Kowboje

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Kowboje

Post autor: Oki »

zawsze mam problem z wybieraniem celów dla kowboi.

Na co ich wypuszczacie i jak ich stosujecie?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

A w czym tu może być problem? Posyłasz go na to, z czym reszta armii sobie nie radzi/ co chcesz zablokować i powoli wybić. Np. jeden spokojnie trzyma crypt horrors VC, dwóch je zmieli po paru turach walki. Inna sprawa, że pytanie o jakim kowboju piszesz i ilu ich masz w rozpie.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

zawsze mi glupio padaja nic nie robiac....
mam 2:
-za gw i wardem na 4+
-z burnig bladem,charm shieldem i dawnstonem

Bylbym wdzieczny za rozpisanie w skrocie ktory na co w jakiej armii

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1637
Lokalizacja: Salamandra Włocławek/Gdańsk

Post autor: Bulwok »

Burning blade na to co ma regeneracje, Dwurak na cos z dobrym savem. easy...
tak wlasciwie to obydwoje moga isc na dobrego sv.
Shinue pisze: każdy ma prawo mieć swój gust, ale płacenie grubych pieniędzy za kolorowe papierki nie jest dobrym pomysłem.

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Ja ostatnio kolegę złożonego tak: Amulet of Itzl, Dragon Helm, Venom of Firefly Frog i z dwurakiem, dopakowałem z Lighta, posłałem na oddział szczurów z dzwonkiem, uwaliłem dzwon, potem seera, oddział zagoniłem, kolega z 4+ wardem wpadł w furmankę po ostrzale salamander, a trzeci (taki jak twój z burningiem, tylko że zamiast burninga, słomka) ogarnął clan raty i pomógł kameleonom z maszynkami.
Kowboje mi się przydają do wykańczania oddziałów po ostrzale (zostaje 10 chłopa, to wpadam od boku/ tyłu i morduje), a skinki i salki idą już sobie mordować inne oddziały. Możesz samemu rozwalać słabsze oddziały (w jednej grze z WE, jeden ogarnął 20 driad, a drugi 20 Glade Guardów z BsB i generałem). U VC zamordowałem Mortis Engine (szarża 2 kowbojów naraz), a wcześniej 2x4 Cryptów i Banshee, udało mi się też upolować Terrorgheista.
To tylko kilka zastosowań, a jest ich wiele więcej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Dzięki za podpowiedzi. Zastosuję się i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Po dzisiejszym turze stwierdzam, że są zajebiści :) Najbardziej mi się podobało jak jeden trzymał 5 jazdy tzeentch, dojechał drugi i ich zjedli :) chociaż jeden (ten z as1+z rerollem) też by w końcu dał radę :)

Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Olos »

Przejrzalem troche tych rozpisek na forum i zauważyłem pełno takich rozwiazan jak kowboje,dlatego tez postanowilem to przetestować.Co do złożenia to juz wszystko wiem,ale jak tym grać??W sensie jaka role powinni odgrywac w bitwie,domyslam sie ze to nie oni maja inicjować combat ale wspierac w walce.Na jakim typie jednostek sie skupiać szukając celu dla mojego kowboja?? :D
Moze wydać wam sie to jasne i oczywiste ale ja nie mam pojęcja,poza tym malo miałem czasu ostatnio na granie i juz totalnie wypadłem z obiegu.Prosze o konstruktywne odpowiedzi :roll:

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Najpierw napisz ilu ich masz i jakich tak w ogóle.

Jeden kowboj radzi sobie z wszystkimi śmieciami przeciwnika, powinien też pokroić np. 5 kawy chaosu, albo osłabiony wcześniej ostrzałem oddział warriorów chaosu. Raczej skroi też helupę, a jak ma warda na ogień, to również kadaia ChD (chociaż on ginie z poisonów). Genialnie dobiera się też np. do łuków na tyłach wrogiej armii, gdzie ani skinki, ani terki nie podlecą. Dwóch robi to samo, tylko lepiej, a w tandemie klepią pełne kloce warriorów chaosu. Jak masz jeszcze oldblooda kowboja, to masz trzech morderców o dużym zasięgu, a jak ich połączysz w oddział, to boją się ich nawet choseni (ale nie WL, dopóki nie wejdą jakieś czary wspomagające/osłabiające).
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Myth pisze:Najpierw napisz ilu ich masz i jakich tak w ogóle.

