Farbki VALLEJO.

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
kuczol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa, Płońsk
Kontakt:

Re: Farbki VALLEJO.

Post autor: kuczol »

inne washe są lepsze bo nie smugują ja używam umbrę i sepię jeszcze jeden ale nie pamiętam nazwy bo się zmazała (niestety ale etykiety mają nietrwałe) ale za to potrafią "ściągać" poprzednie warstwy aż do podkładu lub zostawiać odbarwienia (jak się je rozcięcza wodą). Ogólnie mimo fajnych odcieni początkującym malarzom mogą sprawiać problemy dlatego lepiej na początek używać GW tylko mocno mieszać aby się nie błyszczały po wyschnięciu (niektóre). Reszta farb jak najbardziej OK tylko tak jak pisałem mokra paleta i kombinowanie z gęstością.
Zapraszam do mojego studia szukaj na FB Kuczolpaintlab

wojo1410
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186

Post autor: wojo1410 »

Farbki Vallejo Bloody Red, Dark Green i Sun Yellow praktycznie nie chcą mi kryć czarnego podkładu. Dopada mnie biała gorączka jak muszę kłaść 5-6 warstw. Też tak macie? Trochę podejrzewam, że jest to kwestia wymieszania i choć macham farbką dosyć długo przed malowaniem to myślę, że samo machanie to nie jest dobry sposób na dokładne wymieszanie. Zastanawiałem się nad wrzuceniem do farbki stalowej kulki fi 6mm ale mam tylko ze zwykłej stali i boję się, że będzie mi w środku rdzewieć. Jak myślicie czy mokra farba ją zabezpieczy czy będzie powodowała rdzewienie? I kto wie skąd ewentualnie wykombinować kulki nierdzewne?
Większość postów piszę pod wpływem alkoholu i innych używek.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Wskrzeszę temat, żeby zapytać : czy ktoś inny też ma wrażenie, że Bronze Fleshtone jakiś żółty jest ostatnio?
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 381

Post autor: Adam »

wojo1410 pisze:Farbki Vallejo Bloody Red, Dark Green i Sun Yellow praktycznie nie chcą mi kryć czarnego podkładu. Dopada mnie biała gorączka jak muszę kłaść 5-6 warstw. Też tak macie? Trochę podejrzewam, że jest to kwestia wymieszania i choć macham farbką dosyć długo przed malowaniem to myślę, że samo machanie to nie jest dobry sposób na dokładne wymieszanie. Zastanawiałem się nad wrzuceniem do farbki stalowej kulki fi 6mm ale mam tylko ze zwykłej stali i boję się, że będzie mi w środku rdzewieć. Jak myślicie czy mokra farba ją zabezpieczy czy będzie powodowała rdzewienie? I kto wie skąd ewentualnie wykombinować kulki nierdzewne?
Szklane kulki są najlepsze, nawet niektóre nierdzewne po pewnym czasie zardzewieją.

settokaiba
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: settokaiba »

Hej mam pytanko odnośnie vallejo.
kupiłem ostatnio tę oto farbkę
Obrazek

powiedzcie mi, jaki podkład do niej użyć ?
maluję pędzlem i nie powiem, efekt widać. Tylko jaki podkład użyć do tego typu farbki.
Gościu w sklepie powiedział mi że czarny, ale strasznie prześwituje.
Z taką farbką, wgl praktycznie z farbami valejjo nie miałem doczynienia , dlatego pytam o poradę.

Swoją drogą daje świetny efekt
Obrazek

Pewnie głównie za sprawą aerografu, no ale jak się nie ma, to trzeba radzić sobie pędzlem.
:roll: https://www.facebook.com/Marcin-Paintin ... 5171107700 :roll:

=D> Zapraszam na mój fanpage z malowaniem figurek. =D>

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Tą farbkę nakłada się raczej na kolor bazowy nie bezpośrednio na podkład. W przypadku twojego koloru może być to np. zielony, czerwony, złoty czy srebrny. używając różnych kolorów pod spodem uzyskasz różny efekt. Te farby trzeba traktować bardziej jak filtry.

https://www.youtube.com/watch?v=Z4YSJrVflHI

settokaiba
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: settokaiba »

a widzisz kolego, dzięki śliczne :)
o to mi właśnie chodziło :)
:roll: https://www.facebook.com/Marcin-Paintin ... 5171107700 :roll:

=D> Zapraszam na mój fanpage z malowaniem figurek. =D>

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Ze strony producenta:

Uses: Shake well and apply over BLACK basecoat. For the best effects, use gloss blackcoat so it will increase the effect.
Semitransparent chamaleon paints could also be applied over other basecoat colors to achieve different colorshift effects. Paint
very very light coats till maximum colour shows up and basecoat is no longer visible. Each coat should be dried before applying the next coat. Use varnish only when paint is totally dried.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Z areografu to można i bezpośrednio na podkładzie budować kolor.
Z pędzla po kilkunastu warstwach też by pewnie podkład nie przebijał. tylko po co?

ODPOWIEDZ