Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Francesco
Wałkarz
Posty: 56

Szybkie pytania

Post autor: Francesco »

Nie chcę się pakować Ziemkowi z butami w jego podforum ale uważam, że warto by było stworzyć temat do szybkich pytań i odpowiedzi. Dzięki temu na dole zostaną tematy wartościowe, a ten przyklejony będzie ostoją początkujących, potrzebujących dosyć prostej odpowiedzi (tak/nie; na allegro *link*; to jest to i to) i innych, nie mieszczących się w tej klasyfikacji. Jeżeli mój pomysł wydaje się Wam bez sensu ( :shock2: ) to przepraszam i można temat przeprawić na jakieś "parę pytań o tworzenie terenów".

Zaczynam(y)
1. Co to dokładnie jest plasticard i gdzie to można dostać?
2. Co to dokładnie jest foamboard i gdzie to można dostać?
3. Widziałem kiedyś taki ładny styropian bez granulek, korzystają z tego na stronce GW i chyba w każdym zagranicznym tutorialu. Co to jest, gdzie to można dostać i ile kosztuje? (kiedyś kupiłem w castoramie coś, co miało napisane na metce "jackodur" [już nie będę mówił żałosnych żartów :? ] i sprawowałoby się nieźle, ale jednak było takie sobie w obróbce i na wierzchu miało śliską, strzępiącą się warstwę, po której nijak nie dało się malować/kleić wikolem)

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

ad.3. Ten styropian bez granulek to styrodur. Zazwyczaj można go dostać/ wyżebrać/ wyprośić (zakreśl odpowiednie) w jakiejś agencji zajmującej się produkcją różnych napisów itp. Poza tym zdarza się też w obi czy innej castoramie. Nie jest to jakieś super drogie a zazwyczaj przyjemne w obróbce :)

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

1. Materiał służący do konwertowania figurek, czy podstawek. Taki cienki plastik, który jest w miarę elastyczny, stosunkowo cienki i łatwy w obróbce.

http://allegro.pl/item364900237_polisty ... 00_mm.html

To chyba to ; )


2. Foamboard, nie jestem pewny ale to nie jest przypadkiem styrodur? Patrz punkt 3.

3. Styrodur się to nazywa. Szukaj allegro, o np. tutaj:
http://allegro.pl/search.php?string=styrodur

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Tak foamboard to jest styrodur, czyli taki wytwo styropiano-podobny o strukturze gabki.

Jestem za przyklejeniem tematu jesli sie rozwinie.

cyryllo
Mudżahedin
Posty: 253
Lokalizacja: Klub KULT

Post autor: cyryllo »

pytanko:

jakich kolorów najlepiej użyć do uzyskania pustynnych podstawek i co zrobić aby były jak najmniej monotonne, bo trawki raczej im dać nie mogę, a bitsy nie zawsze wyglądają ok?

jakby ktoś mógł mi jeszcze do porady dorzucić fotki takiego sposobu to byłoby super :)

znalazłem jeden poradnik na forum ( http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=1567 ) ale nie chodzi mi o coś takiego ale bardziej proste w wykonaniu bo mam tak zrobić ok 200 figs

pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Wotan
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Wotan »

Można jakoś odkleić figórke od podstawki sklejoną chyba super glu, kupiłem taką sklejoną, próbowałem siłą ale podstawka zaczyna pękać :cry:

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Co do pustynnych, to myslę desert yelow i na to kremowy jakiś? Nie robiłem nigdy w sumie. Ale czemu ma nie byc trawy? Na pustyniach przeciez jest, tylko zeschła, krzaczki pousychane sa. Mozesz dodac jakieś weze, skarabeusze, skorpiony.


Słyszałem ze super glu puszcza w goracej wodzie. Spróbuj

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

To tak ;] Według was jakieś dobrze wyglądające sposoby malowania posypki piaskowej na podstawkach... zawsze mam z tym problem jak pomalować xD A i jeszcze jedno Jak malujecie korek na podstawkach ?
Obrazek

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

właśnie, ja trzymałem figsa w gorącej wodzie (chciałem odkelic konia od capitana i nadal chce ;)) to sie nie odkelił, odkleiły sie jedynie 2 ręce :/ jakas pomoc ?

Awatar użytkownika
Wotan
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Wotan »

a w gorącej wodzie nie zejdzie czasem podkład?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Potrzebuje zrobic śniezne podstawki. Jak najszybciej i najprościej to zrobic?
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Soda oczyszzona?

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Wikol + soda oczyszczona wymieszać i jest śnieg

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

dzięki wielkie
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

a jak zrobic topniejący śnieg ?

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

tedzio pisze:a jak zrobic topniejący śnieg ?
podgrzać wikol i sodę^^

a tak naprawdę to wikol i soda 3:1 coś tak dobry efekt powinien być

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Mozemy sprobowac z tym pomyslem. Zobaczymy czy nowym i innym bedzie chcialo sie zagladac do stron wczesniejsznych tematu i czy pytania nie beda sie powtarzac...

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

JEszcze raz bo chyba nikt nie zauwarzył
To tak ;] Według was jakieś dobrze wyglądające sposoby malowania posypki piaskowej na podstawkach... zawsze mam z tym problem jak pomalować xD
Obrazek

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Na czarno, a potem drybrush kolorami wg uznania.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Jak zabezpieczyć podstawkę z drewna/kory żeby się nie sypała ? (wszystko co było w miarę słabo przytwierdzone odpadło po przejechaniu papierem ściernym) ... Myślałem o lakierze ,ale nie wiem jak się farba zachowa gdy będę ów skałkę malował ...
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ODPOWIEDZ