Salamandry vs Stegadon

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Zieja na 15 cali, rzucasz artyleryjka i tyle ile hitow wypadnie to z S3 -1 do Armor save'a, a gra sie prosto chodzisz strzelasz :wink: i screenujesz skinkami ewentualnie. Jak missfire to d3 handlersow ginie.
PS. nie masz AB lub chociaz armybuildera? Tam jest wszystko wyjasnione.

Awatar użytkownika
Durg
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Lusria

Post autor: Durg »

Mam ale tam nie wiem gdzie tego szukać zbytnio, bo dopiero 1 raz urzyje salek.

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

Durg pisze:Mam ale tam nie wiem gdzie tego szukać zbytnio, bo dopiero 1 raz urzyje salek.
mówisz że masz Army Booka, strony 22-32 masz zasady jednostek, na 29-tej salamandr

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

Paffeu pisze: w sojuszu z bretką stedzio jest duzo lepszy od salek, co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości.
hmmm
ja mam...
salki niszczą w turze strzelania kiedy bretka zazwyczaj nie wymiata
stedzio jest zbytnio wolny, zostaje dalej niż lance, może zebrać w rogi od kogoś, kto nie chce rycerzy niszczyć
generalnie - wsojuszu z bretką to ja przez parę ładnych lat widziałem terki i biegaczy bardziej niż stegusia...
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

DZIK pisze:
Paffeu pisze: w sojuszu z bretką stedzio jest duzo lepszy od salek, co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości.
hmmm
ja mam...
salki niszczą w turze strzelania kiedy bretka zazwyczaj nie wymiata
stedzio jest zbytnio wolny, zostaje dalej niż lance, może zebrać w rogi od kogoś, kto nie chce rycerzy niszczyć
generalnie - wsojuszu z bretką to ja przez parę ładnych lat widziałem terki i biegaczy bardziej niż stegusia...
pozdrawiam
Dziku dobrze gada ;) stedzik nie jest zły z bretką w sojuszu, ale salki potrafią dobrze screen likwidować a o to chodzi ;) dodajemy terki i biegacza i razem z rycerzykami dajemy radę :P
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

stedzio jest ok jesli zaszarzuje bretke albo dostanie tylko jedna szarrze
na raz w tedy wygra inaczej to juz niestety nie

a salki ogolnie na te srednio 14/16 strzalow z sv bretki po ap +3 i wardem +6
to powinno zejsc z 4 ];->
jednak bretoncy to farciarze wiec zejdzie 1 albo nic
czyli stedziio i salki sa na oko tak samo dobre na bretoncow

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

max pisze:a salki ogolnie na te srednio 14/16 strzalow z sv bretki po ap +3 i wardem +6
to powinno zejsc z 4 ];->
jednak bretoncy to farciarze wiec zejdzie 1 albo nic
czyli stedziio i salki sa na oko tak samo dobre na bretoncow
Jak ty to liczysz ?? 16 strzałów to 8 ran ... 8 ran z czego 1/3 nie zostaje wysejwowana czyli troche mniej niż 3 rany ... dokładnie 2,6(6) przebijają się przez pancerz .... tu odpada jeszcze 1/6 czyli 0,44(4) rany zostaje nam 2,22(2) rany to bliżej 1 niż 4

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

no nie kazdy kroxigor umie liczyc ]:->
zapomnialem o ranieniu ]:->
czyli tak 16
ranienie 8
savy z 2,66 ]:->
i jeszcze ward no ale te 2 to bedzie trupy
oczywiscie jesli sie nie liczy farta mojego ]:->
i tych bretoncow

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

gdzieś zniknął mój post, więc powtarzam...
czy bohater na piechote może dołończyć do oddziału salamander z poganiaczami...a jesli może to czy w wyniku zabiacia poganiaczy... odłańcza się automatycznie?

MODE ON :

NIE ZASTANAWIALES SIE MOZE CO PYTANIE KTORE ZADALES MA WSPOLNEGO Z TEMATEM W KTORYM PISZESZ ?? NIE LEPIEJ BYLOBY TE PYTANIE ZADAC W KWESTII ZASAD , W PODFORUM LIZARDMEN ?? TAM WLASNIE PRZENIOSLEM O TYM ROZMOWE... NASTEPNE POSTY , KTORE BEDA ODPOWIADALY NA TO PYTANIE MAPETA BEDA KASOWANE... UDZIELAJCIE SIE W KWESTII ZASAD...

MODE OFF

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: galahar »

Salamandry wiadomo są dobre, bo mają super ostrzał, który potrafi masakrować nawet całe oddziały. I jest to praktycznie jedyne strzelanie co może czasem coś zdziałać, bo skinki to tylko na bardzo słabo opancerzonych przeciwników i tylko wtedy gdy strzelach ich spora grupka do jednego celu. Salki w walce wręcz są słabe bo przeciwnicy biją po skinkach zwykle, a to boli, choć jak salki oddadzą, to przeciwnik na pewno coś schowa do pudełka :P.
Natomiast stegadon jest przeznaczony tylko i wyłącznie do walki wręcz, w której jest bardzo wytrzymały i w sumie bardzo silny (nie radzi sobie jedynie z puszkami). Dziś grałem przeciwko bretoni i wytrzymał szarże realmów z bsb, a potem jeszcze doszarżowały grale z generałem. Łącznie wytrzymałem 4 czy 5 faz walki wręcz. Gdyby nie masakryczny save rycerze i dodatkowo ward save (5+) :evil: :evil: :evil: to byłbym nawet w stanie ich rozdeptać, niestety przeciwnik miał sztandar+warbaner, bsb, przewagę liczebną i jeszcze virtue + 1 do combata :roll: i musiałem cały czas testować stuborn, aż wreszcie nie zdałem i za mało uciekłem. (całe to rycerstwo w tym combacie zadało stegadonowi raz 2 rany raz 1 co łącznie dało 3 i 3 skinki padły gdzieś na początku (przeciwnik używał kopii)) Strzelać możemy z wielkiego łuku, ale raczej on jest plewny :P No i oczywiście bolą wszystkie canony, bolce etc :(

Podsumowując: Wolałbym raczej wystawiać stegadona niż salamandry ze względu na super model oraz dla przyjemności dowodzenia takim potworem, ale jednak tylko for fun :) Do gier turniejowych oczywiście wybrałbym salki.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

W jakiej odleglosci najlepiej istawic salke by najwieksze prawdopodobienstwo zranienia najwiekszej liczby modeli powiedzmy 5x7 skavenow bylo? Pytam bo od nieedawna odstawilem stega i jeszcze sie nie naumialem grac salkami
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Ja bym dał z 8. Jak rzucisz mało to przynajmniej tą najszerszą część na klocku położysz, a rzucając 10 i tak całkiem sporo tą węższą częścią przykrywasz.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

8 jest najlepsza opcja, bo w przypadku wyrzucenia tylko misfire nic nie robisz.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Jak to nic nie robie....zjadam skinka od jednego do 3....nie bardzo ziemko zrozumialem co na mysli masz:)
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jesli ustawisz salke 8 cali od takiego oddzialu jaki zostal wspomiany to kazdy rzut poza misfirem robi dmg temu oddzialowi.
Teraz lepiej? ;)

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Prosty czlek jestem wiec prosto mi trza mowic....:) dziekuje
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

ODPOWIEDZ