Farby akrylowe

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Heekon
Plankton
Posty: 2

Farby akrylowe

Post autor: Heekon »

Witam, farbki firmy Citadel kosztuja okolo 10zl, a zwykla farbka akrylowa w tubce kosztuje.. okolo 2zl, nie lepiej uzywac zwyklych akrylowyc do malowania figurek? wyjdzie taniej, najwyzej dokupic wode destylowana i rozcienczac jesli jest taka potrzeba, prosze o komentarze poniewaz nie wiem czy czasem nie lepiej zainwestowac w zwykle akryle ;)

orelha
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: orelha »

ja maluje zwyklymi akrylami firmy maimeri z seri polycolor po niecale 5zl sztuka i jest dobrze,

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Mam zestaw farb akrylowych do malowania obrazów np. Ale używam ich jedynie do makiet. spisują się dobrze gdy mamy dużą powierzchnię i nie zwracamy zbytnio uwagi na grubość warstw. Do figurek się IMO niestety nie nadają.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

lepiej jednak zainwestować w Citadele, Valleyo nie używałem więc się nie wypowiem, ale możliwości mieszania i krycia powierzchni przez Citadele jest naprawdę niezła, odradzam natomiast kompletnie Pactry (ok 4-5 zł) oraz Model Master (ok. 6-7zł za słoiczek), z tej ostatniej niestety tylko czarny mat jest naprawdę niezły, są lepsze od Pactry, ale nadają się tylko na biały podkład i to też trzeba dobrze rozrobić farbę przed malowanie, wybór metalików jest za to ogromny, jeśli ktoś chciałby wykorzystać). Z Model Mastera dobry jest również lakier matowy, po dobrym wymieszaniu jest naprawdę matowy, ale Inki z Citadel muszą dobrze wyschnąć przed nakładaniem. Poza tym trzeba uważać, ponieważ Model Master ma również w ofercie Olejne modelarskie, a słoiczki nie różnią się zbytnio od akryli.

Awatar użytkownika
diabloo23
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: diabloo23 »

malowanie akrylami malarskimi jest tylko dla ludzi pokroju goblińskich fanatyków :lol2: A tak na poważnie - lepiej zainwestować w porządne farby i washe - efekt jest o niebo lepszy. Jest to spowodowane głównie innym składem i struktura akryli malarskich. Zupełnie nie nadają się one do malowania bardzo szczegółowych przecież figurek.

Ja ze swojej strony polecam farby P3 - genialne krycie i spora ekonomia w porównaniu do Cytadelek. No i VGG jako dobra alternatywa. Cytadelki mam i... generalnie jestem zawiedziony. Tylko i wyłącznie metaliki oraz washe z tej firmy się do czegoś nadają.
Obrazek

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Pactra polecam za 40 zł masz cała paletę podstawowa.vallejo ale lepiej model color, gw najdrożej wraz z p3 ale są najlepsze.na cmonie wyszukaj 98600 moją uriel tylko pactra użyta a noty 8+ tak ,że jak się chce to się da:)

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Odświeżę troszkę temat. Czy akrylówki Decorfin Universal dostępne w sklepach dla plastyków nadają się do figurek? Cena jest atrakcyjna, 10 zł za 50 ml, pojemniczek taki sam, konsystencja odpowiednia, wg opakowania nadaje się do malowania drewna, tektury, papieru, gipsu, ceramiki, cegły. Czy na figurki też się nada? Testował ktoś?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

nadadzą sie na 100% ale pewnie będą dość matowe co moze troche przeszkadzać:) Ale myśle że jak kupisz do nich medium glaze od vallejo to powinno dać rade:)

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Mat mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, ale mówisz że wszystkie kolory będą matowe? Nawet metaliki?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

jakim cudem metaliki mają być matowe... właśnie tym różnią się od reszty farb :lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Po tym, jak mi metaliki zszarzały po pryśnięciu gloss varnishem GW wolę się upewnić
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

oliks56
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: oliks56 »

Czy ktoś może wie gdzie jest najtaniej dostać farby do Warhammera? Nie koniecznie Games Workshopa. I proszę nie podawajcie strony replikator.pl!
Obrazek

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Wszystko zależy od tego ile chcesz na nie wydać. Przy dużym zamówieniu możesz negocjować cenę lub masz przesyłkę za darmo. Tak na szybko przychodzi mi do głowy:
GW za 9.90zł:
http://www.bard.pl/
Vallejo za 8zł:
http://www.bitewne.eu/
Możesz też polować na Allegro.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ja za to proszę nie tworzyć niepotrzebnie nowych wątków. Opcja "szukaj" nie boli.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Kupiłem na allegro kilkanaście farbek akrylowych italeri(z ciekawości),cena trochę niższa niż vallejo i pojemność większa.Niestety albo coś pędzle mam nie takie,bo mimo ,że farby są gęste to słabiutko kryją,do tego cieniować nimi jakoś nie umiem,ślizgają się pod pędzlem,że tak powiem.Długo schną.Nie wiem co z nimi nie tak,ale osobiście nie polecam.Co do metalików to też nic nazwyczajnego,coś między vallejo a pactra.
Obrazek

Awatar użytkownika
GoldenHand
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: GoldenHand »

Z metalicznych farb mogę polecić Vallejo Air. Ziarno w nich nie występuje, pokrycie jest rewelacyjne. Metaliki P-3, reapera czy Foundry wymiękają. Polecam też metaliki alclad ale te są już na bazie alkoholu i śmierdzą. Co do akryli to tak, jak wspomniałem seria AIR jest rewelacyjna. Co do pozostałych farb akrylowych polecam również Talens.

buniek11
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: buniek11 »

Metaliczne są lepsze citadel niż vallejo. W ogóle odradzam vallejo, bo po ok. rozku nie nadają się do dalszego użytkowania... Pozatym 1 na 3/4 (szczególnie z tych niemetalicznych) jest tak rozcieńczona, że nie może robić nawet za washa :/

Awatar użytkownika
GoldenHand
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: GoldenHand »

Niepotrzebnie generalizujesz. Złote Citadel są najgorsze z możliwych, a korzystałem z wielu m.in złote Foundry, Reaper, VGC i VMC oraz Citadel i śmiało mogę powiedzieć, że Citadel wraz z Vallejo (nie wliczam Vallejo Air) są na szarym końcu. Poza tym nie sądzę, abyś miał kiedykolwiek styczność z serią AIR, więc polecam wypróbować.

buniek11
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: buniek11 »

Ano mnie złapałeś :)
Złote citadel nie sa takie najgorsze, ale za dobre tez nie sa. Natomiast bardzo mi odpowiadają srebrne citadel, a wyprubowałem kilka srebrnych....

Awatar użytkownika
GoldenHand
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: GoldenHand »

Boltgun i Mithril są ok faktycznie, nie ma co biadolić, ale ze względu na złote pogrzebałem wszystkie metaliki tej firmy. Cena nie jest rewelacyjna bo 9-10 zł a za tę cenę możesz dostać o dwa poziomy lepsze metaliki. summa summarum lepiej iść w innym kierunku. Vallejo AIR kosztują bodajże 7-8 zł w tej chwili więc warto wypróbować. Nie chodzi nawet o sam fakt pokrycia tych farb ale to, że nie posiadają w ogóle drobinek pigmentu. Są bardzo smooth :D

ODPOWIEDZ