Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
RycerzGrala
Wałkarz
Posty: 62

Re: Szybkie pytania

Post autor: RycerzGrala »


Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Czy są w Warszawie organizowane imprezy typu aktywizacje czy warsztaty malarskie/modelarskie?
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

hejka malarskie świry, czy ma ktoś godną polecenia farbke w kolorze żółto-brązowym, chodzi mi o taki odcień ciemnego żółtego pasującego w jeśienne klimaty, myslałem o XV-88 ale nie wiem czy nie jest zbyt brązowy ;/
_______________________________

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

Scrafoulus brown z palety vgc odpowiednik leprous brown ze starej palety gw

Mars_2000
Plankton
Posty: 3

Post autor: Mars_2000 »

Cześć. Czy ktoś stosował thinner firmy ForgeWorld o nazwie solution i może krótko napisać jak miesza się z farbkami VGC lub GW? Będę zamawiał figurki u nich i jako że kończy mi się podobny specyfik z firmy AK, to myślałem czy go wziąć przy okazji...

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Skarbrand
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Skarbrand »

czy można byłby wypełnić figurkę chodzi o to by było w co wkleić magnez czy coś oprócz green stafu jest w miare rozsądne mam duże demony chaosu i raczej by je wypełniał w pełni

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

1. Modelina, a na wierzchu greenstuff
2. Poxipol, albo inne masy dwuskladnikowe, działają w sumie jak greenstuff tyle że szybciej twardnieja

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Wszystkie modele mam na magnesach i przy dużych podklejam potrzebny fragment np ramką z wypraski na cyjanoakrylu, później ustawiam magnes na greenie i boki zalewam cyjanoakrylem (z przyśpieszaczem). Figurka przez to jest lżejsza wykonanie bardziej ekonomiczne, a cyjanoakryl zabezpiecza magnesy przed odklejeniem (co zdarzało się na samym greenie).

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Cześć,
Chciałbym się dowiedzieć jak malować model oddzielnie od podstawki. Podstawki zawsze robię na końcu i przez to że jest do nich przytwierdzony gotowy już model zajmuje mi to dużo czasu bo staram sie nie ubrudzic modelu. Choc przy drybrushu podstawki i tak czasem musze poprawiac.

Wiec. Jak i na czym umocowac model do malowania zeby bylo wygodnie i jak go potem przytwierdzic do gotowej juz podstawki zeby dobrze to wygladalo?
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

tak jak Ci wygodniej ^^

ja rożnie
1). pin i do korka
2). do innych, pustych podstawek leciuteńko klejem aby z łatwością oderwać
3). do drewnianych podstaweczek, bardzo dobrze się je potem odkleja

Z przyklejaniem jest nieco problem, bo jakaś kropelka sporo dłużej schnie na piasku. Do tego trzeba miejsce oczyścić z jakiś większych kamyczków, aby chłopek sobie po prostu równo stał. Jakieś uszczerbki spowodowane przyklejeniem czyli jakiś odprysk na bucie, maskujemy trawką ale najlepiej poprawiamy:) jednak tą są marginalne przypadki.

Przynajmniej ja tak robię jeśli wybieram opcję, że podstawki robię osobno. Różnie to bywa.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Dziękuje za odpowiedź Kosa :)

Czyli na gotową już podstawke bezpośrednio na piasek (czy co tam innego) przykleić model. Ale piszesz, że super glue słabo, to jaki inny klej? Pewnie cos gęstrzego ale wikol może ubabrać wszystko :p

Wcześniej myślałem, że to się pinuje model a później przewierca gotową podstawkę i jakoś przytwierdza z tym pinem :D
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Przy większych i cięższych modelach warto pinować. Ja wiertareczką ręczną robi dziurę w bucie od spodu i wklejam w tę dziurę spinacz (można go zamocować do korka albo przy większej ilości elementów mam magnesy na statywie). Później wiercę dziurę w gotowej podstawce i przyklejam z pinem (czasem zawijam pin pod podstawką). Mega wygodne rozwiązanie z tymi spinaczami. A figurka lepiej sie trzyma podstawki, gdyż jak wspomniał Kosa ciężko jest przykleić model do piasku.

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Jak już przewiercisz gotową podtsawkę to jak przyklejasz pin do podstawki. Sama podstawka jest cienka i nie wydaje sie zeby to dobrze trzymalo. Jakos masą modelarska?
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Post albo dwa wyżej - zaginasz piny ;)
Jak masz wykończenie podstawki tak cienkie, że zostanie tylko grubość podstawki można pokusić się o przyklejenie modelu do podstawki, a potem piaseczkowanie czy co tam masz. Jak pomalujesz ziemię razem z modelem to i lepiej - wyjdzie naturalne ukurzenie obuwia

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Jak pomaluję lakierem w sprayu (citadel purity seal) tuft, to coś złego może się stać? :D Bo zastanawiam się czy odrywać go od podstawki, czy już zostawić i dziabnąć lakierem.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Lakierowałem wprawdzie Talensem 115, ale nic się nie stało.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Skinek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102

Post autor: Skinek »

Orientuje się ktoś czy rączki z flagellantów pasują do ciałek plague monków? Chodzi i ich rozstaw (w przypadku broni trzymanych w 2 rękach) i proporcje (wielkość/obwód ramion w porównaniu do zwykłych monk'owych rączek).

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Czym rozpuścić super glue, którym jest sklejony plastikowa figurka? :roll:

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Rozklejacz do cyjanoakrylu lub dot 3

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

dot 4 nie daje rady :?

to jest nowy plastikowy bloowarrior i chodzi o klejenie modelu w "pasie" (łączenie nóg z korpusem jest tyłu do przodu), możliwe że nie ma tam się jak dostać dot.

to co zostaje go rozciąć?

ODPOWIEDZ