Jak poradzić sobie z czolgiem??

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ruszkol
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Jak poradzić sobie z czolgiem??

Post autor: Ruszkol »

Zainspirował mnie podobny wątek na forum imperialnym a po ostatnim weekendzie mam również pierwsze pytanie:

Jak bez slanna poradzić sobie ze steam tankiem??

Koszu
Chuck Norris
Posty: 596
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

kroxy, biegacz, naprawdę czołg nie jest problemem dla lizaków :roll:
za to z tym slannem to nie wiem co miałeś na myśli, bo żabsko moę mieć tylko jeden czar (kuźnię) który coś czołgowi zrobi

Awatar użytkownika
Ruszkol
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Ruszkol »

@Paffeu

Chodziło mi o to że grając lokalnie gramy bez lordów (na 2k na przykład) więc żabol odpada...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Kuznia , jedynka z metala , uranos :)


Podstawiasz skinki pod czolg , jesli zaszaruje robisz nimi hold - musisz miec generala w 12 calach zeby zdaly terror , podchodzisz kroxami , skinki uciekaja od OF , a ty w swojej turze szarzujesz kroxami... Proste :)

Awatar użytkownika
Ruszkol
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Ruszkol »

No to pozostaje tylko mieć dobre rzuty - Tank ma 10W a kroxy po 3 ataki - przy podstawce tanka mieszczą się 3 kroxy więc 9A - musze wbić co najmniej 5 zeby nie zginąć od grinda w następnej turze...

wypróbuje za tydzień :-)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Chyba nadal nie rozumiesz nic... Nie musisz czolgu zabc od razu , zadasz mu nawet 4 rany to juz lezy i kwiczy... No i co sie stanie jak zada Ci nawet 2d3 impaktow , kroxow nie zabije , a w tej samej turze walki one oddadza... Wg. zasad czolg ma podstawke 80x120 wiec od przodu 4 kroxy wchodza...

Awatar użytkownika
Ruszkol
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Ruszkol »

@Ziemko - dlatego mówie że min 5 ataków powinno wejść - przy 4W nie sądze aby generował więcej niż 1-2PP
co do podstawki - ktoś mnie zwałował..... grrrr :(

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

Problem jednak z Imperium polega na tym że nie ma tylko jednego człogu a przeważnie 2 i jeszcze waraltar, ale ten to mu sie salek bać. Problem tkwi a co jeżeli nie będzie szarżował tyylko walił do kroxów znajdujących się za skinami ze swoich łącznie 6 dział. Zasoby armii szybko sie kurczą a lizaki mają subtelny problem jeżeli spadną im kroxy. Sam heros biegacz nie zdemontuję człogu a nawet przy farcie jak jednago społowi to drugi jest nadal. Nie wiem jak to jest ale 2 człogi i war altar to dla Lizaków chyba najgorszy przeciwnik.

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Altar boi sie salek? Buahahahah kiedys strzelalem 6cioma do altara przez jakies 3 tury wklepalem po jednej rnie potem sie uleczyl...
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

JaSzczuras pier... glupoty... Wybacz , ze tak niemilo , ale nie lubie jak ktos nie ma doswiadczenia czy umiejetnosci gada takie rzeczy!!! Nie mowie , ze Imperium jest dla lizakow free fragiem , ale na pewno nie jest to armia najgorsza dla lizakow... Gralem z najlepszymi graczami moim zdaniem Imperium w Polsce ( Holan , Robson , Piotr Glomski) , najgorszy wynik jaki mialem to 11:9 w plecy... JEsli masz w rozpie tylko 4 kroxy to masz rzeczywiscie spory problem , ja mam ich 11 i jakos sie czolgow , ani altara nie boje. Skinki bardzo blokuja czolgi , podchodzisz takiemu na 1 od niego no i co Ci zrobi? Zaszrzuje na maxa - ok to robisz flee i on wystawi Ci sie na szarze kroxow. Jak sie dobrze pokmini to Imperium nie jest takie straszne... Duzo bardziej wole grac z Imp niz chociazby z chaosem na smoku...

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

Spoko gdybym miał w rozpie tylko 4 kroxy to bym się nawet nie odzywał :) Mam może nie 11 a 10 więc nie jest źle. Po prostu z każda inna armią jakoś idzie a natomiast Imperium jest stosunkowo ciężkie. Chodziło mi o warunek kiedy trza iść do Imperium bo całe się skitra Ok da rade ustawić się tak aby nie widziały nas wszystkie działa. Podejde skinkami pod człog, większość graczy wycofuję czołg i dalej wali aby zmniejszyć ilość KROXÓW bo nawet czołg nie może sobie pozwolić na szarże na 4 kroxy.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Dokladnie. Lizaki i skaveny to dwie armie na ktore najgorzej sie obecnie gra dla imperialisty na dwoch czolgach i altarze.

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

Gdyby tak było że Imperium miałoby problem z lizakami to nie byłoby sytuacji na DMP kiedy to większość Imperialistów zawsze chciało grać z Lizakami.

Koszu
Chuck Norris
Posty: 596
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

yyy, co to byli za imperialiści? :roll:

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Paffeu pisze:yyy, co to byli za imperialiści? :roll:
A może co to były za lizaki? ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ruszkol
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Ruszkol »

@Ziemko - właśnie dorzuciłeś kolejne ciekawe pytanie - jak poradzić sobie z Chaosem - lord na smoku, screamery i choseni Khorna ??
pomysły panowie bracia??

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Paffeu pisze:yyy, co to byli za imperialiści? :roll:
To i mnie zastanawia. Bo na pewno nie ci z wiekszym doswiadczeniem :P

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ja gram Imperium od dawna i powiem wam że mam problem z Lizakami.
Bardzo boję się kroxów.Pomimo posiadania sporej ilości dział gracz Lizardmeński umiejętnie chowa nakoksowane jaszczurki.
Z drugiej strony bolą mnie hordy skinkowe bo plują i wymuszają tyle sv że na pewno część nie wyjdzie.

Terror to słaba rzecz na skinki bo liderka na 3 kostkach i generał w pobliżu łdnie niwelują ten efekt.

Jeszcze nie miałem przyjemności grania nowym imperium na duze punkty z lizardami(mało turniejów w tym sezonie zaliczyłem).
Może 2 czołgi by się lepiej sprawdzały.

Podstawa do rozkręcenia czołgów to otoczyć go skinkami i w odpowiednim momencie wjechać kroxami i biegaczem.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

JaSzczuras pisze: Sam heros biegacz nie zdemontuję człogu
heros biegacz z sotekiem 5A S7 szarżuje w oddziale skinków na czołg od przodu
drugi oddział skinków szarżuje na czołg z tyłu/ boku
2-3 tury czołg topnieje bez użycia kroxów
skutecznie testowane w bitwach z Dukiem i Dudim

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Noo, jeszcze pare miesiecy i kazdy znajdzie ladny myk na czolg :) Ten mi sie bardzo podoba. Jeszcze na mnie nikt takiego walka nie zrobil, ale przyznam dobry. Jak to zwykle bywa z nowymi armiami. Pare miesiecy, i juz kazdy sie nauczy jak z nia grac.

ODPOWIEDZ