Oldblood

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Oldblood

Post autor: SlanesH »

Witam

co dajecie lordowi biegaczowi? Ja myslalem nad:
ward 4+
charm jaguara
enchanted shield
sotek
queltz
tlazcoatl
great weapon itp

Moje watpliwosci odnosza sie tego ze nie mam magicznych atakow. I zastanawiam sie nad tlazcoatlem, niby moge trzymac jakichs black knightow (zwlaszcza z bsb niedaleko) ale z drugiej strony nie moge dawac flee. Nie gralem zbyt duzo na duzym biegaczu wiec zastanawiam sie co zrobic. Czy olac great weapon i dac mu +2 ataki? Moze mark old łanów?
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Ja robie podobnego tylko, ze nie wiem po co ci eshield i GW,mam slomke, eshielda, warda na 4+ no i bieganie :wink: . A co do blessingow to daje quetzl, old ones i sotek.
Pozdro!!

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

ja oldblooda nie wystawiam jako biegacza zbyt często, ale myślałbym nad

charm jaguara, aura quetzla, broń +2 at, shield, la, sotek, quetzl, tlazcoatl/old ones

ale nie ma porządnej sily wiec wole go na Cold onie, z sotekiem quetzlem, bronia bez sejwa i wardem 4+ :wink:

Awatar użytkownika
Hybrydzioch
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Radom

Post autor: Hybrydzioch »

Na Oldbloodzie teraz bardzo opłaca się brać Mark of The Old Ones. Ja go również wystawiam często na Cold One i do tego Mark of Sotek (Quetzl się chyba mniej sprawdza bo i tak save jest wysoki). Broń to ta + 1 do siły i bez save. Co do warda to różnie ale chyba 4+ jest lepszy bo i tak szarżujemy z reguły na jakiś mocarzy z dużą siłą. Ewentualnie zamiast warda daję tarczę z lusterkiem, chociaż można też dać Bane Head i Eshield. Oldblood u mnie najczęściej siedzi w kawalerii, ale jak na razie nie mam za bardzo pomysłu na zrobienie go na piechotkę w regimencie saurich bo z Jaguarem jakoś mi nie pasuje (ten przedmiocik daję tylko weteranom)

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

moj OldBlood
sotek quetzl old ones
jaguar glyph neckle i albo piranha blade z e shild albo scimitar of sun respendent (nie ma to jak 8 atakow)
no i tarcza,zbrojka

Awatar użytkownika
Terradon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Terradon »

Ja bym Brał Takiego

Saurus Oldblood 330pts

Blessed Spawning of Quetzl
Blessed Spawning of Itzl
Blessed Spawning of the Old Ones
Light Armour
Enchanted Shield
Scmitar of the sun resplendent
Aura of Quetzl
Cold One

Zalety: Holernie przeżywalny -1+ Armour Save, czyli nawet na S8 rzuca na 2+, poza tym jak już wróg się przebije to jest jeszcze Ward na 4+.... Poza tym 7 ataków i trzy przerzuty.... Jest doskonały na powstrzymywanie np. Treemanów, Butcherów, Smoków, Wiwern, Ratogrów, a nawet Bretońskiej Jazdy.....

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nas8 to 4+ wg moich obliczen

Awatar użytkownika
Terradon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Terradon »

Oczywiście, sorry za błąd.... Miało być S6, nie S8

ODPOWIEDZ