Lakiery zabezpieczające pomalowane modele

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Lakiery zabezpieczające pomalowane modele

Post autor: Guard »

Tak jak w temacie. Jakich lakierów używacie. Mam niedługo przejść się do sklepu i tylko nie wiem czy oryginalne z GW czy może jakieś inne.
HELP
Pozdrawiam
Guard
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Vilgefortz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Lokalizacja: Gleiwitz - Oberschlesien

Post autor: Vilgefortz »

Guard pisze:Tak jak w temacie. Jakich lakierów używacie. Mam niedługo przejść się do sklepu i tylko nie wiem czy oryginalne z GW czy może jakieś inne.
HELP
Pozdrawiam
Guard
ja uzywam pactry nie wiem czy roznia sie jakoscia od tych GW ale na pewno roznia sie cena i to znacznie :)

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Ja uzywam fliksatywy do rysunkow i malarstwa bo po prostu taka mam ale teraz coraz zadziej to stosuje bo jednak kazdy lakier zatraca szczegoly i sie swieci chocby nie wiem co.

Tak przy okazji prosze moda o przeniesienie tego tymatu z glari do modelarstwa; nie jestem pewien czy nie bylo juz takiego tematu...

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

"Model Master" Testorsa - są w wersji akrylowej i olejnej. Obie bardzo dobre. Używam od lat.
Akryle nanoszę pędzlem, olejne aerografem. Bardzo trwałe, tak płyn, jak i naniesiona powłoka.
Jedne z najlepszych lakierów modelarskich (IMO najlepsze).

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Guard - zastanow sie do czego bardziej pasuje ten temat - do Galerii czy Porad z Malownaia itd ?????? Prosze jakiegos admina o przeniesienie tematu do porad... ( nawet widze regulamin co wsadzac do galerii a co do porad nie pomoga......... masakra )

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Lakiery Krylon w sprayu. Cenowo wychodzą minimalnie korzystniej niż te GW. A przede wszystkim są po prostu prześwietne jakościowo. Poleciła mi je sprzedawczyni w sklepie na Rysiej.

Błyszczący: Krylon Kamar Varnish 1312
Matowy: Krylon UV-Resistatn Clear Matte

EDIT: Przenoszę temat tam, gdzie jego miejsce.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Krzechu
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzechu »

Ja używam matowego Vallejo GC, ale zachwycony nie jestem. Nie jest tragiczny, ale mógłby być bardziej matowy...

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Sorki za tą pomyłkę z podforami. Chciałem wybrac modelarskie ale sam nie wiem dlaczego napisałem w galerii. :?

A wracając do tematu. Dzięki za rady. Myśle że sprubuję z Krylonem tak jak radzi Tomash. Mam nadzieję że go dostanę. Sprubuję i zobaczymy czy efekt będzie zadowalający. A czy używał już ktoś z was lakiery GW?
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Ja używam... I w sumie nie mogę na niego narzekać, ale porównania do innych nie mam. Prawie bym zapomniał - używam Matt Varnish'a.

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

blyszczacy GW jest spoko, matowy jest hmmm.... malo matowy :D .
krylon sprawdza sie w zmatawianiu znacznie lepiej, chociaz wymieka przy model masterze psiknietym z aerografu.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Używam KRYLONU matowego i naprawde jest ok, ale trzeba go najpierw porządnie wymieszać. Dodatkowo kładę jeszcze puszkę na grzejnik lub do ciepłej wody tak żeby zrobiła się ciepła to mam pewność że sie lakier odpowiednio rozpuścił i jest dobrze wymieszany.

Próbka moich figurek, wszystkie lakierowane KRYLONEM
http://www.arbal.prv.pl
Ostatnio zmieniony 11 sie 2011, o 12:37 przez ARBAL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

ARBAL pisze:Używam KRYLONU matowego i naprawde jest ok, ale trzeba go najpierw porządnie wymieszać. DOdatkowo kłade jeszcze puszke na grzejnik tak żeby zrobiła się ciepła to mam pewność że sie lakier odpowiednio rozpuścił i jest dobrze wymieszany.
:shock:

a nie wybuchnie puszka?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Puszki ze sprayami powinny być przystosowane do wytrzymania około 100 st. C bez zająknięcia i trwałych zmian. Żeby było śmieszniej, ja z kolei słyszałem, że niektórzy trzymają lakier w lodówce przed sprayowaniem.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

Gdyby był jakiś matowy lakier który znam, to bym używał. Tak, to wolę podmalowywac metale niż je całkiem zniszczyc.
Działam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Osobiście nie przetestowałem, ale mam zamiar w najbliższym czasie wprowadzić do użytku.

1. Gloss Varnish - GW - dobrze chroni, i rozpuszcza farbę tak ze przejścia wydaja się gładsze.
2. Matt Varnish - Valleyo - niweluje świecenie pierwszego.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

ten Krylon matowy wydaje sie byc ok

a z jakiej odleglosci i ile razy najlepiej sprayowac? wiem ze generalnie pare figurek zapewne nalezy poswiecic zeby opracowac technike ;) ale bede wdzieczny za podpowiedzi ile razy psikac, czy z kazdej strony jak podklad i z jakiej odleglosci

no i w jakiego typu sklepach mozna kupic ten Krylon?

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »


Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

używam Humbrol: Matt Cote

lakierów w sprayu nie używam z prostej przyczyny... nie mamy nad takim lakierem żadnej kontroli. Jak się pierdolnie jakiś glut to nic się z tym nie da zrobić.
No i jeszcze wydajność takiego lakieru w sprayu jest mała, bo trzeba psikać z dużej odległości, przez co 3/4 idzie w kosmos...

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Jaki kosmos, lakier ma ladny zapach..wiadomo gdzie ma trafiac :lol2:

Ok, a tak na serio Model master matt jest ok.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Z Krylonami w sprayu trzeba ostrożnie.

Po pierwsze, ciśnienie jest skromne (w porównaniu do np. farb w sprayu GW), po naciśnięciu wylatuje delikatna "mgiełka" prawie jak z perfum (to takie pachnące, czym kobiety się psikają ;) ). Co może stworzyć złudne wrażenie, że lakieru na figurce pojawiła się znikoma ilość. Bardzo złudne, bo lakieru po jednej ułamkosekundowej "mgiełce" jest w sam raz, a pociskanie dalsze może (w skrajnym przypadku) zaglucić figurkę, czyli dać za grubą warstwę lakieru, ze zbierającym się białym glutem w zagłębieniach.

Po drugie, matowość matowego zależy od odległości. Psikanie z wylotem 2cm od figurki da niespecjalnie matowy efekt (nie wspominając o pokryciu zakamarków), natomiast z pół metra zrobi "śnieg", czyli po prostu zniszczy malowanie. Tutaj trzeba poświęcić parę figurek i znaleźć optymalną odległość - generalnie należy psikać z dość bliska i przy następnych próbach ewentualnie oddalać.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