Mata Trawiasta

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tyko
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: syreni gród

Mata Trawiasta

Post autor: Tyko »

Chce sobie kupic mate na stol.
Jakiej firmy polecacie? Najwazniejsze zeby byla trwala i sie nie wycierala.
Widzialem rozne na www sklepow modelarskich no i chyba jest tez mata GW...
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Mam matę GW - co prawda z czasem się wyciera, ale ogólnie jestem z niej zadowolony. Mam ją kilka ładnych lat, a trawka jest co najwyżej przerzedzona, co nawet nie wygląda źle :)

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Którą matę byście polecili z tych dwóch?
1
2

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

Najlepszymi matami moim zdaniem są od modeli pociągów maja najkrótsze włosie i nie sypią się w ogóle.
2 sprawa to na czym jest ta mata jak na kartonowym podkładzie to nie kupuj
ogólnie polecam krótkie włosie na macie to unikniesz przewracania sie lekkich modeli pod wpływem nierównej powierzchni.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Chmuruś - jeśli ta pierwsza to jest ta co myśle (najnowsza mata by Citadel) to polecam. Sam się zbieram do jej kupna :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

JA posiadam matę GW i jest to jak dla mnie wydatek wart każdych pieniedzy jeżeli chodzi o funkcjonalność. Oczywiscie ta mata z czasem sie troche wycierać bezie ale ja myślę ze np raz na 5 lat to nie taki duży wydatek :)

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Odświeżę temat, bo sam szykuję się do zakupu maty. Mam zamiar przechowywać ja w formie rolki i rozwijać na skladanym stole przed bitwą. Pytanie brzmi: czy mata Citadel nie jest do tego zbyt delikatna/ nie porwie się? Pytanie drugie: czy po rozłożeniu będzie równiutko leżeć na stole, czy też końcówki będą się zawijały i trzeba czymś dociążać? A jeśli polecacie inne maty, to gdzie je można kupić (rozmiar 4 na 6 stóp)?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

moja leży w pudełku z którym przyszła, kupiłem 2 lata temu, używaną i chłopak ją wcześniej tez używał do LotR.
Korzystam... raz na miesiąc/2 miesiące. Leży sobie złożona w kostkę. Fakt, że jak wyjmiesz to musi się uleżeć trochę ale ogólnie nic jej nie jest i nawet mrozy na balkonie wytrzymała te -20 z hakiem.
Jak wyciągam to rogów nic nie przykładam makietami czy coś. Ładnie leży i jest ok.

Jak w rolkę będziesz zwijać to może rzeczywiście i się odkształci bardziej. Ona ma przecież 1.2m szerokości ładną rolkę chcesz zrobić :) ale da radę.

Do spółki z wiertarką ręczną GW to najlepsze moim zdaniem akcesorium do gier bitewnych od misiów z Nottingham :)
Mata GW 70 PLN, radość z gry na ładnym stole przez kilka lat bezcenne. Za inne rzeczy zapłacisz kartą master card.
Pzdr
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Kniapa
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kniapa »

Osobiście polecam mate Faller czy może Farell, jakoś tak. Nie sypie się z niej tak mocno, jeśli wogóle.
Pole bitwy zrobiłem jeszcze przed kupnem figurek.
Ja do kolegi
- No, dziś gramy na proxach
- A jakie staty mają te proxy ???

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

tyle tylko, że jest niewymiarowa i trzeba kupić przynajmniej dwie żeby na wymiarowy battlowy stół starczyło.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Mata rozwijana GW: PLUS JEDEN. Mam taką, nie narzekam, nic się jej nie ima, wystarczy tylko szanować ją, żeby się nie wystrzępiła. Słyszałem również o bardziej wytrzymałej wersji na materiale. Nie zwija jej się w rulon, tylko składa w kostkę. Jest oczywiście jeszcze taki wynalazek jak gaming board, czy jakoś tak, ale kto by sobie zawracał tym głowę...
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Kniapa
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kniapa »

Nie, Fallerowa jest wymiarowa, sam mam pole z dwóch mat po 1m na 75 cm.
Ja do kolegi
- No, dziś gramy na proxach
- A jakie staty mają te proxy ???

vanswirr
Chuck Norris
Posty: 368

Post autor: vanswirr »

Klafuti pisze:Jest oczywiście jeszcze taki wynalazek jak gaming board, czy jakoś tak, ale kto by sobie zawracał tym głowę...
Ale dlaczego, ja sobie bardzo chwalę.... Wykonanie fajne, trochę podmalować, trochę trawki i wygląda świetnie, figurki nie spadają, trzyma się ze sobą ładnie, można złożyć i trzymać np. na szafie..

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Kniapa pisze:Nie, Fallerowa jest wymiarowa, sam mam pole z dwóch mat po 1m na 75 cm.
czyli właśnie potwierdzasz, że nie jest wymiarowa i że trzeba przynajmniej dwie kupić, tak jak pisałam ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Ignis pisze:
Kniapa pisze:Nie, Fallerowa jest wymiarowa, sam mam pole z dwóch mat po 1m na 75 cm.
czyli właśnie potwierdzasz, że nie jest wymiarowa i że trzeba przynajmniej dwie kupić, tak jak pisałam ;)
A dwie złożone w ten sposób maty mają wymiar 1x1,5m, czyli też niewymiarowo.
Następne pytanie: kupiłem już sobie matę GW i pole bitwy wygląda 100%lepiej, ale jest jeden zgrzyt: mata była złożona w pudełku i pozostały na niej ślady zagięć. Jak ją wyprostować (myślę, że prasowanie odpada)?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

hmm... może być problem. Może rozłóż ją i przygnieć te miejsca jakimiś ciężkimi książkami itp. Nie wygładzi to maty idealnie ale może trochę pomoże. Z prasowaniem też miałbym obawy chociaż znajomy ją prał i było ok ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

weź kogoś do pomocy i ją rozciągnij, tylko delikatnie, żeby jej nie porwać. Mam mate gw na tkaninie i jest zajebi.sta. Trzyma się blatu, nie ma zagięć. Warta tych 80-100zł.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jakie w końcu wymiary ma mata GW? 48x72''? Jest na tkaninie czy na papierze?

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ta nowa jest na tkaninie i jest pełnowymiarowa czyli 48x72 cale.
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Thx, Rakso, to w takim razie czy ktoś ma PEWNY adres sklepu, w którym NOWĄ matę GW można dostać :?: .

ODPOWIEDZ