Rozpiska 1200 9Age

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Re: Rozpiska 1200 9Age

Post autor: lwieserce85 »

gdzie masz generała?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

Tu się kurde nie zaznacza, generałem został na tą chwile skink priest który jest w oddziale saurusów
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Kompozycja nie oszołamia.. Na pewno masz mocno przeinwestowaną sekcję core units i w sumie nielegalną rozpiskę na zasady warbandów posiadając 3x oddział skink braves. Rozumiem, że rozpiska ma być bez lordów? Jakie domeny magii na skink priestach?
Obrazek

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

jesli łamie prawo to jedynie z niewiedzy nikt uwagi też mi wcześniej nie zwrócił na to :lol2: Niebios na jednym i dziczy na drugim magu. Jakie zmiany proponujesz względem skinków zrobić jeden oddział 10szt a drugi z magiem może 20? I tak bez lordów
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Prawdopodobnie większość nie ogarnęła, chociaż być może ktoś z przeciwników nie chciał zwrócić Ci na to uwagi, bo ładowanie tylu punktów w słabe lizakowe core units to strzał w stopę. :wink:

Spróbuj złożyć rozpiskę, w której będziesz miał jedynie 300 pts (lub minimalnie powyżej) w jednostkach podstawowych. Resztę spożytkuj na dużo lepsze zabawki z hero/special/rare slotów.

Z małych tipów:
- saurian veteran ma całkowicie niepotrzebnie wykupioną zwykłą tarczę, bo posiada magiczny hardened shield,
- masz 2 lvl skink priest + dispell scroll oraz 1 lvl + ring of fire; zamieniając na 1 lvl skink priest + dispell scroll oraz 1 lvl + ring of fire + tome of arcane lore masz identyczny zestaw zaklęć, tylko taniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

Przydatne uwagi, co do magów to już zmieniłem :) Nie mam nic więcej speciali, jedynie raptorów mogę zwiększyć do 8 sztuk
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

a co z Wielkim łukiem na stegadonie, bo nie widuje go w rozpiskach?
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Nie można strzelać po marszu, bs 3 powoduje że po ruchu i na dalekim zasięgu będziesz trafiał na 6. Kolejna sprawa to Engine który jest całkiem spoko a wyklucza posiadanie łuku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Proszę nie dramatyzować, Great Bow ma quick to fire. :wink:

Generalnie chodzi o to, że dostał multiple nerfy, jak sporo wcześniej very hot stuffu. Do niedawna wielki łuk miał o 1 większą siłę i był w standardowym wyposażeniu taurosaura - teraz dopłacasz za niego dodatkowe punkty. W bardziej zamierzchłej przeszłości 9th Age ponadto skink captain posiadał jeszcze o 1 BSa więcej i stegadon jako mount nie był one of a kind.

Przed reworkiem magii też bardzo dobrze kombował się z pojedynczymi strzałami z balist atrybut z heavena (miał do niego dostęp cuatl i skink prieści), teraz tego nie ma.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

okej to już wiem ;) Czyli teraz to jest tylko potwór i ekipa 5 skinków i nie można dodawać tam kapitana ani priesta
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Oj nie, jak najbardziej można dodawać na taurosaura skink captaina lub priesta. Po prostu taka opcja jest "one of a kind", czyli możesz mieć w rozpisce max 1 mounted skink hero na stedziu. :)

Właśnie jakbyś chciał pobawić się great bowem, to sensowne byłoby posadzenie tam skink captaina - zawsze to 1 BSa wiecej i możliwość uzyskania całkiem zgrabnego 18" zasięgu BSB.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

Okoń pisze:Oj nie, jak najbardziej można dodawać na taurosaura skink captaina lub priesta. Po prostu taka opcja jest "one of a kind", czyli możesz mieć w rozpisce max 1 mounted skink hero na stedziu. :)

Właśnie jakbyś chciał pobawić się great bowem, to sensowne byłoby posadzenie tam skink captaina - zawsze to 1 BSa wiecej i możliwość uzyskania całkiem zgrabnego 18" zasięgu BSB.
To jeśli mam kapitana w rozpisce, albo priesta, to po prostu umieszczam go na stedziu i wtedy podnaszą mi się statystyki w strzelaniu w przypadku kapitana, a przy machinie wstawiam tam priesta? To dość fajnie jest zabezpieczony, to ja nie wiedziałem że można dodatkowo dodawać tam hero, ale tylko jeden stedziu może mieć. To moje życie się właśnie zmieniło.

W takim razie mogę stega z kapitanem i wielkim łukiem, dodatkowo ekipa 5 skinków na nim, oraz skink kapitan z serpent bowem? Dzięki czemu skink tam siedzi i nie obrywa, bo obrywa ogółnie stegadon z save na 3+,a strzelam wielkim łukiem na bs4 od skinka?

Wybaczcie stedziu to dla mnie nowa postać w armii i nie grałem nią ani nic jeszcze

Ps. pisze z telefonu w pracy, mogą być błędy itd
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Musisz mieć od razu zaznaczone w rozpisce czy skink captain/priest jest posadzony na taurosaurze czy nie.

W przypadku kiedy skinkowy bohater zostaje umieszczony na stegadonie, to zajmuje on miejsce jednego zwyklaka z załogi, czyli jest hero + 4 zwykłe skinki. Dodatkowo co jest istotne, to ograniczają go też mocniej zasady kompozycji armii, bowiem w przypadku wzięcia taurosaura jako wierzchowca dla skink hero, to zarówno skinkowy bohater, jak i też taurosaur zostanie wliczony do puli herosów. Oprócz tego sam stegadon oczywiście zajmuje % allowance z thunder lizards.

Jeżeli posadzisz skink captaina na taurosaurze, to możesz wyznaczać go to strzelania z great bowa na BS4, ale wtedy heros nie może już użyć żadnej innej dodatkowej broni zasięgowej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

I to dużo rozświetliło mi głowę do składania rozpisek ze stedziem :) Bardzo dzięki Panowie za wyjaśnienia !

A itemki jakieś? egg of quetzal (mogłem źle napisać) ?
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

ODPOWIEDZ