz masywnie przeinwestowaną sekcję core units. Jeżeli dobrze policzyłem, to jest tam 1200 pkt, a potrzebujesz mieć zaledwie 625 punktów..

Bohaterowie są słabo złożeni. Harmonic convergence bierze się przede wszystkim w połączeniu z channeling staffem. Poza tym na slannie dobrze byłoby mieć sztandar armii, becalming cogitation oraz soul of stone. Jak planujesz mieć 2 skink priestów w rozpisce, to obowiązkowo na jednym z nich dispell scroll, a na drugim cube of darkness. Moim zdaniem ponadto szkoda punktów na 2 lvle magiczne dla nich - czarować i tak będzie slann, oni mają dawać zasięgi do MM/DD, dodatkowe channele oraz znacząco wzmacniać antymagię swoimi arcane itemami.

5 coc bez muzyka i z championem oraz sztandarem to bardzo słaby pomysł (nie masz ani możliwości wykonania swift reforma, ani look out sira dla kowboja). Scar-veteran też powinien inaczej się ubrać.

Proponowałbym dodatkowo wzmocnić sekcję hero i lord - to najlepsze co jest w armii lizardmenów. Rekomendowani są dodatkowi scar-veterani/oldbloodzi na coldach oraz skink chiefy na terradonach. Oczywiście wszystko z odpowiednim ekwipunkiem - polecam przejrzeć dział rozpisek.
Obrazek

Cypher
Plewa
Posty: 6

Post autor: Cypher »

Dobra, już poprawiłem zgodnie z zaleceniami.
Jednak w takim razie co powinienem usunąć z cora? z tego co czytałem skinki są obowiązkowe, a 2 oddziały skirmishów mogą nie wystarczyć do strzelania. Poza tym uważam, ze jak dojdzie do kombatu, kohorta i saurusy ledwo wystarczą.
Nie polegaj na maszynie, lecz na swoich braciach. Maszyna przyniesie ci zwycięstwo tylko wtedy, kiedy powiesz jej, jak ma to zrobić. Na jedno twoje słowo twoi bracia pójdą w ogień, rzucą się w wir najbardziej przerażającej rzezi i przyniosą ci zwycięstwo, bo ich o to poprosiłeś.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

pomyślmy...
3x10 skrimisherów- 70x3= 210
Saurus warriors 25+FCG= 305
Skink cohort 20+muzyk= 110
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Powiem szczerze w corach raczej powinno wystawiac sie minimum,chyba, ze chce sie grac na saurusach to mozna troszke przekroczyc.

Cypher
Plewa
Posty: 6

Post autor: Cypher »

Dzięki :) Już zmodyfikowałem moją rozpę.
Nie polegaj na maszynie, lecz na swoich braciach. Maszyna przyniesie ci zwycięstwo tylko wtedy, kiedy powiesz jej, jak ma to zrobić. Na jedno twoje słowo twoi bracia pójdą w ogień, rzucą się w wir najbardziej przerażającej rzezi i przyniosą ci zwycięstwo, bo ich o to poprosiłeś.

ODPOWIEDZ