Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Re: Szybkie pytania

Post autor: kuczol »

Czujnik to on ma na wech jak poczujesz smrodek ;)
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

O już raz czułem :) myślałem, że z dworu. Dobrze wiedzieć :P
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

cichy pisze:A czy on nie powinien sam się wyłączyć przy ryzyku przegrzania? Podobnież posiada takowy czujnik :P Na internecie ktoś na jakimś forum pisał
Szkoda wydawać kasy na taki szit ;) kompresor bez butli równa się ciągłą pracą i przy tym hałasem + przegrzaniem . W lecie pomalujesz min i już będzie gorący. Polecam dołożyć 100zł i kupić za 300zł kompresor z butlą.

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Mądry polak po szkodzie ;) następny będzie z butlą. Taka 3l wystarczy? Czy kupić 8l?
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

Im większa tym rzadziej będzie się wyłączać kompresor. Przy takich za 300-500 zł ( modelarskich) to jednostkowa napędowa będzie ta sama dołożą ci tylko butlę za którą doplacisz jak za zboże. Lepiej dołóż sobie butlę sam i nie musisz wbijać się w koszty.
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

cichy pisze:Mądry polak po szkodzie ;) następny będzie z butlą. Taka 3l wystarczy? Czy kupić 8l?

Z tego co pamiętam to pytałeś się tutaj o kompresor i z tego co pamiętam także zostały Ci polecone odpowiednie z butlą :)
Obrazek

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

Czołem!

Panowie modelarze, korzystaliście kiedyś (a może korzystacie) z clay sharp'ów? Jeśli tak, to jakiej grubości i jakiego rozmiaru? Jakby co, chodzi mi o takie cuda:

http://www.artequipment.pl/p165,zestaw- ... szare.html

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

czemu czasem podczas lakierowania modeli sprejem robi się taki śnieżny nalot ? jak psikać by tak się nie działo ?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Kacpi 1998 pisze:czemu czasem podczas lakierowania modeli sprejem robi się taki śnieżny nalot ? jak psikać by tak się nie działo ?
Za dużo psikasz tego lakieru, ze zbyt bliskiej odległości lub za słabo mieszasz puszką. 2-3 warstwy (delikatne pociągnięcia) w zupełności wystarcza ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Ja ostatnio swego szczurzego assasyna pisknąłem z norm. odległości po razie z 1 i 2 strony i się zrobił cały biały :shock: zdarza mi się to tylko przy lakierach GW... od tych z AP nigdy...
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

czyli można kłaść kolejne warstwy na już polakierowanym, wyschniętym modelu ?

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Na lakier nakładałem farby GW imitujące krew i patyne. Było ok. Myślę że inne też można.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Post autor: kuczol »

Kacpi 1998 pisze:czyli można kłaść kolejne warstwy na już polakierowanym, wyschniętym modelu ?
można a na lakierach z połyskiem nawet lepiej się washe rozprowadzają. Co do lakieru gw to jeżeli zostawiał białe smugi to takie rzeczy czasami się dzieją przy żle wymieszanych lakierach matowych jak spray sypie niewymieszanym z lakierem talkiem.
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

A i warto wspomnieć że temperatura jest ważna. Jak puszka jest trzymana gdzieś w zimnie albo odkłada się tam modele do wyschnięcia to czasami też się tak dzieje.

Morok

Post autor: Morok »

na jakiej podstawce jest sfinks lub coś takiego dużego ?

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Rydwanowa - 50x100 [mm]

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Mam potrzebę zmyć farbę z modelu, ale wyłącznie z jego części, konkretnie chodzi o płaszcz, jakiego środka użyć?
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Ktoś wie może jak matowy lakier w sprayu wpływa na sodę oczyszczoną i śnieg z niej zrobiony?

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Mnie ten od GW nie uchronił sody od utraty białego koloru po kilku latach( bardziej szar-biały niż biały :lol2: ),w każdym razie po psiknięciu nie zaszła żadna reakcja chemiczna :wink: . Bedę próbował teraz ręcznie nakładać matowy od vallejo może lepiej sie spisze.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Soda w zależności od proporcji żółknie/szarzeje po pewnym czasie i lakier tu nic nie pomoże.

Co do zmywania farby z części modelu, to denaturat na patyczku do ucha/waciku kosmetycznym i "wycierać farbę" aż puści - dużo roboty, ale jest to sposób ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

ODPOWIEDZ