Lizaki i DoW

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Lizaki i DoW

Post autor: Karol J »

Na forum WE jest podobny temat :) Ale do rzeczy. Używaliście kiedyś jakichs jednostek z DoW w armii lizaków ?

Standardowo można brać działko DoW ale salki chyba lepsze, szczególnie przy Slannie jak tylko 1 slot rare zostaje, aczkolwiek zależy z kim gramy. Ja natomiast myślałem o .... dwarfach :) Jest to tani klocek, nieporównywalnie tańszy niż Saurusy a może wytrzymać raczej tyle samo.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

KArolu na pewno nie mozna zarzucic Ci schematycznosci myslenia :D Twoje pomysly sa naprawde nie z tej ziemii ;) Klocek krasnali - he , dobre ;) Wracajac do tematu - zadnych DoW , ewentualnie Tichi Huichi Raiders , bo to tez lizaki !!! Trzeba trzymac klimat , a nie !!!

Awatar użytkownika
Hybrydzioch
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Radom

Post autor: Hybrydzioch »

A co powiecie na Pirazzo Lost Legion lub Cursed Company dla armii lizaków. Moim zdaniem te oddziały oprócz TH Raiders pasują jako najemnicy do naszej armii. Ale działo - zdecydowanie odpada. CC np do armii z Lordem Kroakiem. Szkoda że nie ma pigmejów z 3 edycji (kiedyś to oni nosili slanna w lektyce) albo np amazonek. Więcej możliwości nie widzę co do DOW u jaszczurek.

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Ja bym nic nie bral nawet, tichi huichi sa slabi, drodzy i ogolnie lepsza jest zwykla kawa, a w rare to tylko salki ewentualnie stegadon, ale salamandry lepsze.

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

Hybrydzioch pisze:...Cursed Company...
jedyny odział poza tymi arabusami który mi się w Dow-ach podoba

jednak najemnikom zdecydowanie NIE! w życiu na nich nie grałem i nie zamierzam

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Można nad Asarnilem jeszcze pomyśleć - np ze Slannem. Wtedy mamy i wyjebaną magię i smoka :)

Ziemko - w 6edycji gdzie Saurusy mogłby być wystawiane po 4 w rzędzie to jeszcze miało jakiś sens ale teraz praktycznie nie da się wystawić sensownej armii na saurusach, bo ich klocki są poprostu za drogie a dwarfy to taka tańsza alternatywa.

Ja wiem, że klimat i klimat ale akurat postarajmy się w tym temacie nie brać tego pod uwagę, bo pod względem klimatu to rzeczywiście do lizaków niewiele pasuje :)

W kodeksie lizaków, na stronie z jednostkami rare, tam z prawej górnej strony rare gdzie jest coś napisane o jednostkach DoW są wspomniani jacyś Nightstalkers of cośtam - wie ktoś co to jest ?

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Ja bede systematycznie wystawiac 10 Venatorow!

figurki> malus darkblade, 6 knightow dark elfickich, dragon prince 6ed.,przekonwertowany chlop(kon> glowa 5 edycyjnego od DP reszta od bretonskiego a jezdziec tłow 6ed silver helm z wytuningowanym hełmem od bretonca) i na koncu smaczek super opancerzony vampir z flaga na plecach.

Fluffowo będzie to banda wyselekcjonowanych bandytów po przejsciach :wink:

Ziemko zaraz powie że zero klimatu :)

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Właśnie się skapnąłem, że można Mengili brać w rare'ach :) A to przecież zajebista jednostka tylko trochę droga. Za 10 płaci sie trochę ponad 350 pkt. Moim zdaniem mogli by się sprawdzić, czy jako oddział sam dla siebie, że tak powiem (w sumie lizaki opierają się na skirmishu i mobilności), albo jako wspomaganie np. klocuszka TG :)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jasne , ze zero 8) Slann jakies bandy zbirow by nie wynajal ;) Jak patrze na lizaki to w sumie oni nic nie potrzebuja z jednostek , bo wszystko maja co potrzeba... Dlatego tez jestem przeicwny Dow ( choc glowna kwestia to zero klimatu dla mnie ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Ziemko pisze: Jak patrze na lizaki to w sumie oni nic nie potrzebuja z jednostek , bo wszystko maja co potrzeba...
zwykly szybki fast by sie przydal... no i jakas artyleria :wink:

