Makiety do Battla

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Makiety do Battla

Post autor: Foalooke »

Witam serdecznie :)

Od pół roku bawię się w WFB i postanowiłem zrobić sobie własne makiety do imperium. na razie są cztery - wieża, karczma, statua na urwisku, oraz w nieco innym klimacie, krasnoludzki domek. I teraz mam pytanie, czy macie pomysły na nietypowe makiety do każde rasy ??
Na razie jestem Ambitny i podejmę się wszystkiego zrobić :)
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

studnia, karczma, zbrojownia, koszary,chata, dom, - imperium
bretonia - sanktuarium, posąg, dom jak w imperium -
chaos - monolity, zeschnięte drzewa z wisielcami,
orki - zrujnowane zdobyte domy, ogółem obite drewnem dookoła w ramach ulepszania i poprawiania parametrów, monolity gorka i morka
we - domki na drzewach?
ogry - namioty takie mongolskie z np. zwłokami jakiegoś stwoara mięsistego obgryzionego
krasnale - domy w skałach(ja kiedyś robiłem skałę, takie wzgórze a w nim wrota, można strzelnicze otwory porobić, komin, jakiś sprzet.
to ode mnie pomysły
pozdro

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

Pora na prezentacje gotowych makiet

Obrazek

teraz bawię się z wieżą maga, następny projekt to krasnoludzka kuźnia
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

hmmm... jakieś takie za czyste są jak dla mnie :) ale ogólnie OK :)

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

specyfika pruskiego muru - biały aż razi... wieża maga będzie już nieco brudniejsza :)
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

eleganckie, mury faktycznie można by przybrudzić(z czego są dachy i ściany?)

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

czopek - zapraszam na bloga (link jest w sygnaturce ;) )
dachy - tektura 1mm na to dachówki z 0,5mm (od spodu podklejona balsą w widocznych miejscach - zaczynam to robić od wieży)
ściany - pomalowana tektura 1mm (w domku krasnoluda styrodur)
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Hora
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: Hora »

Witam

Mi też chodzi od pewnego czasu zrobienie wioski do mojego Imperium, ale takiej nieco specjalnej, przystosowanej do prowadzenia kampanii. Niestety dosłownie 99% moich projektów legło. Oprócz całkiem udanego - w opinii współgraczy- lasu narożnikowego (Może wkleję zdjęcie za jakiś czas)
Widzę że planujesz aby twoja osada rozrastała się z każdym zwycięstwem twych woji. A jak się osada rozrasta, to dobrze by było, gdyby się kiedyś otoczyła murem. Niepraktycznie oczywiście byłoby wszytskie wykonane przez Ciebie budynki przyklejać do tektury, bo po pierwsze, zawsze na polu bitwy pojawiać się będą w jednej kombinacji, a po drugie przenosić je ciężko. W zamian proponuję wyciąć z cienkiego kartonu obszerny placek (o obszarach twojej przyszłej osady) Następnie zaznaczyć ilość planowanych budynków w drugim placku (Który wytniesz w dokładnie tym samym rozmiarze co pierwszy) i wyciąć kwadraty o rozmiarach budynków tak by powstały dziury. Robisz też miejsce na mury, wieże obronne, wieże maga, kuźnie, cechy i na co ci tylko pozwoli rzeczywistość. NAstępnie sklejasz dwa placki, posypujesz trawką i masz gotowe pole, w które później możesz wsadzać co chcesz, a twoja osobista wioska zachowa jednolity kształt. Możesz także porobić scieżki między domostwami, lub poprostu przez osadę, możesz zrobić rynek, na nim pręgierz etc etc. Historia i wyobraźnia Ci pomogą.
Pozdrawiam, mam jeszcze pomysły ale musze lecieć

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

Hora, wiem o co ci chodzi ale za przeproszeniem twój pomysł jest do luftu ponieważ
- makiet domyślnie ma być ok 30 (za parę lat - projekty są już gotowe)
- każda makieta ma, będzie miała inne wymiary podstawki a więc dziury nie mają sensu bo układ byłby i tak w miarę stały
- one nie mają na celu stworzenia jakiejś zwartej całości - Projekt Regensburg pozwala mi się wyżyć literacko przy okazji robienia makiet
- pomysł na mury juz mam - znacznie łatwiejszy w wykonaniu niż twoja "plackowa" propozycja. A czy go zrealizuję... zajrzyj tu za 2-3 lata
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Hora
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: Hora »

No cóż, sensowne argumenty:) nie jestem fanatykiem swoich pomysłów więc się nie obrażę. Mam nadzieję że i ty się nie obrazisz jeśli natarczywie spróbuję zaoponować:)

Wedle kolejności:
- Liczba budowli nie przeszkadza absolutnie. Przeciwnie. Po prostu wewnątrz murów umieszczasz najważniejsze budowle, a pozostałe osiedla za, już luzem.
-No dobra. Ani razu o tym nie pomyślałem. Zastanowię się:)
-Wiem że nie mają na celu stworzenia zwartej całości. Właśnie do tego się staram Ciebie przekonać. W tym celu piszę. Wierz mi, nie jestem specjalistą w robieniu makiet, ale to jedno zrozumiałem że często przychodzi wybierać między pięknem a mobilnością, a czasami nawet grywalnością. Sam siebie określiłeś jako osobę ambitną. Zakładam że wiesz co mówisz więc ośmielam się proponować:) Zwarta osada będzie wyglądać prze prze prze pięknie, a do tego każdy dąży chyba.
-No nie wiem na czym mają te mury polegać, ale dziwi mnie jedno. Przecież nie zaproponowałem Ci żadnej metody tworzenia murów, tylko żeby mury które stworzyć wsadzić w placek. Opisz swoją, może, twoja się spodoba.