Jeden kowboj radzi sobie z wszystkimi śmieciami przeciwnika, powinien też pokroić np. 5 kawy chaosu, albo osłabiony wcześniej ostrzałem oddział warriorów chaosu. Raczej skroi też helupę, a jak ma warda na ogień, to również kadaia ChD (chociaż on ginie z poisonów). Genialnie dobiera się też np. do łuków na tyłach wrogiej armii, gdzie ani skinki, ani terki nie podlecą. Dwóch robi to samo, tylko lepiej, a w tandemie klepią pełne kloce warriorów chaosu. Jak masz jeszcze oldblooda kowboja, to masz trzech morderców o dużym zasięgu, a jak ich połączysz w oddział, to boją się ich nawet choseni (ale nie WL, dopóki nie wejdą jakieś czary wspomagające/osłabiające).
Jak ich należy złożyć, aby kroili Chaos Knightów, Warriorów i Hellenę? :shock:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Azurix pisze: Jak ich należy złożyć, aby kroili Chaos Knightów, Warriorów i Hellenę? :shock:
1 Saurus Oldblood @ 277.0 Pts
Great Weapon; Light Armour
Talisman of Preservation [45.0]
Crown of Command [35.0]

1 Cold One @ [0.0] Pts

1 Saurus Scar-Veteran @ 160.0 Pts
Light Armour
Sword of Might [20.0]
Charmed Shield [5.0]
Dawnstone [25.0]

1 Cold One @ [0.0] Pts

1 Saurus Scar-Veteran @ 166.0 Pts
Great Weapon; Light Armour
Dragonhelm [10.0]
Amulet of Itzl [30.0]
Venom of Firefly Frog [10.0]

1 Cold One @ [0.0] Pts

Tak u mnie wygląda ekipa do zadań specjalnych, mielą co wpadnie na drogę (czasami nie sami, ale i tak mielą :D)

Ewentualnie dać dużemu Other Tricksters Shard i Glitering Scales jak u Fischa, ale ze stubbornem wpadasz sobie w cokolwiek i stoisz tak i po troszku zabijasz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ale jak to kroi Chaos Knightów skoro ma takiego samego Save'a, Siłę i WSa oraz mniej ataków i woundów? Może jednemu z nich dać Burning Blade of Chotec?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Najciaki mają S5, a kowboje mają dwóch S7, a jeden S6.
Ataków maja mali 4, a duży 5. A pokroją ich, bo mają 5T i fajne zabawki jak na przykład Ward, albo przerzut save.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

A czy ten Amulet of Itzl można użyć przeciwko Działom i Klopom?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Azurix pisze:A czy ten Amulet of Itzl można użyć przeciwko Działom i Klopom?
Owszem, można. Charmed shielda też :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Po to przede wszystkim jest. ;)
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2012, o 15:55 przez Mishu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lizak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lizak »

Azurix wielki problem skroić hellcannon kowbojem lizakowym w cc, na ostatnim turnieju tak właśnie warbossowi rozwaliłem działo, wpadł gosciu ze słomką charm shieldem, dawnstonem, i hellcanonu bo 2 turach combatu nie było.... :D
(oczywiście działo było trochę osłabione po ostrzale kameleonów :)

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Panowie jakiś pomysł na kowboja skink chiefa na terku?
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

staff,dragonhelm,luckstone?
sv3+,2+ ward na ogień i 3 strzały z s5....

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

czy mogę wsadzić kowboja w oddział skinkow w skrmischu?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

ODPOWIEDZ