Finecast - zmywanie farby

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Finecast - zmywanie farby

Post autor: LuciusII »

Mam materiały do dalszej pracy :)

1. Wamod. Wypraski trzymane poza słojem stwardniały (są tak twarde jak przed wrzuceniem do słoja), kolor też powrócił do odcienia takiego jak w wypraskach przed wrzuceniem do wamoda, pęknięcia jak były tak są #-o . Pozostał nalot na zewnętrznej części po podkładzie , tak jak to widać na powyższych zdjęciach. Zresztą podobny nalot pozostaje na plastikach zmywanych w DOT 4. Podtrzymuje że opinię że w wamodzie trzeba zmywać uważnie i nie zapominać o wrzuconej figurce.

2. Malowanie. Pomalowałem wypraski podkład + 3 warstwy farb, na jeden odcinek nałożyłem farbę bez podkładu. Poczekam parę miesięcy i zacznę testy ze zmywaniem z farbą nałożoną "jakiś czas temu".

3. DOT-4. Założyłem że skoro usuwa farbę z plastiku, to też usunie z finecasta, więc wrzuciłem niepomalowaną wypraskę. Nie zamierzam opisywać tego co się dzieje z taką intensywnością jak przy wamodzie. Opiszę w jednym poście co się stało w taki sam sposób jak przy FC w wamodzie. Zamierzam to potrzymać tak samo długo, chyba że wcześniej popęka.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Po ponad miesiącu trzymania wyjąłem niepomalowane wypraski.
- Po tygodniu sprawdziłem pierwszy raz - wypraska miękka.
- 15.XI sprawdziłem jak łatwo się wyłamuje - poszło łatwo przy niewielkiej sile włożonej w tą czynność. Do słoja wróciły już 2 części
- 27.XI wrzuciłem jeszcze jedną wypraskę. Tym razem pomalowaną.
- Dzisiaj sprawdziłem jak schodzi farba - warstwy położone na podkładzie same odpadły, lakier trzeba było lekko zdrapać. Część była elastyczna i podejrzewam że gdybym zaczął ramkę giąć to by się złamała jak powyższa. Przy tej części wypraski był element łączący wypraskę z częścią modelu - przy lekkim nacisku odpadł. Ciekawiej wyglądały wypraski wrzucone 2.XI. Zrobiły się chropowate, załączam zdjęcie (nie chciałem by było prześwietlone dlatego tak wygląda):
Obrazek
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

W skrócie : Wamodu używać tylko w tempie ekspresowym?
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Tak.

Wybacz że odpowiadam tak późno, ale nie miałem dostępu do sieci.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Znalazłem nowy cud-środek do zmywania farby, powszechnie używany w UK.
Żuchwa mi opadła jak zobaczyłem, jak modele, które nie chciały dać się zmyć nawet denaturatem (plastikowi saurusi) po prostu opadli z farby po kąpieli w tym cudzie. Jak dorwę jakieś Failcastowe wypraski to zobaczę, jak działa na żywicę, ale na 90% jest bezpieczny, bo wszyscy go używają.
Tu link do allegro :
http://allegro.pl/dettol-plyn-do-odbija ... 44868.html
pzdr
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jasif, nie kituj o wrażeniach, tylko konkretnie - co ten środek zmywa - metale czy plastiki, może oba, czy zmywałeś nim sam figsy, jak długo trzeba trzymać figsy w tym środku i jakie są tego efekty. DAWAJ SZYBKO INFO :!: :!: :!: .
A, jeszcze jedno - w jakim pojemniku to trzymać?

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

I plastik i metal, po jakimś czasie przegryza też klej do plastiku. Zmywałem figsy, działa super, farba się po prostu odkleja od modelu. Po 24 godzinach w tym płynie wszystko powinno zejść. Można trzymać w szkle lub plastiku, co wolisz.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Gryzie klej do plastiku, a plastiku nie? I rozumiem, że pakuje się figsy w ten środek bez jego rozcieńczania czymkolwiek?

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Po prostu wlewasz płyn. Działa antyseptycznie, farba odczepia się od figsów. Wrzucę zdjęcia jak wrócę z uczelni.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dzięki, Jasif, za wszystkie informacje - to zupełnie nowy ślad i kierunek w zmywaniu figsów.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Zdjęcia i szybki know-how w topicu ogólnym o zmywaniu figsów.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Dobra... pitu pitu ale odkrył ktoś w końcu jak oczyścić finecastowe figsy bez "podniszczania" ich?

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Czy zmywanie finecastu różni się od zmywania lepszych żywic np forge world ?

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

A w czym zmywasz żywice z FW?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

na razie w niczym i się zastanawiam :)

Mohort88
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Mohort88 »

Ktoś wie jak usunąć farbę z żywicznego modelu Forge Worlda chodzi o Magma Dragona tak żeby go oczyścić a nie naruszyć żywicy ?
x

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

czyżby tego magma dragona który był na allegro i został wycofany "bo się zniszczył" ;)
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

ODPOWIEDZ