No i na koniec gdybyś jednak stwierdził że to co robisz wystarczy Ci w zupełności, to podam już zgodnie z tematem własne pomysły na budowle, naturalnie do Imperium:

-Świątynia. Jaka jest każdy widzi.
-Dworek szlachecki- Obronny, wiadomo jaki wpływ ma szlachta na Imperium. Nie jeden dworek lubi się stawać obiektem napadów i zaciekłych bojów Chaosu, orków etc. Dworek obronny jest dwu piętrowy, posiada grube przypory, wieże w narożnikach, i obowiązkowo okna mniejsze, ale częstsze na parterze. Górne piętro tylko funkcja reprezentatywna, duże okna. Możesz go zawsze umieścić, na jakiejś górce. W górne okna wklejasz kwadraciki np: z pleksji, dolne zostawiasz otwarte, i wstawiasz w nie strzelców. Akurat dworku sam trochę zrobiłem, i myślę że skończony stałby się obiektem wspaniałych scenariuszy, że przytoczę najprostszy:
Szlachcic (hero) i jego domownicy, odpierają morderczy atak orków, pochowani w dworku, za murkiem, w stodole i innych przybudówkach np: 100pkt w tym jakaś armata.
W 3 turze zaczyna przybywać odsiecz, najpierw kawaleria, etc
W prowadzeniu kampanii chyba nieodzowny element.

Szaniec- Tu przyznam się sam nie wiem jak by to wykonać, może na planie lunety, ale jak i z czego? Nie wiem. Znowu myślę że do jakichś kampanii urozmaicenie jak znalazł. Uwaga, dobrze zaplanowany może dać ogromną przewagę (wiadomo, z założenia jest polową fortecą), dlatego powinien być alternatywą w scenariuszach i np: kosztować jakieś punkty, co zresztą jest podwójnie logiczne. Imperium z szańcem, jest mniejsze o 500 pkt (Jakieś tam oddziały), no i właśnie dlatego unikają walnej bitwy, a okopują się przed wrogiem.

-Pole. Z czegoś trzeba żyć. Ludzkie osady otaczają szachownice pól. Dobrze wykonane to nie tylko ozdoba, ale przeszkoda taktyczna (ciężki teren) i alternatywa dla wszędobylskich bagien. Proponuję od razu dwa:D a co. Jedno zwykłe, a drugie podwójne, przedzielone w środku linią drzew (tzw. zadrzewienie śródpolne) Las na dwa cale szeroki daje tyle samo co lekka zasłona, a pewnie planujesz pełno takowych w postaci murków płotków etc. Znów chodzi o różnorodność.

No wszystko:) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

Hora, wedle kolejności :P
- Nic do dodania
- Problem jest do obejścia jeżeli masz już zaplananowane miasto i umieszczasz budynki na standartowych podstawkach - gdzieś widziałem stół do Mordki na tej zasadzie
- Na luźnych podstawkach też da się je ściśle ustawić (zwłaszcza że rezygnuję ze wzgórz). Co do piękna i mobilności to odpowiedź jest na blogu
- A mnie własnie chodzi o te mury przyklejane do placków - powstanie ci do transpotrowania albo wieka, płaska micha (jeżeli element będzie jeden) albo wiele "L" o nietypowych wymiarach. Moja idea to mur segmentowy
-ok 30 cm proste kawałki
-Baszty narożne
-Bramy
-itp
Składane w dowolnej konfiguracji.

Co do pomysłów
- Dworek odpada. żeby miał sensowny rozmiar to bez wierzyczek wychodzi mi ok 30x30 cm - za dużo na makietę chyba że do mordki

Szaniec pikuś - styrodur powiedzmy 3 cm przyklejony na płask i wymodelowany - kształt dowolny.

o murkach, płotach się nie wypowiadam bo nic nowego nie wymyślę
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

wybaczcie 2 posty pod rząd ale pora poruszyć temat

wrzucam WIP wieży maga

Obrazek

do zrobienia jeszcze
-dach
-okna w dolnej części
-podstawka
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

ziopal
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: ziopal »

ładna makieta tylko murek jakos tak niebiesko wygląda...
ogólnie może być

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

kora z drzewa iglastego (tylko taka gruba jakby z plytek ale latwa do przeciecia dorzykiem do tapet) w ksztalcie nawiasu ( zlozona w ten sposob () imituje swietne skalne obeliski.

pozdro

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

masz jakieś fotki?, jestem ciekaw jak to się prezentuje :wink:

Awatar użytkownika
Radagas
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: Radagas »

Ładny dywan :D

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Radagas pisze:Ładny dywan :D
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