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Ziemko pisze:Jasne , ze zero 8) Slann jakies bandy zbirow by nie wynajal ;) Jak patrze na lizaki to w sumie oni nic nie potrzebuja z jednostek , bo wszystko maja co potrzeba... Dlatego tez jestem przeicwny Dow ( choc glowna kwestia to zero klimatu dla mnie ;)
No i w tym sęk Ziemko że nie wynajął ich jakiś tam zapatrzony w swoja moc slann tylko Saurus Stara Krew ktory rozumie ich hulackie zycie :wink: (ach te polskie nazwy :) )

Płaci amazonkami rzecz jasna :D

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Shino pisze:
Ziemko pisze: Jak patrze na lizaki to w sumie oni nic nie potrzebuja z jednostek , bo wszystko maja co potrzeba...
zwykly szybki fast by sie przydal... no i jakas artyleria :wink:
Fast rzeczywiscie , ale to nie problem - niech w nowym AB dopuszcza skinki na coldach w normalnej rozpie jako core i problem z glowy... Odnosnie artylerii - gdyby to samo engina dopuscili tez nie byloby zle ;) Po raz kolejny powtorze , tylko czysta lizakowska krew w rozpiskach jaszczuroludzi , zero brudnej krwii ludzi czy innych stworzen ( nie powiem jak to zabrzmialo :roll: :wink: )

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

aaa Dzik powiedzial ze pedaly byly najlepszymi sprzymiezencami jakich mielismy(a było ich bardzo niewielu).

Człowieka nie ma w moim oddziale.

storyteller
Plewa
Posty: 9

Post autor: storyteller »

Fast rzeczywiscie , ale to nie problem - niech w nowym AB dopuszcza skinki na coldach w normalnej rozpie jako core i problem z glowy... Odnosnie artylerii - gdyby to samo engina dopuscili tez nie byloby zle Po raz kolejny powtorze , tylko czysta lizakowska krew w rozpiskach jaszczuroludzi , zero brudnej krwii ludzi czy innych stworzen .
Ziemko jest z Jaszczurów Wszechpolskich! :shock:

:wink:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Manipulant z PO jeden ;) ( tego co w nawiasie napisalem to nie zcytowales co :D ) Poza tym Story spamujesz.... Nie nie jestem z zadnej mlodziezowki partyjnej , a gdybym byl to na pewno nie z zadnej ktora znalazla sie w koalicji ;)

Odnosnie mojego stwierdzenia to uwazam , ze Lustria dla Lizakow i nikim innym nie powinno sie grac w rozpach lizakowych...

P.S. Story nastepny nie na temat post i skasuje ;)

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

zgadzam sie DoW w lizardach stanowczo nie!
lizardy to dzikie bestie ]:->
zamiast sprzymiezyc sie z jakimis ludzmi czy jakas inna plewa wola ich zjasc czy przerobic na cos uzytecznego np. beben, siodlo

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

max pisze:zgadzam sie DoW w lizardach stanowczo nie!
lizardy to dzikie bestie ]:->
zamiast sprzymiezyc sie z jakimis ludzmi czy jakas inna plewa wola ich zjasc czy przerobic na cos uzytecznego np. beben, siodlo
Z ludzi bęben :roll: albo siodło :roll:

chyba na sraj tasme :)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jestem w stanie sobie wyobrazic beben z naciagnietej ludzkiej skory ( choc szkielet np. z kosci) , aczkolwiek siodla ni uja... :D:D:D

Tak poza tym to nie zacznijcie mi tu teraz OT :)


P.S. Lizaki , ktore biora DOW to lizaki mieczaki :D

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Ziemko kazdy dobrze wie ze DoW to plewy wiec tylko twardziele je biora :D

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

jest 1 fajny regiment
te elfy lowcy skur
oni mi sie podobaja i do lizardow nawet pasuja
tylko niechce zanieczyszczac armii pedalska krwia

ODPOWIEDZ